Jonas Hector je Kölnu zagotovil tri nepričakovane točke v boju za obstanek. Foto: Reuters

Priznani strateg Friedhelm Funkel je lani že odšel v pokoj, a si je premislil in sprejel povabilo iz Kölna. Preveč ima rad tradicionalni klub, da ga ne bi skušal obdržati med elito.

Kapetan Hector junak v Kölnu
Leipzig, za katerega je Kevin Kampl igral celo tekmo, je imel v prvem polčasu veliko premoč, a ni uspel zatresti mreže.

Eric-Maxim Choupo-Moting je dočakal priložnost po poškodbi Roberta Lewandowskega. Foto: Reuters

V prvi minuti drugega polčasa je Jannes Horn z leve strani podal pred vrata, kjer je Jonas Hector z glavo zatresel mrežo Leipziga. V 59. minuti je Amadou Haidara z natančnim strelom z 20 metrov izid izenačil, a le minuto zatem je kapetan Hector zadel z levico po sijjani podaji Ondreja Dude s peto.

V zadnjih minutah je Leipzig silovito pritisnil. Vseskozi je bilo vroče pred vrati Tima Horna, najbližje izenačenje je bil Justin Kluivert v 94. minuti, ko je stresel vratnico.

Bayern že v uvodne četrt ure zadel dvakrat
Bavarci so za poraz Leipziga izvedeli, ko so prišli na zelenico Allianz Arene. Bili so zelo motivirani in že v uvodne četrt ure so si zagotovili tri točke. V 7. minuti je vratar Leverkusna Lukas Hradecky še uspel odbiti nevaren strel Thomasa Müllerja. Eric-Maxim Choupo-Moting pa je z volejem s petih metrov zatresel mrežo. V 13. minuti je Joshua Kimmich z natančnim strelom z desno nogo z roba kazenskega prostora povišal na 2:0.

Športni direktor Bayerna Hasan Salihamidžić in trener Hansi Flick sta imela v tej sezoni kar nekaj sporov. Tik pred devetim zaporednim nalovom prvaka je bilo vzdušje seveda odlično. Foto: Reuters

V nadaljevanju je Bayern nadzoroval položaj na zelenici. V 66. minuti je Choupo-Moting zadel še enkrat, a je bil v prepovedanem položaju, kar je potrdil tudi videosodnik. Napadalec je odlično izkoristil priložnost po poškodbi Roberta Lewandowskega. Dvakrat je zadel v Ligi prvakov proti PSG-ju, v sbooto je bil natančen tudi v Wolfburgu.

Flick napovedal vrnitev Lewandowskega v soboto
"Zavedali smo se, da lahko naredimo velik korak proti naslovu. Zelo sem zadovoljen s predstavo, nismo prejeli zadetka. V Mainzu želimo potrditi naslov. Čestitke bom sprejemal, ko bo vse odločeno. Lewandowski je že treniral in mislim, da bo v soboto pripravljen za igro," je bil na novinarski konferenci nasmejan Hansi Flick, ki bo poleti zapustil Bayern s sedmimi lovorikami. Po evropskem prvenstvu bo zelo verjetno prevzel nemško reprezentanco.

Izkušeni Klaas-Jan Huntelaar ni uspel obdržati Schalkeja med elito. Foto: Reuters

Schalke po treh desetletjih znova v drugi ligi
Arminia je premagala Schalke z 1:0. Odločilni zadetek je prispeval napadalec Fabian Klos z močnim strelom z levico s 25 metrov. Modri iz Gelsenkircha se prvič po letu 1988 selijo v drugo ligo. Na 30 tekmah so dosegli le dve zmagi, ugnali so Hoffenheim in Augsburg na domačem stadionu. Zamenjali so štiri trenerje, Dimitrios Grammozis pa ni uspel narediti čudeža. Schalke, ki je pred desetimi leti igral v polfinalu Lige prvakov, čaka velik test med drugoligaši, saj je klubska blagajna prazna.