Kapetan Leipziga Kevin Kampl (desno) je bil na zelenici vso tekmo. Foto: Reuters

Šeško, ki konec tedna v Bundesligi na gostovanju v Darmstadtu ni igral, je tudi tokrat začel na klopi. Na zelenico je prišel v 82. minuti. Medtem je bil Kampl kot kapetan v prvi postavi. V napadu sta od uvodne minute igrala Lois Openda in Yussuf Poulsen, prvi je v končnici mesto na igrišču prepustil slovenskemu napadalcu.

Benjamin Šeško in trener Leipziga Marco Rose. Foto: Reuters

Gostitelji so po uri igre vodili z 2:0, ko je najlepši gol na tekmi dosegel 20-letni nizozemski reprezentant Xavi Simons. Njegov "projektil" z dobrih 20 metrov je končal v zgornjem kotu. Srbski prvaki so v 70. minuti znižali na 2:1, a je še en rezervist Dani Olmo v 84. minuti potrdil zmago Nemcev. Španec je iz bližine zadel po kotu in več odbitih žogah, nazadnje se je do njega žoga odbila od prečke.

Leipzig je dosegel drugo zmago, potem ko je v 1. krogu skupine G v Bernu z 1:3 premagal Young Boyse, pred tremi tedni pa je z enakim izidom doma izgubil proti branilcu naslova Manchester Cityju. S šestimi točkami je drugi na lestvici, tri več ima Manchester City, ki je danes v Švici prav tako zmagal z 1:3.

Zadetki s tekme Leipzig – Crvena zvezda

Haaland v Ligi prvakov na gol čakal kar šest tekem

Dva zadetka, zadnja dva na srečanju, je prispeval Erling Haaland in prekinil kar pet tekem oziroma 543 minut dolg strelski post v tem tekmovanju. V pretekli sezoni namreč ni zadel v polfinalu in finalu, v tej pa ne v uvodnih dveh krogih. V 67. minuti je mrežo zatresel z 11-metrovke, končni izid je v 86. minuti postavil z lepim strelom z desnico v zgornji kot.

Crvena zvezda je po porazu na Etihadu doživela še drugi poraz s 3:1 v gosteh. V 2. krogu je v Beogradu proti švicarskemu prvaku remizirala z 2:2.

Jan Oblak v 4. minuti ni mogel preprečiti vodilnega zadeka Kjoga Furuhašija. Foto: Reuters

Oblaka premagala Japonec in Hondurašan

Jan Oblak je z Atleticom gostoval pri Celticu in izvlekel neodločen izid 2:2. Škoti so dvakrat vodili, Škofjeločan pa je bil pri obeh zadetkih nemočen. V 4. minuti ga je po lepi kombinaciji domačih na desni strani iz bližine matiral Japonec Kjogo Furuhaši. V 28. minuti je z desne strani močan strel sprožil še reprezentant Hondurasa Luis Palma, žoga se je v mrežo odbila od vratnice.

Madridčani, pri katerih sta se med strelce vpisala Antoine Griezmann v 25. in Alvaro Morata v 53. minuti, imajo v skupini E zdaj zmago in dva remija. Griezmann je na 1:1 izenačil po zastreljani 11-metrovki, imel je srečo, da se je žoga od vratnice odbila nazaj do njega. Morata je končni izid po predložku z desne strani postavil na atraktiven način - v padcu z glavo.

Kylian Mbappe je načel mrežo Milana v 32. minuti. Foto: EPA

Po polovici še vse odprto

V najzanimivejši skupini F ima Paris St. Germain po uspehu nad Milanom šest točk, Borussia Dortmund pa je z zmago v deževnem Newcastlu z 0:1 (strelec Felix Nmecha) ujela srake na drugem mestu pri štirih točkah.

Milan na treh tekmah ni dosegel niti enega zadetka in je z dvema točkama na zadnjem mestu. Na Parku princev je bil PSG, ki je 4. oktobra kar s 4:1 klonil na St. James' Parku, z goli Kyliana Mbappeja po pol ure igre (z roba kazenskega prostora), Kola Muanija na začetku drugega polčasa ter rezervista Kang-in Leeja tik pred koncem za razred boljši. Pri prvem in zadnjem zadetku se je s podajo izkazal 17-letni Warren Zaïre-Emery.

Liga prvakov, 3. krog

Skupina E:
FEYENOORD – LAZIO 3:1 (2:0)
Gimenez 31., 74., Zerrouki 45.+2; Pedro 83.

CELTIC – ATLETICO MADRID 2:2 (2:1)
Furuhaši 4., Palma 28.; Griezmann 25., Morata 53.

Mbappe 32., Kolo Muani 53., Lee 89.

Paris SG: Donnarumma, Hakimi (93./Mukiele), Marquinhos, Škriniar, L. Hernandez, Zaïre-Emery, Ugarte (71./Ruiz), Vitinha, Dembele (71./Lee), Kolo Muani (82./Ramos), Mbappe.

Milan: Maignan, Kalulu, Thiaw (46./Calabria), Tomori (90./Kjaer), T. Hernandez, Musah (77./Pobega), Krunić (77./Adli), Reijnders, Rafael Leao, Giroud, Pulišić.

RB LEIPZIG – CRVENA ZVEZDA 3:1 (1:0)
Raum 13., Simons 59., Olmo 84.; Stamenić 70.
Kampl je igral vso tekmo, Šeško (oba Leipzig) je vstopil v 82. minuti namesto Opende.

YOUNG BOYS – MANCHESTER CITY 1:3 (0:0)
Elia 52.; Akanji 48., Haaland 67./11-m, 86.

MANCHESTER CITY    3  3 0 0  9:3  9
RB LEIPZIG         3  2 0 1  7:5  6
YOUNG BOYS         3  0 1 2  4:8  1
CRVENA ZVEZDA      3  0 1 2  4:8  1