Karim Benzema je s hat-trickom v Londonu zdaj že pri 11 golih v letošnji Ligi prvakov. Nevarnejši je le Robert Lewandowski, ki pa je proti Villarrealu obtičal pri 12 zadetkih v LP-ju. Foto: AP

Veliki junak srednega evropskega večera na Stamford Bridgu je bil Karim Benzema. 34-letni francoski napadalec je zatresel mrežo Chelseaja v 21. in 24. minuti, v prvi minuti nadaljevanja pa je dokončal hat-trick. Ob tem je imel ključno pomoč s podajami Luke Modrića, ki pri 36 letih igra kot v svojih najboljših letih, po tekmi pa o svojem napadalcu dejal samo: "Kakšen igralec. Boljši je pri 34 letih kot pri 28. letih."

Sorodna novica Benzema potopil Chelsea; presenetljiv poraz Bayerna

"Če lahko zabijem dva ali tri gole, je vedno dobro, a predvsem sem vesel zmage. Nisem zadovoljen samo zaradi svojih golov, ampak kako smo igrali. Posest, gibanje po igrišču, pritisk visoko gor proti obrambi. Na koncu smo izkoristili svoje priložnosti, a še veliko se lahko zgodi, ostati moramo zbrani," je po tekmi za francosko televizijo Canal+ pripovedoval Benzema.

Emery: Premagali smo Bayern, a nas čaka še povratna tekma

Kaj se je zgodilo med reprezentančnim premorom?

A če so igralci iz Madrida govorili, da četrtfinalnega dvoboja z Londončani še zdaleč ni konec, pa je bil na novinarski konferencih obeh trenerjev domači trener Chelseaja popolnoma potolčen.

Thomas Tuchel ne razume, kaj se je zgodilo med nedavnim reprezentančnim odmorom, da so modri zdaj doživeli dva grda domača poraza. Prejšnji konec tedna je Chelsea namreč izgubil z Brentfordom z 1:4, zdaj pa še z Realom Madridom 1:3.

"Prvi polčas je bil ponovitev drugega polčasa z Brentfordom. Bili smo tako daleč od ravni, ki je potrebna v Ligi prvakov. Manjkalo nam je absolutno vse, kar zahteva nogomet. Po reprezentančnem premoru nismo videti enako, in pravzaprav nimam razlage, saj smo bili prej v dolgem zmagovalnem nizu in zelo konkurenčni. Skrb vzbujajoče je. Dve tekmi, sedem prejetih golov, a spremenili nismo nič," se je spraševal Tuchel, ki je nato dvakrat ponovil, da ne verjame, da lahko še pride do preobrata v četrtfinalnem dvoboju Lige prvakov.

Ancelotti: To je bil šele prvi polčas

"Dobro smo nadzirali tekmo, bili smo nevarni v protinapadih. Dober večer, a to je bil le prvi polčas," je bil kot običajno umirjen trener Madrida Carlo Ancelotti, ki zagotovo ne deli Tuchlovega mnenja, da je četrtfinalni dvoboj kar odločen.

Giovannni Lo Celso je demonstriral, zakaj je že kot mladinec veljal za naslednjega velikega argentinskega vezista, ki pa je kljub dobrim igram tako pri PSG-ju kot Tottenhamu zaradi dragih nakupov postal odvečni igralec in je tako kot posojeni igralec pristal pri Villarrealu. 25-letnik iz Rosaria je sicer tudi ključni člen Argentine, ki je že 29 tekem neporažena. Foto: AP

Po 30 tekmah ostali brez gola v LP-ju

V drugem srednem dvoboju je Villarreal poskrbel za presenečenje, saj je po februarju 2019 kot prvi klub v Ligi prvakov preprečil gol Bayernu. Bavarci so predtem kar na 30 zaporednih tekmah elitnega klubskega tekmovanja dosegli po vsaj en zadetek, praviloma pa kar več.

Za igralca tekme je bil razglašen argentinski vezist Giovanni Lo Celso, ki je vladal sredini igrišča in vodil tečno rumeno podmornico, ki je onemogočila napadalni nemški stroj. Za nameček je bil v vratih španskega kluba suveren še drugi Argentinec Gerónimo Rulli, ki je ubranil vse štiri strele Bayerna. Izdatno je seveda pomagal izjemni udarec Arnauta Danjume, ki je že v 8. minuti poskrbel za edini gol prve tekme.

Bavarci celo zadovoljni, ker je bilo le 0:1

"Villarreal je uspehov lačno moštvo. Tudi proti eni izmed najboljših ekip na svetu. Pokazali smo izjemno predstavo, in odkrito rečeno, končni izid bi moral biti še bolj v našo korist," je Lo Celso obžaloval, da niso zmagali še izdatnejše. Ne nazadnje Bayern na domači zelenici melje nasprotnike in prednost enega gola je še vedno minimalna. V letošnji sezoni so Bavarci na Allianz Areni dobili vse štiri tekme Lige prvakov s skupnim izidom 20:3!

Z mnenjem, da je bil izid 0:1 za Bayern pravzaprav ugoden, so se strinjali tudi poraženci. "Vzamemo izid 1:0. Vemo, da bi bilo lahko še veliko huje. Vse spoštovanje do nasprotnika, za povratno srečanje pa se moramo zbrati in vrniti udarec," je dejal prekaljeni Thomas Müller.

Povratni tekmi bosta že drug teden v torek, ko bo v Madridu in Münchnu znano, ali bosta sredna zmagovalca potrdila napredovanje v polfinale ali bomo priča vsaj enemu preobratu.