Marcus Ingvartsen je zagotovil Unionu iz Berlina veliko točko v Münchnu. Foto: Reuters

Po grenkem porazu proti PSG-ju z 2:3 je v Münchnu zelo napeto stanje. Flick in športni direktor Hasan Salihamidžić se že dalj časa ne razumeta. Na petkovi novinarski konferenci je uspešni trener večkrat povedal, da ima zelo kratko klop, danes se je to zares poznalo.

Nekdanji soigralec Flicka pri Bayernu Lothar Matthäus, ki je zdaj strokovni sodelavec televizijske postaje Sky, je dejal, da bo Flick po letošnjem evropskem prvenstvu postal nemški selektor.

Največja težava Bavarcev je seveda poškodba Roberta Lewandowskega, ki bo počival do konca aprila. Serge Gnabry je v karanteni zaradi okužbe s koronavirusom, Leon Goretzka in Niklas Süle sta se poškodovala v prvem polčasu proti PSG-ju.

Stanišić in Dantas v začetni postavi
Vodja obrambe je bil Jerome Boateng, ki bo poleti po desetih letih zapustil München. Poleg njega je bil osrednji branilec Javi Martinez. V obrambi sta igrala še Bouna Sarr in debitant Josip Stanišić, ki sicer igra za drugo ekipo Bayerna v tretji ligi. Priložnost je dobil tudi portugalski dragulj Tiago Dantas.

18-letni Jamal Musiala je znova prikazal odlično predstavo. Ob številnih poškodbah bo morda dobil priložnosti tudi v torek na Parku princev. Foto: Reuters

Musiala spretno unovčil podajo Müllerja
Po pol ure igre je začel šepati Kingsley Coman, ob odmoru ga je zamenjal Leroy Sane.

V 68. minuti je Bayern povedel. Joshua Kimmich je s prostega strela podal v kazenski prostor, v gneči je Thomas Müller spretno podaljšal žogo do Jamala Musiale, ki je mojstrsko preigral Robina Knocheja in z levico s petih metrov zatresel mrežo.

Sodnik pri izenačenju ni opazil nepravilnega izvajanja avta
Gostje so v zadnjih desetih minutah pritisnili. Pet minut pred koncem je rezervist Cedric Teuchert hitro izvedel avt, a je imel eno nogo v zraku. To pomeni nepravilno izvajanje avta, a tega sodnik ni opazil. Obramba Bayerna je pozabila na Roberta Andricha, ki je stekel v kazenski prostor in z leve strani podal pred vrata. Marcus Ingvartsen, ki je vstopil v 67. minuti, je žogo s petih metrov potisnil v mrežo.

Zadnjo priložnost za zmago Bayerna je imel David Alaba, a je v 94. minuti z roba kazenskega prostora streljal malce prek vrat.

Kampl podal za prvi zadetek v Bremnu
Werder je izgubil proti Leipzigu z 1:4. Rdeči biki so bili motivirani, saj bodo v Bremnu gostovali tudi 2. maja v polfinalu nemškega pokala. Kevin Kampl je odigral vseh 90 minut, potem ko je bil prejšnji teden na derbiju z Bayernom kaznovan.

Leipzig je blestel v prvem polčasu. V 23. minuti je Kampl lepo našel Olma v kazenskem prostoru. Španec je z desnico zatresel mrežo. Alexander Sörloth je nato po pol ure z glavo povišal na 0:2, štiri minute pred odmorom pa je bil Norvežan natančen še z levico po podaji Willija Orbana z desne strani.

Po uri igre je skušal Marcel Sabitzer žogo izbiti izpred svojih vrat, a se je odbila od roke Kampla. Sodnik je pokazal na belo točko in Milot Rashica je znižal na 1:3. Leipzig je takoj odgovoril. Sabitzer je v 63. minuti z desno nogo iz bližine potisnil žogo v mrežo za končnih 1:4.

Ansgar Knauff, ki se je izkazal že v Ligi prvakov proti Manchester Cityju, je odločil v Stuttgartu. V Dortmundu imajo ogromno talentiranih nogometašev, ki pa jih bo težko obdržati. Foto: Reuters

Eintracht blizu Lige prvakov
Eintracht je v zelo pomembni tekmi za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov v naslednji sezoni, premagal Wolfsburg s 4:3. Andre Silva in Erik Durm sta z zadetkoma v sedmih minutah sredi drugega polčasa poskrbela za vodstvo domačih s 4:2. A razburjenj še ni bilo konec, saj je Brazilec Tuta pet minut pred koncem z avtogolom dal še eno možnost gostom, toda ostalo je pri zmagi Eintrachta, ki se je približal tretjemu mestu.

Najstnik Knauff rešil Dortmundčane
Borussia Dortmund za četrtim mestom še vedno zaostaja sedem točk. Stuttgart je zelo namučil črno-rumene (2:3).

Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Saša Kalajdžić zadel z glavo. Za Dortmundčane sta nato v nadaljevanju v le petih minutah zadela Jude Bellingham in Marco Reus, a je upanje domačim prinesel gol za izenačenje Daniela Didavija v 78. minuti. Odločilni zadetek je v 80. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora dosegel 19-letni Ansgar Knauff.