Exequiel Palacios je že 19. marca v Leverkusnu z dvema zadetkoma z bele točke poskrbel za zmago farmacevtov z 2:1. Po grenkem porazu je bil odpuščen trener Julian Nagelsmann. Tokrat je Argentinec zagotovil Bayerju točko na najtežjem gostovanju v sezoni. Foto: Reuters

Pred tekmo sta imeli ekipi po devet točk za tri uvodne zmage, vrh pa je zasedal Bayer zaradi boljše razlike v zadetkih. Takšno razmerje ostaja tudi po medsebojnem obračunu, le da zdaj ekipi nimata več vseh možnih točk, ostajata pa še neporaženi.

Najboljša strelca Bundeslige Victor Boniface in Harry Kane sta znova dokazala, da sta izjemna napadalca. Xabi Alonso, ki je med letoma 2014 in 2017 igral za Bavarce, se je veselil velike točke. Leverkusen je sestavil močno ekipo in je vsekakor kandidat za najvišja mesta tudi ob koncu sezone.

Kane kaznoval veliko napako Tapsobe
V 7. minuti je po podaji iz kota branilec Edmond Tapsoba zelo nespretno podaljšal žogo, Harry Kane pa jo je na daljši vratnici z glavo poslal v mrežo. Kapetan angleške reprezentance se je veselil že četrtega zadetka v letošnji sezoni. Vodstvo Bayerna je lahko zelo zadovoljno, vloženi milijoni (skupaj jih bo okoli 120) se počasi vračajo.

Alejandro Grimaldo se je veselil prvega zadetka v Bundesligi, potem ko je poleti prišel iz Benfice. Foto: Reuters

Grimaldo mojstrsko izenačil s prostega strela
Gostje so se hitro pobrali. V 24. minuti je Thomas Müller pred kazenskim prostorom zadel Alejandra Grimalda v stopalo. Sodnik Daniel Schlager je takoj zapiskal prosti strel za goste. Izvedel ga je 27-letni Španec Grimaldo, ki je žogo z 20 metrov z levo nogo poslal prek živega zidu pod prečko. Prava mojstrovina za izenačenje. Sven Ulreich se je maksimalno iztegnil, a ni imel možnosti.

Boniface nočna mora za branilce Bayerna
Sijajni napadalec Boniface je povzročal velike težave obrambi Bayerna, Min Jae Kim in Dayot Upamecano sta imela ogromno dela s hitrim Nigerijcem, ki je bil nekajkrat zelo blizu zadetka.

V 52. minuti je Boniface opazil, da Ulreich stoji preveč zunaj vrat. Skušal ga je presenetiti z lobom s 50 metrov, žoga pa je končala na vrhu mreže.

Hradecky preprečil novo veselje Kanu
V 57. minuti je Müller v kazenskem prostoru lepo našel Kana, ki je streljal s šestih metrov, Lukaš Hradecky pa se je izkazal in žogo odbil z nogo.

Wirtz stresel vratnico
Največjo priložnost za Leverkusen je imel Florian Wirtz, ki je v 78. minuti z diagonlanim strelom z levo nogo zadel vratnico.

Leon Goretzka, ki je imel spomladi veliko krizo, je na začetku nove sezone v precej boljši formi. Njegov zadetek ni bil dovolj za tri točke. Foto: Reuters

Goretzka zadel po desetih mesecih suše
Thomas Tuchel ni bil zadovoljen s točko. Že v 70. minuti je vstopil Mathys Tel, pet minut pred koncem pa še Eric Maxim Choupo Moting. V 86. minuti je Tel z leve strani podal pred vrata, kjer je Leon Goretzka potisnil žogo z levico v mrežo. To je bil njegov prvi zadetek po lanskem novembru.

Palacios unovčil najstrožjo kazen
Na sporedu je bilo še pet minut sodnikovega dodatka. V 93. minuti je Alphonso Davies v kazenskem prostoru podrl Jonasa Hofmanna. Sodnik Schlager je pokazal na kot, a se je oglasil videosodnik. Glavni delivec pravice si je pogledal posnetek ob stranski črti in takoj pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Exequiel Palacios, ki je z natančnim strelom z desno nogo matiral Ulreicha.

Harry Kane seveda ni bil zadovoljen s točko. Foto: Reuters

V zadnjih trenutkih tekme je Bayern silovito pritisnil. Po podaji iz kota je Upamecano zatresel mrežo, vendar je bil očitno v prepovedanem položaju in stranski sodnik je takoj dvignil zastavico. Veliko veselje navijačev je bilo prehitro.

Pomočnik Löw kaznovan po koncu tekme
Po koncu tekme so bili gostitelji seveda zelo nezadovoljni s sodnikom Schlagerjem. Pomočnik Zsolt Löw je izgubil živce in po nekaj ostrih besedah prejel rdeči karton.

Müller in Tuchel jezna na sodnika
"Že trikrat sem si ogledal posnetek. Neverjetno, kako hitro je padel Hofmann. Iskal je kontakt z Daviesom, potem pa je takoj padel. Nogomet je kontaktni šport in sodnik najprej ni pokazal na najstrožjo kazen. To je res noro," je bil jezen Thomas Müller.

"Mislim, da videosodnik sploh ne bi smel posredovati. Glavni sodnik se je odločil, da ni prekrška. Pri takih spornih položajih nikoli ne bodo vsi enakega mnenja. Davies je skušal priti do žoge preveč na silo, a je tudi Hofmann prehitro padel. Sodnik je imel celotno tekmo enak kriterij, saj ni piskal vsakega dotika. V 94. minuti se ni držal tega kriterija," je dodal trener Bayerna Thomas Tuchel, ki bo moral hitro dvigniti svoje varovance. V sredo ob 20.45 bo na Allianz Areni obračun evropskih velikanov, ko bo Bayern gostil Manchester United.

Gladka zmaga Leipziga
Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta se z Leipzigom veselila tretje zmage. Rdeli vragi so bili s 3:0 boljši od Augsburga in na lestvici napredovali na tretje mesto.

Na Red Bull Areni je bilo vse odločeno že po slabe pol ure, ko so zadeli Xavi Simons (7. minuta), Lois Openda (11.) in David Raum (27.). Do konca golov ni bilo več, lepše priložnosti pa so imeli gostje, ki pa iz 16 strelov na vrata niso zatresli mreže. Šeško je v igro vstopil v 64. minuti, medtem ko je Kampl odigral vso tekmo.