Robin Quaison je zadel za 2:0. V prvem polčasu je Mainz blestel in presegel vsa pričakovanja. Po 15. krogu je bil na zadnjem mestu s šestimi točkami! V spomladanskem delu je Mainz presenetil vse poznavalce, saj je na četrtem mestu in je zelo blizu obstanka. Foto: Reuters

V taboru serijskih nemških prvakov je bilo vse pripravljeno za novo slavje na domači sceni. Če bi Bayern zmagal, bi imel pred zadnjimi tremi krogi v sezoni neulovljivo prednost pred Leipzigom.

Prvič po štirih tednih je zaigral tudi najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski, ki se je vrnil po poškodbi kolena. Poljak še ni ujel pravega ritma, imel je težave, saj sta ga vseskozi pokrivala dva branilca Mainza.

Bukhardt presenetil slabo postavljenega Neuerja
Gostitelji so povedli že v 3. minuti, ko je zadel Jonathan Burkardt z močnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora. Manuel Neuer je zelo slabo posredoval, gledal je naravnost v močno sonce in bil slabo postavljen.

Latza in da Costa v okvir vrat
V 10. minuti je kapetan Danny Latza streljal z glavo, Neuer pa je žogo odbil v vratnico. Osem minut zatem je še Danny da Costa z desne strani zadel zunanji del vratnice. Bavarci so delovali kot razbita vojska, priigrali si niso niti ene priložnosti.

Thomas Müller se je lahko le držal za glavo. To je bila ena najslabših predstav Bayerna pod vodstvom Hansija Flicka. Foto: Reuters

Quaison kronal izjemen prvi polčas Mainza
Osem minut pred odmorom je Philipp Mwene s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je Robin Quaison z glavo poslal žogo pod prečko. Thomas Müller ga je slabo pokril, v skoku je bil slabo postavljen.

Takoj na začetku drugega polčasa je Hansi Flick v igro poslal tri nove igralce. Jamal Musiala, Tanguy Nianzou in Eric-Maxim Choupo-Moting so vstopili. Mainz je 3. januarja na Allianz Areni vodil z 2:0, v drugem polčasu pa je Bayern zadel kar petkrat. Tokrat niso bili blizu preobrata. Vse je že kazalo, da prvič po 9. februarja 2020 ne bodo dosegli zadetka.

Lewandowski kaznoval veliko napako Hacka
Mainz je fanatično branil, v zadnjih minutah je vseh 11 igralcev stalo pred vrati in vse poti do Robina Zentnerja so bile zaprte. V 94. minuti je branilec Alexander Hack naredil veliko napako, saj je mislil, da vratar Zentner stoji takoj za njim. Vmes je bil še Lewandowski, ki je žogo sprejel in jo mimo Zentnerja z desnico poslal v mrežo. To je bil njegov 36. zadetek v tej sezoni. Sodnik Harm Osmers je takoj zatem odpisal konec tekme.

Neuer: V prvem polčasu sploh nismo bili na igrišču
"Pristop ni bil pravi, saj smo igrali proti ekipi, ki se bori za obstanek. Priigrali smo si premalo priložnosti in naredili preveč napak. Predvsem prvi polčas je bil zelo slab, sploh nismo bili na igrišču," je poudaril Neuer.

Na lestvici imajo Bavarci začasno še vedno deset točk prednosti, a bi jo lahko Leipzig v nedeljo z zmago znižal na sedem, to pa pomeni, da bi bil boj za naslov prvaka vsaj teoretično še vedno odprt.

Borussia Dortmund še upa na Ligo prvakov
Wolfsburg je izgubil proti dortmundski Borussii z 0:2. Za uspeh rumeno-črnih ima zasluge zvezdnik Erling Haaland, zadel je v 12. in 68. minuti. Borussia zdaj zaostaja le še dve točki za Wolfsburgom in obeta se še napet boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov.