Dardan Shabanahaxhaj in Žiga Kous sta zrežirala vodilni zadetek na Bonifiki. Foto: www.alesfevzer.com

Črno-beli so izgubili obe uvodni tekmi državnega prvenstva. Polom v Celju z 0:5 je bil kaplja čez rob za upravo kluba. Klub sta zapustila tudi pomočnik trenerja Rok Hanžič in kondicijski trener Jan Košir.

Ekipi sta zadnjo tekmo 4. kroga začeli s popolnoma različnima izhodiščema. Koprčani so za uvod sezone dosegli dve zmagi, Mura pa je na Bonifiko pripotovala s točkovno ničlo. Pristop je bil izjemen in prve tri točke v novi sezoni so zaslužene.

Shabanahaxhaj poskrbel za odličen start Sobočanov
Začetek tekme je postregel s hitrim zadetkom gostov. Že prvo pravo akcijo so črno-beli v 8. minuti izkoristili, ko je Dardan Shabanahaxhaj po podaji Žige Kousa streljal z 18 metrov z desne strani in presenetil Jana Koprivca.

V nadaljevanju so pobudo prevzeli gostitelji, ki so si pripravili precej priložnosti, toda Klemen Mihelak v vratih Mure je bil zanesljiv. Najnevarnejši pri Koprčanih je bil Nik Omladič, enkrat s prostega strela in drugič po kotu.

Jovičević z glavo stresel okvir vrat
Mura je v 32. minuti blizu drugemu zadetku. Po kotu je Nikola Jovičević meril z glavo in zadel okvir vrat, odbitek je skušal v mrežo pospraviti Borna Proleta, a je nato z golove črte žogo izbil Nikola Krajinović.

Maks Barišić je dosegel edini zadetek za Koprčane, ki so izgubili prvič v novi sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Barišić izenačil na začetku drugega dela
Na začetku drugega polčasa so kanarčki pritisnili. V 53. minuti je po prodoru v kazenski prostor streljal Maks Barišić, žoga pa se je od obrambnih igralcev Mure odbila v mrežo.

Maroša natančen z bele točke
Sledil je nov pritisk Mure. Po uri igre je po izletu Koprivca iz vrat Ivan Šarić še ujel žogo in jo podal v kazenski prostor. Z nekaj metrov je streljal Amadej Maroša in zadel Krajinovića. Sodnik Slavko Vinčić je po ogledu posnetka ob stranski črti dosodil igro z roko in enajstmetrovko. Z natančnim strelom ob vratnici je Maroša poskrbel za novo vodstvo Mure.

Proleta potrdil zmago črno-belih
Učinkoviti gostje so zmago potrdili v 70. minuti, ko je po kotu Matic Maruško podaljšal žogo z glavo do druge vratnice, kjer je bil na pravem mestu Proleta in jo iz bližine zabil v mrežo.

Koprčani so imeli do konca tekme izrazito premoč, toda brez učinka, od številnih priložnosti pa je izstopala prečka Barišića v 81. minuti po strelu z glavo.