Nogometaše Olimpije čaka velik test proti Qarabagu. Zmaji niso imeli možnosti proti močni ekipi Galatasaraya v 3. predkrogu Lige prvakov (0:3 in 0:1). Foto: www.alesfevzer.com

Prva tekma bo v četrtek, 24. avgusta, v Stožicah. Povratna tekma bo 31. avgusta v Bakuju.

Ekipi sta se srečali v 1. krogu kvalifikacij Lige prvakov pred petimi leti. 11. julija 2018 so zmaji izgubili v Stožicah z 0:1. Pred 5248 gledalci je edini zadetek v 70. minuti dosegel Wilde-Donald Guerrier. Na povratni tekmi pred 21.520 gledalci na stadionu Tofiq Bahramov v Bakuju sta mrežo mirovali in Qarabag je napredoval.

Helsinki z igralcem manj nemočni
Azerbajdžanci so prvo tekmo na domačem igrišču dobili z 2:1, tokrat pa so Finci povedli v 10. minuti prek Santerija Hostikke, izenačil pa je Toral Bajramov z bele točke v sodnikovem dodatku prvega polčasa.

Že od 16. minute so Finci igrali z igralcem manj po izključitvi Kevina Kouassivi-Benissana, številčno prednost pa so gostje še enkrat izkoristili v drugem polčasu, ko je v 56. minuti zadel Yassine Benzia.

Zmagovalec obračuna med Olimpijo in Qarabagom bo igral v skupinskem delu Evropske lige, poraženec pa v skupinskem delu Konferenčne lige.

Tako ljubljanska kot azerbajdžanska ekipa sta po Transfermarktu vredni približno 12 milijonov evrov.