Robert Lewandowski je ekspresno dosegel hat-trick in na najboljši mogoči način tlakoval Bayernovo pot do visoke zmage nad Salzburgom. Foto: Reuters

Bayern v zadnjem času ni pretirano blestel. Pred torkovim obračunom Lige prvakov je na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih slavil le dvakrat, po dvakrat je remiziral, utrpel je tudi en poraz. A tokrat so Bavarci vso jezo stresli nad Salzburgom, ki je že po dobre pol ure igre zaostajal s kar 4:0!

Bayernov napadalec Thomas Müller se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters

Razlog? Robert Lewandowski. Izjemni poljski napadalec je potreboval le 23 minut za hat-trick. Resda je prva dva zadetka dosegel z bele točke. Najprej v 11. minuti, ko je prekršek za najstrožjo kazen storil Maximilian Wober, nato še deset minut pozneje, ko je glavni sodnik Clement Turpin pokazal na belo točko po prekršku istega igralca. Obakrat je bil Poljak z 11 metrov suveren.

V 23. minuti se je med strelce vpisal še tretjič, ko je odbito žogo z nekaj sreče pospravil v mrežo – le nekaj trenutkov po tem, ko je s prostega strela stresel vratnico.

Po dobre pol ure igre so Bavarci vodili že s 4:0. Po lepi podaji Kingsleyja Comana je Serge Gnabry sprožil po sredini gola in žogo poslal za hrbet nemočnega Philippa Kohna. Igra mačke z mišjo in popoln razpad sistema pri Avstrijcih.

Bavarci niso stopili s plina
Prevlada bavarskega velikana se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, z roba kazenskega prostora je žogo ob desni vratnici v mrežo pospravil Thomas Müller. Salzburg je bil v Münchnu povsem nemočen, a v 71. minuti mu je vendarle uspelo doseči častni zadetek – in to kakšen: z roba kazenskega prostora je ob stičišču vratnice in prečke zadel Maurits Kjaergaard. Vsekakor vrhunec gostujoče ekipe, ki je nato do konca obračuna prejela še dva zadetka. Še drugič se je po strelu z roba kazenskega prostora med strelce vpisal Müller, v 86. minuti je končni izid s predložkom/strelom proti vratom Kohna postavil Leroy Sane.

Lautaro Martinez je s krasnim zadetkom matiral Alissona Beckerja in vlil nekaj upanja svoji ekipi, ki pa ji je v končnici srečanja zmanjkalo moči. Tudi zaradi izključitve Alexisa Sancheza le nekaj trenutkov po vodilnem zadetku. Foto: Reuters
Liverpoolčani so zapravili kopico lepih priložnosti, Mohamed Salah je med drugim dvakrat zadel vratnico, potem ko je bil Samir Handanović že premagan. Foto: Reuters

Liverpool pretil iz prekinitev
Na Anfieldu sta Liverpool in Inter v prvem polčasu igrala nekoliko rezervirano, prave priložnosti so se ponudile gostiteljem, in sicer iz prekinitev. Najbolj vroče je bilo po pol ure igre, ko je Joel Matip po predložku z leve strani najprej z glavo žogo poslal v prečko, hip zatem je z glavo nevarno poskusil še kapetan Virgil van Dijk, a je ostalo pri 0:0. Zadnjo priložnost je v prvem polčasu s prostega strela zapravil Trent Alexander-Arnold, njegov silovit strel je za las zgrešil vrata nekdanjega kapetana slovenske članske reprezentance Samirja Handanovića.

Prekršek nad Thiagom Alcantaro, s katerim si je Alexis Sanchez prislužil prvi rumeni karton. V nadaljevanju je na podoben način pokosil še Fabinha, s čimer ga je doletela predčasna pot pod prhe. Foto: Reuters

Krasen gol Lautara Martineza
Že v uvodnih minutah nadaljevanja se je sijajna priložnost za zadetek ponudila Mohamedu Salahu. Thiago Alcantara je v ogenj z imenitno podajo poslal Dioga Joto. Handanoviću je žogo uspelo odbiti pred portugalskim napadalcem, a le na nogo Salahu, ki je neovirano zadel desno vratnico. Igra se je nato razživela, nogometaši so se 'razleteli' po igrišču, akcije se je selila z enega konca igrišča na drugega. V 59. minuti je Lautaro Martinez slabo zaključil obetaven protinapad, a za jezo njegovih soigralcev se je odkupil že dve minuti pozneje, ko je po Matipovi napaki fantastično zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Vratar Alisson Becker je bil povsem brez moči. Gostje so začutili svojo priložnost, začeli so izvajati še hujši pritisk na domača vrata, nato pa je nalet spodrezala izključitev Alexisa Sancheza, ki si je z grobim prekrškom nad Fabinhem prislužil še drugi rumeni karton in izključitev. Prvega je prejel po prekršku nad Thiagom v prvem delu.

Interju zmanjkalo moči za vrnitev
Do konca srečanja so gostje upali na priložnosti predvsem iz protinapadov in prekinitev, medtem ko so gostitelji počasi pletli mrežo okrog nasprotnikovega kazenskega prostora in zadrževali žogo. Najlepšo priložnost je v 76. minuti zapravil Salah, ki je po lepem predložku Sadia Maneja z leve strani z desnico še enkrat stresel vratnico Handanovićevega gola. V izdihljajih tekme so črno-modri krčevito iskali še drugi zadetek, s katerim bi izsilili podaljška, a zaman. Po petih minutah podaljška je glavni sodnik Antonio Mateu Lahoz še zadnjič pihnil v svojo piščalko.