Karim Benzema je v treh minutah dvakrat zatresel mrežo Chelseaja, hat-trick je dopolnil ob začetku drugega polčasa. Foto: Reuters

V Londonu smo spremljali pravo poslastico in predvsem novo izjemno predstavo prvega zvezdnika kraljevega kluba Karima Benzemaja, ki je s hat-trickom poskrbel za veliko prednost Reala pred povratnim obračunom v Madridu. Chelsea je v nadaljevanju zaigral precej bolje, a so številne (pol)priložnosti ostale neizkoriščene.

Kai Havertz je v prvem polčasu prepolovil zaostanek za Realom, a že na uvodu drugega dela tekme je Benzema hitro znova vzpostavil prednost dveh zadetkov. Foto: Reuters

Šov Benzemaja, Havertzev gol priključka
Nogometaši madridskega Reala in Chelseaja so v prvem polčasu navdušili nogometne sladokusce. Prvi so zapretili gostje, Vinicius Junior je s silovitim strelom zadel prečko. Kmalu zatem je sledil šov Karima Benzemaja, ki je v treh minutah dvakrat zatresel mrežo Londončanov. Najprej v 21. minuti, ko je po globinski podaji po levi strani stekel Vinicius in poslal predložek pred vrata, od koder je Benzema z glavo žogo poslal pod prečko za 0:1. Veselje španskih navijačev se ne Stamford Bridgeu še ni povsem poleglo, ko se je odlični francoski napadalec med strelce vpisal še drugič. Tudi tokrat z glavo. Predložek je pred vrata poslal Luka Modrić, Benzema pa ga je z diagonalnim strelom preusmeril v gol. Madridčani so bili preprosto boljši nasprotniki, a Chelsea se je še pred odmorom za silo pobral in v 40. minuti prepolovil zaostanek. Jorginho je pred vrati lepo našel Kaia Havertza, ki je ob prepočasnem Daniju Carvajalu z glavo matiral nekdanjega čuvaja Chelseajeve mreže Thibauta Courtoisa.

Benzema je v 46. minuti izkoristil oziroma kaznoval veliko napako Chelseajevega vratarja Edouarda Mendyja. To je bil zanj že 86. zadetek v Ligi prvakov in drugi zaporedni hat-trick. Foto: Reuters

Benzema kaznoval veliko napako Mendyja
Drugi polčas se je komaj začel, ko si je Chelseajev vratar Edouard Mendy privoščil gromozansko napako. Do žoge se je dokopal Benzema, ki je s strelom po sredini gola dosegel hat-trick. Gostitelji se kljub vsemu niso kar tako predali, v nadaljevanju so večkrat resneje pritisnili na Courtoisova vrata, še najbolj vroče je bilo v 69. in 70. minuti, ko sta zapretila rezervist Romelu Lukaku in Mason Mount. Prvi je iz bližine zgrešil s strelom z glavo, drugi je z razdalje zavrtinčil žogo za las prek vrat. V 79. minuti je proti vratom sprožil še Havertz, a v naročje opreznega Courtoisa. V zadnjih trenutkih tekme je nevarno proti vratom sprožil še Hakim Ziyech, a je ostalo pri izidu 3:1 za Real.

Arnaut Danjuma je že v uvodnih minutah srečanja na El Madrigalu poskrbel za val navdušenja med navijači Villarreala. Foto: Reuters
Bayernovi napadalci so v gosteh pri Villarrealu streljali s praznimi naboji. Prvi zvezdnik ekipe Robert Lewandowski je bil zlasti v prvem polčasu skoraj neopazen, tudi drugi pa nikakor niso našli poti skozi odlično Villarrealovo obrambo. Foto: Reuters

Hladna prha za Bavarce
Trener Bayerna Julian Nagelsmann je bil po prvem polčasu zagotovo zaskrbljen nad predstavo svojih varovancev proti Villarrealu. V napadu so bili brezzobi, Robert Lewandowski in Thomas Müller sta bila povsem odrezana od igre. Villarreal je na odmor odšel z minimalno prednostjo, potem ko je bil Arnaut Danjuma po ponesrečenem strelu Danija Pareja na pravem mestu ob pravem času in je žogo iz bližine poslal v spodnji desni kot, a kaj kmalu bi se zgodilo, da bi bil izid prvega polčasa 2:0. Francis Coquelin je namreč v 40. minuti s predložkom iz mrtvega kota pretental Manuela Neuerja in zatresel mrežo, a je bil zadetek po ogledu VAR-posnetka razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V nadaljevanju je Gerard Moreno z roba kazenskega prostora že premagal Neuerja, a mu je veselje za dvojno vodstvo preprečila vratnica. Bavarci niso blesteli, v 82. minuti je zapretil rezervist Leroy Sane, njegov strel je domači vratar Geronimo Rulli zlahka ubranil. Pet minut pozneje je imel na drugi strani zelenice Alfonso Pedraza na nogi vodstvo z 2:0, a je po hitrem protinapadu, ki ga je začel Giovani Lo Celso, žogo poslal krepko čez gol.