V letošnji sezoni je Leverkusen v sodnikovih dodatkih dosegel kar 17 golov! Zadnji trije pozni goli so padli v 97. minuti, kar dvakrat pa je za ohranitev niza poskrbel Josip Stanišić: proti Dortmundu in proti Romi. Foto: Reuters

Na povratni tekmi polfinala Evropske lige je Bayer Leverkusen na domači zelenici proti Romi zaostajal z 0:2 od 66. do 83. minute. S tem je bil izid dvoboja za vstop v veliki finale izenačen na 2:2. Avtogol Mancinija je farmacevtom vrnil prednost in nato se je začel lov za izenačenjem ter ohranitvijo nepremagljivosti.

Stanišić v 97. minuti za zgodovino

Sorodna novica Leverkusen po zaostanku z 0:2 ostaja neporažen in v igri za trojno krono

Znova je poraz Leverkusna globoko v sodniškem dodatku preprečil Josip Stanišić, ki je zadel v 97. minuti! Tekma se je končala z 2:2, s skupnih 4:2 pa so farmacevti napredovali v finale Evropske lige, v kateri se bodo 22. maja v Dublinu pomerili z Atalanto.

Skupno je Bayer Leverkusen v sezoni v vseh tekmovanjih tako neporažen že 49 tekem, s čimer je za eno tekmo prekosil dosedanji rekordni niz Benfice. Portugalski velikan je bil neporažen na 48 uradnih tekmah med decembrom 1963 in februarjem 1965.

Na 49 tekmah brez poraza je Leverkusen na 32 ligaških tekmah, 12 srečanjih Evropske lige in petih dvobojih nemškega pokala zmagal 41-krat, osemkrat pa remiziral, pri čemer je zabil kar 134 golov.

Osrednji mož neverjetne preobrazbe in zdaj rekordnega niza je trener Leverkusna Xabi Alonso, ki je klub po začetku prejšnje sezone prevzel sredi boja za obstanek. A v letošnji sezoni je Bask popeljal Leverkusen do zgodovinskega prvega naslova državnega prvaka, ob tem pometel z vsemi neslavnimi tradicijami in zdaj sestavil še rekordni niz nepremagljivosti v tekmovanjih pod Uefinim okriljem.

Sorodna novica Mož, ki je prekinil urok in postal kralj Leverkusna

Bochum, Augsburg, Atalanta in Kaiserslautern

Leverkusen po seriji poznih golov in dramatičnih izenačenj lovi popolno sezono brez poraza, kar pa bo zahtevna naloga. V nedeljo igrajo novopečeni nemški prvaki pri 14. Bochumu, zatem v zadnjem (34.) krogu Bundeslige doma gostijo devetouvrščeni Augsburg.

Zatem prideta zadnji dve tekmi, na katerih bo zasedba Xabija Alonsa lovila naslednji dve lovoriki. V sredo, 22. maja, bo v Dublinu finale Evropske lige proti Atalanti, za piko na i pa sledi v soboto, 25. maja, v Berlinu finale nemškega pokala proti drugoligašu Kaiserslauternu.

"Veseli smo, da smo v finalu. V enem tednu bomo igrali v dveh finalih. Po njihovem drugem golu smo pokazali izjemen značaj. Svojim igralcem sem po koncu tekme pogledal v oči in videl, da so si želeli več. Še vedno imamo priložnost, da osvojimo tri naslove. In moji fantje si zaslužijo vse tri naslove," je po zmagovitem remiju pripovedoval 42-letni Xabi Alonso, ki je navijačem in klubu zagotovil, da ostaja in da bo skušal nadaljevati Leverkusnovo pravljico tudi v Ligi prvakov. A še prej želi ohraniti niz nepremagljivosti in osvojiti še dve lovoriki.

Leverkusen včasih zlepa ni zmogel do lovorik, srceparajoči porazi v zadnjih krogih in finalih, zdaj pa se farmacevtom končna vrača športna sreča. Zdaj ne morejo več izgubiti, hkrati pa so začeli osvajati naslove. Foto: Reuters
KlubDržavaŠtevilo tekem brez porazaObdobje
BAYER LEVERKUSENNemčija492023/2024
BenficaPortugalska481963/1965
Dinamo ZagrebHrvaška452014/2015
Rijeka (Matjaž Kek)Hrvaška452016/2017
RangersŠkotska441992/1993

Najdaljši nizi brez poraza v tekmovanjih pod okriljem Uefe, vključene pa so ligaške, pokalne in evropske tekme, od sezone 1955/56.