Pierre-Emerick Aubameyang je najboljši strelec Premier lige. Foto: Reuters

Vodilni Liverpool je po hitrem zaostanku razbil topničarje kar s 5:1, zato je izbrancem Unaija Emeryja prišlo zelo prav, da se se srečali z ekipo, ki se bori za obstanek.

Arsenal je povedel v 25. minuti, ko je Alex Iwobi z leve strani podal v kazenski prostor, kjer si je Granit Xhaka zaustavil žogo in jo z levico s petih metrov poslal v mrežo.

V 55. minuti so gostitelji mojstrsko kombinirali. Pierre-Emerick Aubameyang je s peto v kazenskem prostoru zaposlil Seada Kolašinca, ki je podal nazaj do Alexandra Lacazetta. Francoz je imel čas, da zaustavi žogo, nato pa jo je zabil pod prečko za 2:0. Fulham se je vrnil v igro v 69. minuti, ko je Ryan Sessegnon z leve strani podal pred vrata, kjer je Aboubakar Kamara na daljši vratnici le še pospravil žogo v mrežo.

Joker Ramsey ekspresno zadel
Četrt ure pred koncem je vstopil Aaron Ramsey, ki je potreboval le štiri minute za zadetek. Kolašinac je prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer je Aubameyang stresel vratnico, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Ramsey. Končni izid je postavil Aubameyang z desne rani sedem minut pred koncem po podaji Sokratisa. Gabonec je najboljši strelec Premier lige s 14 goli.

Harry Kane je hitro pokvaril vse načrte Cardiffa. Foto: Reuters

Tottenham že v uvodne pol ure razbil Cardiff
Na večerni tekmi je Cardiff izgubil proti Tottenhamu z 0:3. Izbranci Mauricia Pochettina, ki so v soboto izgubili na Wemblesyju proti Wolverhamptonu z 1:3, so tokrat začeli sanjsko. Že v 3. minuti je Harry Kane unovčil veliko zmed obrambe Cardiffa. V 12. minuti je Christian Ertiksen z natančnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Končni izid je postavil Heung Min Son v 26. minuti z diagonalnim strelom po podaji Kana.

Vardy odločil na Goodison Parku
Na Goodison Parku je Everton izgubil proti Leicestru z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel Jamie Vardy z diagonalnim strelom z levo nogo v 58. minuti po lepi podaji Ricarda Pereire.