Harry Kane je dosegel že sedem zadetkov v Bundesligi. Tokrat se je izkazal tudi z dvema podajama. Foto: EPA

Trener Bayerna Thomas Tuchel je po zmagi nad Manchester Unitedom s 4:3 v uvodnem krogu Lige prvakov malce spremenil začetno postavo. Od prve minute je začel Eric Maxim Choupo- Moting, izjemni najstnik Mathys Tel pa je bil znova v vlogi rezervista. Tuchel mladeniča redno pošilja v igro v zadnjih minutah, ko so tekmeci že zelo utrujeni.

Že po 12 minutah Bochum na kolenih
Že v 4. minuti je Leroy Sane ušel po desni strani in podal do Kingsleyja Comana, ki je z leve strani podal pred vrata, kjer je Choupo-Moting s petih metrov potisnil žogo v mrežo. Bochum je bil popolnoma razglašen. Alphonso Davies je v 12. minuti izgubil žogo po preigravanju v kazenskem prostoru, a se je od kolena Ivana Ordetsa odbila naravnost do Kana, ki je z desnico povišal na 2:0.

Matthijs de Ligt ni imel veliko dela v obrambi, zato se je pogosto vključeval v napade. Foto: EPA

De Ligt natančen z glavo
Po pol ure igre je Matthijs de Ligt zadel z glavo po podaji Joshue Kimmicha s kota. Sedem minut pred odmorom je bil Kane še v vlogi podajalca, ko je poslal žogo v prazen prostor, hitri Sane je ušel obrambi Bochuma in z levo nogo matiral vratarja Manuela Riemanna za 4:0.

V 53. minuti je Choupo Moting streljal, Ordets pa je žogo blokiral z roko v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen Kane.

Tuchel je v 65. minuti v igro poslal dva velika talenta. Tel se je že dokazal, 20-letni Frans Krätzig pa je odločil pripravljalno tekmo z Liverpoolom z izjemnim zadetkom, ki je postal prava uspešnica na spletu. V 70. minuti je bil blizu prvenca v Bundesligi, a se je izkazal Riemann.

Kane tudi odličen podajalec
V 78. minuti je branilec Bochuma Bernardo na sredini igrišča podal na nogo Kana, ki je takoj podaljšal žogo do Tela. 18-letni Francoz se je veselil že tretjega zadetka v letošnji sezoni v Bundesligi, zadel pa je tudi proti rdečim vragom v sredo.

Kane je v 88. minuti postavil nov klubski rekord. Kot prvi je že v prvih petih tekmah Bayerna v karieri dosegel sedem golov.

"Bochum se je večkrat izkazal na neugodnega tekmeca. Analiziral sem njihove tekme, moji varovanci pa so skrajno resno vzeli tekmo. Ko nam je steklo, nas je bilo nemogoče ustaviti," je na novinarski konferenci povedal Tuchel.

Trener Bochuma Thomas Letsch je dodal: "V Münchnu je normalno, da na vsakih nekaj tekem dobimo pošteno zaušnico. Želeli smo igrati pogumno. Če bi se le branili, bi prav tako izgubili, morda pa bi prejeli manj zadetkov. Bayern ima zares hitre igralce. Ko se razigrajo, je za vsako ekipo na svetu težko. Ta poraz nas ne bo potolkel, pomembno je, da osvajamo točke proti tekmecem v boju za obstanek."

Werner zamenjal Šeška in zagotovil Leipzigu tri točke
Leipzig se je dolgo mučil v Mönchengladbachu. Tekmo sta prvič začela oba Slovenca v klubu Kevin Kampl in Benjamin Šeško. Odlični napadalec je igral do 70. minute, ko je namesto njega v igro vstopil Timo Werner. Ta menjava Marca Roseja se je izkazala za ključno na tekmi, saj je Werner že pet minut zatem dosegel edini gol na tekmi. Po natančni podaji Xavija Simonsa je preigral vratarja Moritza Nicolasa in z desne strani poslal žogo od vratnice v mrežo.

Ljubljenec občinstva na stadionu Westfalen Marco Reus je prejel stoječe ovacije po koncu tekme. Foto: EPA

Reus odločil v Dortmundu
Borussia Dortmund je z zadetkom Marca Reusa v 69. minuti premagala Wolfsburg z 1:0. Črno-rumeni nikakor ne najdejo prave forme, navijači na stadionu Westfalen so bili že nervozni v drugem polčasu.

Guirassy dosegel že deset golov
V petek je Stuttgart s 3:1 premagal novinca v ligi Darmstadt. Serhou Guirassy je dosegel dva gola in je tako po petih krogih že pri desetih zadetkih v ligi, kar je v Nemčiji v tako kratkem obdobju do zdaj uspelo le nekdanjemu zvezdniku Bayerna Robertu Lewandowskemu.