Leon Goretzka je dosegel edini zadetek na Red Bull Areni. Po prihodu Flicka je zelo napredoval in postal je standardni član udarne enajsterice. Foto: Reuters

Trener evropskih prvakov Hansi Flick je stavil na trdno obrambo. Jasno je bilo, da se decembrskih 3:3 z Allianz Arene ne bo ponovilo.

Vložek je bil prevelik, aprila pač ni čas za spektakle, pomemben je le končni izid. Leipzig je imel pobudo, več priložnosti, na koncu pa je ostal praznih rok proti rutiniranim Bavarcem.

Eric-Maxim Choupo Moting je zamenjal Lewandowskega v napadu. Najboljšega napadalca na svetu je nemogoče enakovredno nadomestiti. Pri gostiteljih je bil kaznovan Kevin Kampl, tehnično dovršeni vezist Angelino pa je poškodovan.

Thomas Müller je bil spočit, saj v zadnjih dveh letih ne igra več za nemško reprezentanco. Foto: Reuters

"Radio Müller" na pravi frekvenci
Znova se je izkazal Thomas Müller, ki je bil najboljši igralec tekme. Na zelenici je podaljšana roka Flicka. Ne kličejo ga zastonj "Radio Müller", saj ves čas daje navodila soigralcem. Brez njega si je težko predstavljati uspešno nemško reprezentanco, zato je tudi selektor Joachim Löw že opravil pogovor z njim dva meseca pred evropskim prvenstvom.

Goretzka unovčil prvo priložnost za Bayern
V prve pol ure je bilo srečanje polno dvobojev na sredini igrišča, pravih priložnosti pa ni bilo. Sedem minut pred odmorom je Joshua Kimmich z dolgo podajo našel Müllerja na desni strani kazenskega prostora. Izkušeni vezist si je lepo zaustavil žogo in v idealnem trenutku zaposlil Leona Goretzko, ki je pritekel iz ozadja. Nemški reprezentant je z 12 metrov poslal žogo z desnico tik ob vratnici v mrežo.

Gostitelji so bili šokirani in do odmora bi lahko prejeli še kakšen gol. Leroy Sane je nevarno sprožil z roba kazenskega prostora dve minuti pred odmorom, a je bil Peter Gulacsi v vratih rdečih bikov zbran.

Pritisk rdečih bikov ni obrodil sadov
Na začetku nadaljevanja je Leipzig močno pritisnil. Vstopil je napadalec Justin Kluivert. V uvodnih desetih minutah drugega dela je bilo ves čas vroče pred vrati Manuela Neuerja. Christopher Nkunku je streljal mimo vrat, Dani Olmo pa je zadel zunanji del mreže.
Po uri igre je Marcel Sabitzer s 23 metrov sijajno zadel žogo, a je Neuer iztegnil roko in jo odbil čez vrata.

Šele četrt ure pred koncem je Bayern prišel do prvega strela v drugem polčasu. Müller z diagonalnim strelom z desne strani ni bil natančen. Flick je še okrepil obrambo. Namesto Saneja je vstopil Javi Martinez. Do konca srečanja rdeči biki niso več resneje zagrozili.

Hansi Flick je precej spremenil taktiko. Brez Lewandowskega je Bayern igral precej bolj obrambno. Foto: Reuters

Flick: To je bil velik korak proti naslovu prvaka
"To je bil pravi derbi vodilnih. Leipzig je dokazal, da ni zaman pri vrhu lestvice. Dobro smo zdržali pritisk na začetku obeh polčasov. Imeli smo kar nekaj težav, vendar imamo stabilno ekipo. To je bil velik korak proti naslovu prvaka, do konca pa je še sedem tekem," je bil zadovoljen Flick, ki je misli že usmeril proti prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov proti PSG-ju v sredo zvečer na Allianz Areni.

Nagelsmann: Večji del tekme smo bili precej boljši tekmec
"Odigrali smo zelo dobro tekmo. Večji del tekme smo bili precej boljši tekmec, a nismo unovčili priložnosti. Pred vrati nismo bili zbrani, Bayern pa je zadel iz prve priložnosti. V tej sezoni je Bayern dosegel 31 golov več od nas in to se je danes poznalo," je povedal trener Leipziga Julian Nagelsmann.

Andre Silva je dosegel izjemno pomemben zadetek v boju za uvrstitev v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Borussia Dortmund že sedem točk oddaljena od četrtega mesta
V velikih težavah se je znašla dortmundska Borussia, ki je na stadionu Westfalen izgubila proti Eintrachtu z 1:2. Črno-rumeni zaostajajo za četrtim mestom že sedem točk.

Gostje iz Frankfurta so povedli v 11. minuti. Filip Kostić je z leve strani podal pred vrata, Nico Schulz pa je z glavo preusmeril žogo v lastno mrežo. V zadnji minuti prvega dela je izenačil Mats Hummels. Odločitev je padla tri minute pred koncem, ko je Andre Silva zadel z glavo po podaji Kostića. To je bil že 22. zadetek Portugalca v tej sezoni.

"Možnosti za preboj v Ligo prvakov v prihodnji sezoni so minimalne. Tudi s sedmimi zmagami je naša realnost zelo verjetno Evropska liga. Imamo še dva cilja. Še vedno smo v igri v Ligi prvakov in nemškem pokalu," je dejal Hummels.

Tretjeuvrščeni Wolfsburg je z 1:0 ugnal Köln. Edini gol na tekmi je v 69. minuti dosegel Hrvat Josip Brekalo.