Jeseni je Šeško vse tri ligaške gole zabil kot rezervist, zdaj spomladi pa je vseh sedem golov dosegel kot član začetne postave Leipziga. Foto: EPA

V 42. minuti gostovanja RB Leipziga pri presenečenju sezone Heidenheimu je bilo 0:0. Gostje so napadali po levi strani prek Xavija Simonsa in Davida Rauma, čigar predložek pa je Benedikt Gimber slabo izbil ter serviral žogo slovenskemu napadalcu kot na pladnju. Šeško je udaril žogo ob tla in izkoristil darilo za vodstvo Leipziga z 1:0.

Šeško zabil deseti gol v Bundesligi

V nadaljevanju je Heidenheim, ki v svoji krstni prvoligaški sezoni zaseda izjemno 10. mesto, izenačil v 69. minuti prek Nikole Dovedana. Posledično je trener Marco Rose izvedel serijo menjav, pri čemer je v 79. minuti iz igre umaknil tudi Šeška. Odločitev je padla v 85. minuti, ko je rezervist Mohamed Simakan v protinapadu nesebično zaposlil prvega strelca rdečih bikov Loisa Opendo, ki je zabil za zmago z 2:1.

Uradno najmanj peti, kar bo že prineslo LP

Leipzig se je s tem utrdil na četrtem mestu, kjer ima tri točke prednosti pred Borussio Dortmund, ki v nedeljo gosti novopečenega nemškega prvaka Leverkusen. Ker pa so nemški klubi na pragu osvojitve dodatnega, petega mesta v Ligi prvakov, so tako Šeško in soigralci tako rekoč že uvrščeni v prihodnje razširjeno elitno evropsko tekmovanje. Pred šestouvrščenim Frankfurtom ima namreč Leipzig štiri kroge pred koncem Bundeslige nedosegljivih 14 točk prednosti.

Po razpletu četrtfinalov v Ligi prvakov, Evropski in Konferenčni ligi ima Nemčija 98,8-odstotne možnosti, da pride do dodatnega mesta v Ligi prvakov, medtem ko ima Anglija zgolj še 1,1-odstotne možnosti. Prvo dodatno mesto v LP-ju za sezono 2024/25 pa je dokončno oddano Italiji oziroma petouvrščeni ekipi v Serii A (trenutno Roma).

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Spomladi natančen sedemkrat

Sam Benjamin Šeško se je drugič v krstni sezoni v nemškem prvenstvu vpisal med strelce v treh zaporednih krogih. Prvič je takšen niz sestavil med 19. in 21. krogom na začetku drugega dela sezone, zdaj pa je vajo ponovil v aprilu med 28. in 30. krogom. Kar sedem od 10 ligaških golov je Šeško tako zabil spomladi, ko se je tudi ustalil v začetni in udarni enajsterici Leipziga. S skupno 14 goli v sezoni je 20-letni Radenčan drugi strelec rdečih bikov, pri katerih je zdaj s 27 goli razred zase 24-letni Belgijec Openda.

Müller prvič v karieri zabil v 30. krogu

Na večerni sobotni tekmi je Bayern s 5:1 v Berlinu razbil Union. Harry Kane je dosegel že 33. gol v sezoni, dva pa je dodal veteran Thomas Müller, ki je 470. nastopil na tekmah Bundeslige in 400. v prvi postavi, pri čemer je zdaj zbral 149 golov. Dodatno Müllerjeva zanimivost: prvič v karieri je zadel v 30. krogu, doslej mu je v igralski statistiki v zbirki od 1. do 34. kroga manjkal samo še ta.

Stanišić z glavo zagotovil prvaku Leverkusnu točko v Dortmundu

Prvaki v 97. minuti ušli prvemu porazu

Nadaljuje se sanjski niz Leverkusna, ki v najpomembnejših evropskih ligah ostaja edini klub brez poraza v celotni sezoni 2023/24. Foto: Reuters

V sedmi minuti sodnikovega dodatka nedeljskega derbija v Bundesligi je Josip Stanišić izenačil za Leverkusen v Dortmundu na 1:1. S tem je novi nemški prvak Leverkusen ostal nepremagan tudi na 45. tekmi sezone 2023/24.

V 81. minuti je Dortmund povedel po navidez nenevarni akciji, ko je bil z okoli sedmih metrov po voleju z desnico natančen Niclas Füllkrug. V zadnjih sekundah tekme pa je po podaji iz kota z glavo v mrežo žogo preusmeril posojeni igralec Bayrerna Stanišić in podaljšal niz neporaženosti farmacevtov.