Zvezdnik Mauro Icardi, ki je v Stožicah igral le v zadnje četrt ure, je v 24. minuti dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: EPA

Kapetanski trak je nosil Mustafa Nukić, saj je junak velike zmage nad Ludogorcem Timi Max Elšnik poškodovan. Po kazni se je vrnil Agustin Doffo, ki je zelo manjkal na prvi tekmi prejšnji torek v Stožicah.

Ljubljančani bodo nadaljevali v zadnjem krogu kvalifikacij Evropske lige. Tam jih bo čakal zmagovalec dvoboja med Qarabagom in HJK Helsinki (prva tekma v Bakuju se je končala z 2:1).

Olimpija je pred tem izločila latvijsko Valmiero in bolgarski Ludogorec, s čimer si je že zagotovila evropsko jesen.

Henriques: Izid ni pošten, zaslužili bi si zadeti vsaj enkrat
Vratar Fernando Muslera v prvem polčasu ni imel veliko dela, saj zmaji niso niti enkrat streljali v okvir vrat. Foto: EPA

Icardi spretno zatresel mrežo
Uvod tekme na Rams Parku ni postregel s posebej živahno predstavo. Turki so imeli visoko prednost s prve tekme, vseeno pa so bili nekoliko podjetnejši.

V 24. minuti je Matevž Vidovšek preslabo izbil žogo, Baris Alper Yilmaz jo je vrnil pred vrata, kjer se je dobro znašel Mauro Icardi. Žogo si je zaustavil s prsmi in jo z levico s petih metrov poslal v mrežo. Lepa poteza 30-letnika iz Rosaria.

Tri minute zatem so gostitelji zadeli še enkrat, a je bil podajalec Icardi v prepovedanem položaju. Argentinski napadalec je imel v 36. minuti na voljo še prosti strel z 20 metrov, vendar je žoga končala v rokah Vidovška.

Lucas Torreira si je privoščil veliko neumnost v 65. minuti, a to ni vplivalo na končni razplet. Foto: EPA

Zmaji v 51. minuti prvič streljali v okvir vrat
V uvodu drugega polčasa je Olimpija dvakrat hitro prišla do obetavnih akcij, a je manjkala zadnja podaja oziroma pravi zaključek. V 51. minuti je Berkan Kutlu malce zgrešil vrata, pet minut zatem pa je prvi Olimpijin strel v okvir vrat sprožil Rui Pedro, a meril preveč po sredini.

V 58. minuti je Cedric Bakambu zatresel vratnico, vendar je bil pred tem Wilfried Zaha, še ena zveneča okrepitev Galatasaraya, v prepovedanem položaju.

Torreira pohodil Pedra in prejel rdeči karton
V 65. minuti so gostitelji ostali le z deseterico na igrišču, saj je bil po prekršku nad Ruijem Pedrom izključen Lucas Torreira. Sodnik Marco Guida je bil zelo blizu in opazil je, da je Torreira pohodil Pedra. Protesti niso pomagali.

Galatasaray, ki ima približno 20-krat vrednejšo ekipo od Olimpije, je upravičil vlogo favorita. Foto: EPA

To ni posebej vplivalo na končni razplet, Turki so čuvali visoko prednost, Olimpiji pa ni uspelo doseči vsaj zadetka. Galatasaray je spretno zadrževal žogo, tehnično dovršeni posamezniki so onemogočili nevarne akcije zmajem.

Najlepšo priložnost za častni zadetek je imel v sodnikovem dodatku Rui Pedro, a je slabo zadel žogo z desetih metrov, ko je imel zelo ugoden položaj.

Molde po podaljšku izločil Klaksvik
Galatasaray je napredoval v zadnji predkrog Lige prvakov, kjer ga čaka Molde, ki je z 2:0 po podaljšku izločil Klaksvik s Ferskih otokov.

Galatasaray z golom Icardija še drugič ugnal Olimpijo

Liga prvakov, 3. predkrog, povratne tekme, prvaki:
GALATASARAY – Olimpija 1:0 (1:0) 3:0
38.383; Icardi 24.
RK: Torreira 65./Galatasaray

Galatasaray: Muslera, Angelino, Bayram (78./Oliveira), Ayhan, Boey, Torreira, Kutlu, Aktürkoglu (46./Zaha), Mertens (46./Bakambu), Yilmaz (60./Dervišoglu), Icardi (71./Abdülkerim).

Olimpija: Vidovšek, Sualehe (70./Krefl), Muhamedbegović, Ratnik, Silva, Posavec (77./Bristrić), Karamatić, Doffo (77./Fadida), Nukić (56./ Pedro Lucas), Sešlar, Rui Pedro.

Sodnik: Marco Guida (Italija)

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Aris Limasol – RAKOW CZESTOCHOWA 0:1 (0:0) 1:2
Tudor 49.

Sparta Praga – KÖBENHAVN ** 5:7 (3:3, 1:1, 0:1) 0:0
Birmančević 80., Laci 105., Olatunji 107.; Larsson 1., Claesson 105.+3., 112.
** – po streljanju 11-m

MOLDE – Klasksvik * 2:0 (1:0) 1:2
Eriksen 17., Linnes 112.
* – po podaljšku

MACCABI HAIFA – Slovan Bratislava 3:1 (2:0) 2:1
Pierrot 29., Saba 45., David 93.; Tolić 85.
Bajrić (Slovan Bratislava) je igral vso tekmo.

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku.

Prva tekma:
DINAMO ZAGREB – AEK ATENE 1:2 (1:0)
Bulat 39.; Zuber 59., Galanopoulos 90.

Neprvaki:
Bačka Topola – BRAGA 1:4 (1:4) 0:3
Rakonjac 40.; Pizzi 9., Bruma 13., Djalo 16., Al Musrati 20.

Sturm Gradec – PSV EINDHOVEN 1:3 (1:2) 1:4
Boving 26.; Veerman 32., L. de Jong 40., Pepi 85./11-m
Gorenc Stanković je igral do 71. minute, Horvat (oba Sturm) pa od 71. minute.

Servette – RANGERS 1:1 (1:0) 1:2
Kutesa 22.; Tavernier 51.

Marseille - PANATHINAIKOS ** 5:6 (2:1, 2:0) 0:1
Aubameyang 2., 45.; Ioannidis 99./11-m
** - po streljanju 11-m
Verbič je igral do 46. minute, Šporar do 63. minute, Gnezda Čerin (vsi Panathinaikos) pa je vstopil v 70. minuti.