Leroy Sane in Kingsley Coman sta blestela na Allianz Areni. Foto: EPA

4. aprila je Freiburg v četrtfinalu nemškega pokala šokiral Bavarce na Allianz Areni. To je bil prvi poraz Thomasa Tuchla na klopi Bayerna. Tokrat so bili gostje pred 75.000 gledalci v Münchnu popolnoma nemočni.

V 12. minuti je Thomas Müller na desni strani zaposlil Kingsleyja Comana, ki je skušal poslati predložek pred vrata. Čuvaj mreže Freiburga Noah Atubola je bil prekratek, žoga ga je preletela in se od leve vratnice odbila v mrežo.

Leroy Sane je v 25. minuti premešal obrambo gostov in zaposlil Harryja Kana, ki je z leve strani podal pred vrata. Pritekel je Sane in z levico potisnil žogo v mrežo za 2:0.

Freiburg je bil popolnoma nemočen, trener Christian Streich se je jezil, a pravega recepta ni imel. Tik pred odmorom je videosodnik razveljavil še drugi zadetek Saneja, ki je bil v prepovedanem položaju.

Pet minut pred koncem je Coman streljal z desne strani, žoga je zadela branilca Philippa Lienharta in končala v mreži. Razmerje v strelih je bilo kar 21:2, v kotih 7:1, Bavarci pa so imeli 70-odstotno posest žoge.

Thomas Tuchel je zadovoljen, da so njegovi varovanci še vedno neporaženi. Foto: EPA

Tuchel: To je bila ena najboljših tekem v tej sezoni
"To je bila zaslužena zmaga. Zelo sem zadovoljen s kombinatorno igro. Vseh 95 minut je bila koncentracija prava, nismo popuščali. Velikih napak ni bilo. To je bila ena najboljših tekem v tej sezoni," je na novinarski konferenci povedal trener Bayerna Thomas Tuchel.

Streich zadovoljen, da niso doživeli poloma
"Že pred tekmo sem vedel, da bo to zelo neugoden večer za nas, saj smo igrali v četrtek, Bayern pa v torek. Vseeno sem zadovoljen z našo predstavo, saj nismo doživeli poloma. Nismo imeli realnih možnosti proti tako kakovostnemu tekmecu. Lahko bi prejeli še precej več golov," je poudaril kultni trener Freiburga Christian Streich, ki se veseli reprezentančnega premora. Upa, da se bodo nekateri nosilci igre vrnili po poškodbah.

Köln popolnoma nemočen v Leverkusnu
Leverkusen je na BayAreni proti zadnjemu Kölnu dosegel rutinsko zmago brez večjega naprezanja. Tekmece je načel Jonas Hofmann v 22. minuti po podaji Floriana Wirtza. Jeremie Frimpong je vodstvo povišal po pol ure z natančnim strelom z desno nogo.

Izjemni nigerijski napadalec Victor Boniface je postavil končni izid v 67. minuti. Izbranci Xabija Alonsa so se veselili šeste zmage v sedmih tekmah nove sezone. To je najboljši start v zgodovini kluba.

Mats Hummels in Julian Brandt se veselita četrte zaporedne zmage dortmundske Borussie. Črno-rumeni so po zaostanku z 1:2 ugnali Union s 4:2. Berlinčanom se je v drugem polčasu zelo poznalo, da so med tednom igrali v Ligi prvakov. Nimajo dovolj širokega kadra za dve tako močni tekmovanji. Foto: EPA

Leipzig zapravil dve enajstmetrovki in osvojil le točko
Leipzig se je z Bochumom razšel brez zadetkov. Rdeči biki so imeli veliko premoč, a so zapraviti tudi dve enajstmetrovki. Benjamin Šeško je igral do 57. minute, Kevin Kampl pa vso tekmo.

V 28. minuti je Xavi Simons zelo slabo streljal, vratar Manuel Riemann je žogo zlahka ujel. Po uri igre si je žogo na belo točko nastavil Emil Forsberg. Izjemni Riemann je žogo odbil. Ubranil je tudi nevaren poskus Yussufa Poulsena deset minut pred koncem.

Guirassy zanetil evforijo v Stuttgartu
Prava evforija vlada v Stuttgartu. Gostitelji so pred 52.000 glasnimi navijači ugnali Wolfsburg s 3:1. Yannick Gerhardt je v 34. minuti poskrbel za vodstvo gostov.

V drugem polčasu je na sceno stopil najboljši strelec Bundeslige Serhou Guirassy. Izjemni napadalec je v 67. minuti izenačil z bele točke, potem pa v 79. minuti mojstrsko preigral vratarja Koena Casteelsa po podaji Chrisa Führicha. Končni izid je postavil osem minut pred koncem.

27-letnik iz Gvineje je dosegel 13 zadetkov. Toliko jih po sedmih krogih v nemškem prvenstvu ni dosegel še nihče. Tudi Gerd Müller (40 golov v sezoni 1971/72) in Robert Lewandowski (41 golov v sezoni 2020/21) nista tako udarno odprla sezone.