Andre Onana je bil junak Manchester Uniteda z ubranjeno 11-metrovko v 97. minuti. Foto: EPA

Oslabljeni Bavarci, ki jih tarejo številne poškodbe, so pred bučnimi domačimi navijači povedli že v 8. minuti, po podaji Leroya Saneja je zadetek dosegel Kingsley Coman.

Gostitelji so po dveh zapravljenih priložnostih Kerema Aktürkogluja izenačili v 30. minuti, ko je bil z 11-metrovke uspešen Mauro Icardi. Argentinec, nad katerim je prekršek storil Joshua Kimmich, je strel izvedel s t. i. panenko.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjem delu srečanja. V 73. minuti je drugi gol za Münchenčane prispeval Harry Kane, šest minut pozneje se je med strelce vpisal še Jamal Musiala.

Musiala je bil pri zadetku Kana podajalec z desne strani, angleški napadalec pa je iz bližine zadel iz drugega poskusa, potem ko so mu prvi strel s peto blokirali. Pri tretjem golu sta Kane in Musiala zamenjala vlogi, prvi zvezdnik Bayerna je podal z leve strani.

Bayern je mrežo Galatasaraya načel že v 8. minuti. Foto: Reuters

Prvi poraz turških prvakov po 23 tekmah

Tekma ni bila tako enostranska, kot kaže končni izid. Razmerje v posesti žoge je bilo 50:50 odstotkov, pri strelih v okvir vrat 4:6. Po uri igre je bilo v številu strelov celo 20:6 za Galatasaray, ki je doživel prvi poraz po 23 tekem dolgem pozitivnem nizu v vseh tekmovanjih.

Serijski nemški prvak je v skupinskem delu Lige prvakov neporažen že 37 tekem zapored, kar je rekord tega tekmovanja.

V spopadu lažje ranjenih pet navijačev

Dvoboj na stadionu Rams Park je imel buren uvod. Približno sto navijačev obeh moštev se je ponoči spopadlo v enem izmed glavnih lokalov v mestu. V spopadu je bilo udeleženih 70 nemških in 30 turških navijačev. Turški mediji so poročali, da so bili lažje ranjeni štirje nemški in en turški navijač.

Na glavni aveniji priljubljene četrti Beyoglu so navijači metali stole in različne manjše predmete. Policija je posredovala, ko so začeli napadati eno od trgovin z blagom.

Na Old Traffordu so se pred tekmo z minuto molka poklonili spominu na legendo Manchester Uniteda Bobbyja Charltona, ki je umrl v soboto, star 86 let. Foto: EPA

Maguire in Onana junaka rdečih vragov

Manchester United je v 1. krogu izgubil v Münchnu (4:3), pred tremi tedni pa še doma proti Galatasarayu (2:3). Tokrat je dosegel tako rekoč nujno zmago, s katero še lahko upa na uvrstitev v osmino finala.

Edini strelec na Old Traffordu je bil v 72. minuti Harry Maguire, ki je iz bližine zadel z glavo po kotu, odbiti žogi in natančnem predložku Christiana Eriksena z desne strani na daljšo vratnico. Branilec Maguire, poleti na izhodnih vratih kluba, je bil med strelci prvič po februarju 2022.

Junak rdečih vragov pa je bil tudi vratar Andre Onana, ki je v 97. minuti s parado z eno roko ubranil 11-metrovko Jordanu Larssonu. Italijanski sodnik Marco Guida je na belo piko pokazal zaradi nevarno visoko dvignjene noge Scotta McTominaya proti obrazu Mohameda Elyounoussija.

Gosti so že v 5. minuti stresli vratnico, v končnici pa so se dvakrat rešili pred Unitedovim povišanjem vodstva na 2:0.

Brazilska Gabriela zagotovila zmago Arsenalu

V skupini B je Arsenal na derbiju večera v gosteh premagal Sevillo z 1:2 in s tem v pozabo potisnil poraz v Lensu v prejšnjem krogu z enakim izidom. Odločilni zadetek v 53. minuti je bil delo Brazilca Gabriela Jesusa, ki je z lepim strelom v zgornji kot povišal vodstvo topničarjev na 0:2.

Pri prvem golu rojaka Gabriela Martinellija iz protinapada v četrti minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu je Jesus v statistiko vpisal podajo. Ob koncu tekme je moral zaradi poškodbe (domnevno zadnje stegenske mišice) predčasno z zelenice.

Edini gol za Sevillo je v 58. minuti z glavo dosegel Srb Nemanja Gudelj po podaji iz kota.

Jamal Musiala in Harry Kane sta zrežirala drugi in tretji zadetek Bavarcev. Foto: Reuters