Benjaminu Šešku v 95. minuti ni uspelo potisniti žoge mimo Svena Ulreicha, ki je zapustil vrata. Odlično je posredoval z nogo in preprečil slovenskemu reprezentantu zmagoviti zadetek. Foto: EPA

Kevin Kampl je bil kapetan Leipziga, saj je Willi Orban poškodovan. Igral je do 64. minute. Benjamin Šeško je vstopil v 73. minuti in v sodnikovem dodatku mu je nekaj centimetrov zmanjkalo, pa bi potisnil žogo mimo Svena Ulreicha, ki je zapustil vrata. Čuvaju mreže Bayerna je uspelo odbiti žogo z nogo.

Kapetan Kevin Kampl in trener Marco Rose sta bila zadovoljna s prvim polčasom, v drugem pa je prevladoval Bayern. Foto: EPA

Športni direktor Eberl v petek zapustil Leipzig
V Leipzigu je bilo zelo burno že v petek popoldne, ko je vodstvo kluba sporočilo, da je prekinilo pogodbo s športnim direktorjem Maxom Eberlom. Eden izmed najbolj cenjenih funkcionarjev v Bundesligi se ni znašel v Leipzigu, potem ko je bil 15 let zaslužen za uspehe Borussie iz Mönchengladbacha.

Na tribuni tudi novi nemški selektor Nagelsmann
Več kot 47.000 gledalcev se je zbralo na Red Bull Areni. Na častni tribuni je bil tudi novi nemški selektor Julian Nagelsmann, ki se je zapletel v daljši pogovor s predsednikom Bayerna Herbertom Hainerjem.

Hitri Openda ušel Kimu
Bavarci so imeli prvo veliko priložnost. V 3. minuti je Harry Kane hitro izvedel prosti strel na sredini igrišča in takoj poslal žogo v prazen prostor, Jamal Musiala je stekel sam proti vratom, vratar Leipziga Janis Blaswich pa je sijajno posredoval z nogo.

Castello Lukeba je dosegel drugi zadetek za Leipzig. Foto: EPA

V 13. minuti je Ulreich izbil žogo 35 metrov od vrat, a jo je poslal naravnost na nogo Emila Forsberga. Šved je poskusil s 40 metrov, a je streljal mimo vrat. V 20. minuti je po podaji iz avta Xaver Schlager lepo podaljšal žogo do Loisa Opende. Napadalec se je otresel Korejca Kima in s 15 metrov poslal žogo v mrežo.

Lukeba kaznoval veliko napako Ulreicha
Šest minut zatem je Ulreich naredil veliko napako po kotu, zgrešil je žogo, na daljši vratnici pa je Openda z glavo potisnil žogo v sredino, pritekel je Castello Lukeba in jo z levico zabil v mrežo za 2:0.

Bayern je imel še srečo, da ni bil zaostanke ob odmoru še višji, saj je v 44. minuti odlični Openda že preigral Ulreicha, ki ga je podrl, a je bil napadalec v prepovedanem položaju in enajstmetrovke ni bilo.

Harry Kane je drugi strelec Bundeslige z osmimi zadetki. Foto: EPA

Kane znižal z najstrožje kazni
Na začetku drugega polčasa sta vstopila Mathys Tel in Raphael Guerreiro. Bayern se je mučil vse do 55. minute. Leroy Sane je izvedel prosti strel s 23 metrov, v živem zidu je žogo odbil Benjamin Henrichs s komolcem. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice Marco Fritz si je pogledal posnetek ob stranski črti. Takoj je pokazal na belo točko. Kane je z desno nogo matiral Blaswicha za 2:1.

To je prebudilo serijske nemške prvake, ki so silovito pritisnili. Vseskozi je bilo vroče pred vrati Leipziga. Guerrieru in Telu ni uspelo izenačiti.

Jamal Musiala in Leroy sta izvedla imeniten protinapad v 70. minuti. Foto: EPA

Musiala in Sane sijajno izpeljala protinapad
V 70. minuti je imel Leipzig na voljo kot, po odbiti žogi je Jamal Musiala silovito potegnil in v idealnem trenutku na desni strani zaposlil Saneja, ki je z levo nogo poslal žogo v mrežo.
Po izenačenju je imel Bayern še vedno premoč. Tel in rezervist Eric-Maxim Choupo-Moting nista bila natančna.

Ulreich preprečil veselje Šešku
Šeško je vstopil v 72. minuti. Ob koncu je bil najnevarnejši pri Leipzigu, imel je dve lepi priložnosti za tretji gol. Najprej je bil za las prekratek pri podaji Opende, v 95. minuti pa mu je veselje po prodoru s pravočasnim posredovanjem zunaj kazenskega prostora preprečil Ulreich.

Rose: Delitev točk je pravična
"To je bila odlična tekma. Mislim, da je delitev točk pravična, saj je Bayern močno pritisnil v drugem polčasu. Nisem razočaran. Dokazali smo, da sodimo v vrh Bundeslige, imamo pa zelo mlado ekipo. Ključna je bila enajstmetrovka za Bayern, ki jih je vrnila v igro. Henrichs ne bi smel tako visoko dvigniti roke, pravila so znana," je povedal trener Marco Rose, ki se veseli velikega izziva v sredo, ko bo Leipzig gostil Manchester City.

Thomas Tuchel je bil zadovoljen, da njegovi varovanci niso še tretjič zapored izgubili proti Leipzigu. 20. maja so v predzadnjem krogu lanske sezone izgubili z 1:3 na Allianz Areni in skoraj zapravili naslov, a si je nato dortmundska Borussia privoščila ogromen spodrsljaj v zadnjem krogu doma proti Mainzu (2:2). V nemškem superpokalu 12. avgusta je Bayern izgubil z 0:3 na domači zelenici. Foto: EPA

Tuchel povzdignil glas ob odmoru
"V prvem polčasu nismo dobro igrali, potem pa smo bili precej agresivnejši, igrali smo s precej več energije, pospešili smo ritem igre in zaslužili smo si točko. Zelo slabo smo se branili pri obeh zadetkih, velike napake smo naredili. Ob odmoru sem precej povzdignil glas. Dvakrat zapored smo izgubili proti Leipzigu in tretjič res nismo želeli izgubiti," je razlagal trener Bayerna Thomas Tuchel, ki se je razveselil vrnitve Manuela Neuerja na trening. Prvi vratar Bavarcev bo verjetno manjkal še kakšen mesec.

Leverkusen znova na vrhu
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so znova zavzeli vrh lestvice. Zadnjeuvrščeni Mainz je bil nemočen proti farmacevtom (0:3).

Z avtogolom je gostom pot do zmage tlakoval Sepp van den Berg v 18. minuti. V drugem delu sta z zadetkoma v razmiku šestih minut tekmo odločila Jonas Hofmann in Alejandro Grimaldo.

Poraz Eintrachta po izključitvi Götzeja
Wolfsburg je ugnal Eintracht z 2:0. To je bil prvi poraz ekipe iz Frankfurta v tej sezoni. Izjemni napadalec Jonas Wind je dosegel oba zadetka za Wolfsburg, medtem ko je gostujoča ekipa od 59. minute igrala brez Maria Götzeja, ki je dobil drugi rumeni karton.

Heidenheim poglobil krizo Uniona
Heidenheim je premagal Union Berlin z 1:0. V tej sezoni se Berlinčanom zelo pozna, da igrajo tudi v Ligi prvakov, saj so doživeli že četrti poraz. Z edinim zadetkom na tekmi je Jan-Niklas Beste po uri igre novincem na prvoligaški sceni zagotovil drugo zmago v sezoni. Velemojstrsko je izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je z levico zavrtinčil pod prečko.