Hansi Flick je bil dolgoletni pomočnik Joachima Löwa v nemški izbrani vrsti. Po evropskem prvenstvu naj bi postal glavni trener elfa. Bayern je pod njegovim vodstvom osvojil šest lovorik v sezoni 2019/20 - rekord v 121-letni zgodovini kluba. Foto: Reuters

"Po dolgem premisleku sem vodstvu kluba po izpadu iz Lige prvakov v Parizu sporočil, da bom po koncu sezone zapustil klub. Veliko je bilo govoric, moštvu pa sem sporočil v garderobi po današnji zmagi. Navdušen sem nad njimi. Veliko smo dosegli v letu in pol. Zadnji tedni in meseci so mi pobrali veliko energije. Nisem imel še nobenih pogovorov za mesto nemškega selektorja. Vsak trener bi si želel enkrat voditi izbrano vrsto," je za televizijsko postajo Sky povedal Flick, ki je 3. novembra 2019 zamenjal Nika Kovača. Osvojil je neverjetnih šest lovorik in tudi sedma je zares blizu.

56-letni Flick je imel pogodbo do leta 2023, a se ni razumel s športnim direktorjem Hasanom Salihamidžićem. Počilo je na svetovnem klubskem prvenstvu v Katarju. Flick mu je očital, da ni pripeljal pravih okrepitev. Bouna Sarr, Marc Roca in Douglas Costa tudi v Bundesligi le sedijo na klopi.

Jamal Musiala (desno) je odkitje sezono. Zaigral je tudi že za nemško reprezentanco. Foto: Reuters

Najstnik Musiala blestel v Wolfsburgu
Wolfsburg je na derbiju kroga v prvem polčasu naredil preveč napak proti Bayernu, ki se je hitro pobral po izpadu iz Lige prvakov. Flick je imel na razpolago zelo ozek kader. Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je že treniral in naj bi zaigral naslednjo soboto v Mainzu. Edina sprememba v začetni postavi je bila odlična - Jamal Musiala je zamenjal Kingsleyja Comana. Najstnik je bil igralec tekme.

18-letni dragulj je po četrt ure zadel z osmih metrov z desnico po izjemnem preigravanju Alphonsa Daviesa na levi strani. V 24. minuti je David Alaba podal z leve strani pred vrata, Koen Casteels je žogo z roko odbil zelo slabo. Eric-Maxim Choupo-Moting je bil na pravem mestu in jo z levico le še potisnil v mrežo.

V 35. minuti je znižal odlični napadalec Wout Weghorst po veliki napaki Thoamasa Müllerja na sredini igrišča. Že dve minuti zatem je Müller popravil napako, z desne strani je podal v kazenski prostor, kjer je Musiala z glavo povišal na 1:3.

Končni izid je postavil Maximilan Phillip, ki je z desnico v 54. minuti poslal žogo pod prečko. Gostitelji so imeli nekaj priložnosti za izenačenje, a niso bili natančni.

Yussuf Poulsen, ki je v 72. minuti stopil na igrišče, je z glavo najprej zadel desno roko, žoga pa se je odbila v mrežo. Zadetek je bil upravičeno razveljavljen. Foto: Reuters

Gol Poulsena v 96. minuti razveljavljen
Na uvodni tekmi 29. kroga Bundeslige je RB Leipzig osvojil le točko proti Hoffenheimu (0:0). Rezervist Yussuf Poulsen je v 96. minuti dosegel zadetek, a ga je videosodnik razveljavil, ker se je žoga od glave odbila v roko in nato v mrežo.

V prvem polčasu so se gostje na Red Bull Areni zelo organizirano branili. Trener Sebastian Hoeness je seveda želel narediti uslugo Bayernu. Njegov oče Dieter Hoeness je bil dolgoletni igralec Bavarcev, Dietrov brat Uli pa je alfa in omega kluba že skoraj pol stoletja.

Kevin Kampl bo zelo verjetno sezono končal na drugem mestu. V prihodnji sezoni bodo rdeči biki zagotovo igrali v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Kampl vstopil na začetku drugega polčasa
Trener Leipziga Julian Nagelsmann, ki je med tednom odločno zanikal, da ima na mizi pobudo Bayerna, je na začetku drugega polčasa v igro poslal Kevina Kampla.

Gostitelji so močno pritisnili. Po uri igre je imel najlepšo priložnost Tyler Adams z glavo, a ni bil natančen. Nekajkrat se je izkazal tudi vratar Hoffenheima Oliver Baumann.

Veselje v 96. minuti kratkotrajno
Na vrsti so bile le še štiri minute sodnikovega dodatka. Gostje so preveč zavlačevali in sodnik Manuel Gräfe se je odločil, da malce podaljša srečanje. Dovolil je kot v 96. minuti. Izvedel ga je Marcel Halstenberg, rezervist Poulsen pa je žogo z glavo poslal v mrežo.

Sodnik Manuel Gräfe je takoj po ogledu posnetka zadetek razveljavil. Foto: Reuters

Veselje rdečih bikov je bilo kratkotrajno. Videosodnik je takoj opazil, da se je žoga od roke odbila v mrežo. Gräfe si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj razveljavil zadetek ter nekaj sekund zatem še odpiskal konec srečanja.

Hertha v karanteni – tri tekme preložene
Nedeljska tekma med Mainzem in Hertho je preložena, saj imajo Berlinčani številne okužene igralce. Do 29. aprila morajo biti vsi igralci in strokovni štab v karanteni. V tem času bi morali odigrati tri tekme (prihodnji teden še proti Freiburgu in Schalkeju) in maja jih nato čaka zares naporen spored.