Julian Brandt je s 27 leti in 171 dnevi odigral že 300 tekem v Bundesligi. Hitreje sta do te številke prišla Karl Heinz Körbel (Eintracht) in legendarni vratar Stuttgarta Eike Immel. Foto: EPA

Varovanci Edina Terzića so 27. maja v zadnjem krogu lanske sezone na domači zelenici z remijem proti Mainzu (2:2) zapravili naslov prvaka. Tudi novo sezono so začeli slabo. Proti Bochumu (1:1) in novincu v ligi Heidenheimu (2:2) so se pošteno opekli. Konec septembra so ulovili pravi ritem in hitro so se povzpeli na lestvici.

Bremenčani so lani na stadionu Westfalen še v 90. minuti zaostajali z 0:2, nato pa so zadeli trikrat in poskrbeli za veliko senzacijo.

Tudi tokrat so se izkazali za trd oreh, čeprav so v spodnjem delu lestvice. V prvem polčasu so imeli črno-rumeni premoč, a jim ni uspelo zadeti. Najboljši strelec Bundeslige v lanski sezoni Niclas Füllkrug, ki je poleti iz Bremna prišel v Dortmund, ni imel svojega večera.

81.365 gledalcev je znova pripravilo imenitno vzdušje na stadionu Westfalen. Foto: EPA

Can sijajno zaposlil Brandta
V 53. minuti je imel veliko priložnost Donyell Malen, a je iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Odločitev je padla v 67. minuti, ko je Emre Can mojstrsko podal v kazenski prostor Werderja. Julian Brandt je bil sam pred vratarjem Michaelom Zettererjem in ga spretno lobal z desno nogo v 67. minuti.

Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Justin Njinmah osem minut pred koncem, vendar je njegov strel Gregor Kobel ubranil. Werder je kljub srčni igri doživel šesti poraz v sezoni.

Šeško na klopi v Darmstadtu
Leipzig je tokrat igral brez Benjamina Šeška, zato pa je celotno srečanje odigral Kevin Kampl. Rdeči biki so odnesli tri točke iz Darmstadta (1:3). Odlični napadalec Lois Openda se je izkazal z dvema zadetkoma.

Leverkusen ostaja na vrhu
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna ostajajo na vrhu lestvice. Wolfsburg se je zelo dobro upiral farmacevtom, a je na koncu moral priznati premoč (1:2). V 62. minuti je odločilni zadetek dosegel Alejandro Grimaldo, podajalec pa Jeremie Frimpong, strelec prvega zadetka na tekmi.

Guirassy dosegel že 14 zadetkov
Točko manj od zasedbe iz Leverkusna ima Stuttgart, ki v tej sezoni leti na krilih Serhouja Guirassyja. Izjemni napadalec je dosegel že 14. zadetek v sezoni in je prepričljivo najboljši strelec Bundeslige. Ob njem sta za goste zadela še Silas Katompa Mwumpa in Deniz Undav.

Bayern po štirih letih odnesel tri točke iz Mainza
Na večerni tekmi je Mainz izgubil proti Bayernu z 1:3. Serijski nemški prvaki so v zadnjih treh sezonah ostali praznih rok na Mewa Areni. Aprila so izgubili z 1:3 in skoraj zaigrali naslov prvaka, a si je nato dortmundska Borussia privoščila še dva spodrsljaja.

Leon Goretzka in Harry Kane sta blestela na Mewa Areni, kjer se je zbralo 33.305 gledalcev. Foto: EPA

V 11. minuti je Leroy Sane sijajno izpeljal protinapad in na desni strani kazenskega prostora zaposlil Kingsleyja Comana, ki je z močnim diagonalnim strelom z desno nogo poslal žogo v malo mrežico. Pet minut zatem je Harry Kane povišal na 0:2 z glavo po podaji Leona Goretzke. Kapetan angleške reprezentance je z devetimi zadetki drugi strelec lige.

Motivirani gostitelji so znižali dve minuti pred odmorom, ko je Francoz Anthony Caci z levo nogo poslal žogo pod prečko, vratar Sven Ulreich je bil nemočen.

Odločitev je padla po uri igre, ko je spretni Jamal Musiala podal do Leona Goretzke, ki je postavil končni izid z desno nogo.

Neuer se bo v vrata Bayerna vrnil 28. oktobra
Manuel Neuer je vse bližje vrnitvi po dolgotrajni poškodbi. Vratar Bayerna že trenira z ekipo in naj bi se vrnil prihodnjo soboto proti Darmstadtu na Allianz Areni.

"Zaradi njegove vrnitve na treninge smo v evforiji. A ne smemo izgubiti glave. Počuti se dobro, je samozavesten, toda ne bomo še tvegali, opraviti bo moral še nekaj treningov. Proti Galatasarayu v Ligi prvakov bo v vratih zagotovo še Ulreich, potem pa bomo videli," je dejal Tuchel.

Neuer, ki je z Bayernom osvojil Ligo prvakov v letih 2013 in 2020, je za klub nazadnje igral 12. novembra 2022, ko je Bayern v gosteh premagal Schalke. Nastopil je še za reprezentanco na svetovnem prvenstvu v Katarju, nato pa si je decembra na smučanju zlomil nogo.