Slavje nogometašev Villarreala v Torinu. Decembra so za preboj v osmino finala na zadnji tekmi skupinskega dela izločili še en italijanski klub Atalanto. Foto: Reuters

Juventus (na prvi tekmi v Španiji je bilo 1:1) je v osmini finala izpadel tretjič zapored, v prejšnjih dveh sezonah se mu je to primerilo proti Lyonu in Portu. Pred dvobojem je bil favorit, saj je kazal dobro formo in na zadnjih 21 srečanjih izgubil le enkrat.

Rezervist Gerard Moreno, sicer najboljši strelec v zgodovini Villarreala, je z 11-metrovke zadel samo štiri minute po vstopu na zelenico. Igral je prvič po 6. februarju, več kot mesec je počival zaradi poškodbe mečne mišice. Foto: EPA

Prečka Vlahovića

Rumena podmornica, lanski zmagovalec Evropske lige, se je izkazala za čvrsto ekipo, vseeno pa bi lahko stara dama v prvem polčasu prišla do prednosti, če bi v 22. minuti Dušan Vlahović žogo poslal nekoliko nižje. Zadel je prečko. Srbski napadalec je imel še eno priložnost v 36. minuti, ko mu iz neposredne bližine ni uspelo zadeti z glavo.

Villarreal si je najlepšo priložnost v prvem delu pripravil takoj po prečki Vlahovića, ko je Giovani Lo Celso z roba kazenskega prostora z levico streljal za las mimo vrat.

Dva zadetka z 11-metrovke

Drugi polčas se je začel mirno, pravih razburjenj pa ni bilo vse do 78. minute, ko je po ogledu videoposnetka v sobi za VAR Villarreal dobil 11-metrovko. Sodniki so ocenili, da je Daniele Rugani storil prekršek nad Francisom Coquelinom. Vratar Wojciech Szczesny je bil blizu žogi, a je bil strel rezervista Gerarda Morena z bele pike ravno dovolj močen in natančen za vodstvo gostov.

V 85. minuti je po podaji iz kota Juventusove upe pokopal branilec Pau Torres, končni izid pa je po igranju z roko Matthijsa de Ligta v 92. minuti z nove 11-metrovke postavil Arnaut Danjuma.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je po koncu tekme tolažil svoje igralce. Foto: EPA

Emery ukanil Allegrija

Villarreal, ki ga uspešno vodi trener Unai Emery, si je tretjič v zgodovini zagotovil nastop med osmimi najboljšimi v evropski eliti, prvič po sezoni 2008/09. Žreb četrtfinala bo v petek ob 12.00.

"Mislim, da smo več kot 75 minut igrali dobro. V drugem polčasu se je Villarreal odločil, da se bo samo branil v bloku, potem pa je izkoristil edino priložnost. Mi smo imeli v prvem polčasu lepe priložnosti, manj pa smo si jih pripravili v drugem, saj se je Villarreal začel braniti z 11 možmi in poskušal tekmo pripeljati v podaljšek. Prvi zadetek je nato vse spremenil," je povedal trener Juventusa Massimiliano Allegri.

Cesar Azpilicueta (levo) je dosegel zmagoviti zadetek Chelseaja v Lillu. Foto: EPA

Pulišić in Azpilicueta zrežirala preobrat v Lillu

Lille je po zaostanku z 0:2 iz Londona povratno tekmo proti Chelseaju začel spodbudno, a so gostje hitro vzpostavili ravnotežje. V 38. minuti pa je po odločitvi VAR-a zaradi igranja z roko Jorginha francoski prvak imel na voljo 11-metrovko. Izkoristil jo je 36-letni Burak Yilmaz za vodstvo domačih z 1:0 in postal tretji najstarejši strelec v izločilnih bojih Lige prvakov po Paolu Maldiniju in Ryanu Giggsu.

Chelsea je izenačil tik pred odmorom. V tretji minuti sodnikovega dodatka je Jorginho s sijajno globinsko podajo izigral obrambo Francozov, Christian Pulišić pa je le še mirno sprožil mimo nemočnega vratarja Lea Jardima. To je bil prvi strel v okvir vrat gostov na tekmi.

V drugem polčasu je bil Lille zelo blizu novega vodstva, ko je v 63. minuti Chelseajevega vratarja Edouarda Mendyja rešila vratnica po močnem strelu z glavo Xeke. Osem minut pozneje je na drugi strani po predložku Masona Mounta srečno s kolenom zadel Cesar Azpilicueta in potrdil napredovanje evropskih prvakov.