Sergio Aguero je v sodnikovem dodatku prvega polčasa postavil končni izid. Argentinec je strah in trepet Southamptona, na zadnjih devetih prvenstvenih obračunih s klubom z juga Anglije je podal za štiri zadetke, med strelce pa se je vpisal petkrat. Foto: Reuters
Sorodna novica Liverpool z rušilno močjo povozil topničarje

Potem ko so brez točk ostali na tekmah proti Crystal Palaceu (2:3) in Leicester Cityju (2:1), so varovanci Pepa Guardiole nujno potrebovali zmago, s katero so vsaj za silo obdržali stik z vodilnim Liverpoolom.

Pierre Hojbjerg je s krasnim strelom matiral nemočnega Edersona. Foto: Reuters

Hojbjerg izničil zadetek Davida Silve
Aktualni angleški prvaki so bliskovito začeli srečanje, planili so na gol gostiteljev, povedli so v 10. minuti, ko sta po desni strani lepo kombinirala Rijad Mahrez in Bernardo Silva. Ta je nato poslal žogo pred vrata, kjer jo je brez večjih težav v mrežo pospravil David Silva. Toda nogometaši z juga Anglije se niso kar tako predali, v drugi polovici prvega polčasa so zaigrali precej bolje in v 37. minuti tudi izenačili, potem ko je ležernost Aleksandra Zinčenka kaznoval Pierre Hojbjerg. Zinčenko je izgubil žogo na svoji polovici, do nje se je dokopal Hojbjerg, ki je s 15 metrov zadel pod prečko. Cityjev vratar Ederson ni imel nikakršnih možnosti. 1:1.

Trenutek, ki je prelomil tekmo. V času vse večje ofenzive so si nogometaši Southamptona zabili avtogol - James Ward-Prowse je žogo spravil za hrbet lastnega vratarja po podaji Raheema Sterlinga. Foto: Reuters

Avtogol domačim spodrezal krila
Southampton je bil v naletu, gostje so se znašli v težavah, v 43. minuti je James Ward Prowse zahteval najstrožjo kazen, a je glavni sodnik presodil, da Zinčenko v kazenskem prostoru ni storil prekrška. Že v naslednjem hipu so gostje vnovič povedli. Raheem Sterling je želel z leve strani pred vrata poslati uporaben predložek, ki pa ga je Ward Prowse poslal v lastno mrežo. Izid ob polčasu je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil Sergio Aguero, ki je bil z glavo natančen po predložku Zinčenka.

V nadaljevanju se izid ni več spremenil, Southampton pa je tekmo končal brez izključenega Hojbjerga, potem ko si je ta prislužil rdeči karton zaradi grobega prekrška nad Fernandinhem.

N'Golo Kante je takole odločil zmagovalca na Selhurst Parku v Londonu. Foto: Reuters

Kante odločil na Selhurst Parku
Prvo nedeljsko tekmo so sicer odigrali na Selhurst Parku, kjer je Crystal Palace v londonskem derbiju gostil Chelsea. Z minimalno zmago so se polnega izkupička točk po zadnjem žvižgu glavnega sodnika Craiga Pawsona veselili slednji, edini zadetek na tekmi je dosegel N'Golo Kante, potem ko je na uvodu drugega polčasa s prsmi lepo zaustavil visoko globinsko podajo Davida Luiza, nato pa spretno z levico žogo poslal za hrbet vratarja Vicenteja Guaite. Z zmago so modri na četrtem mestu še povečali prednost pred petouvrščenim Arsenalom, ki je v soboto utrpel hud poraz na Anfieldu (5:1).

Paul Pogba je že v 5. minuti srečanja na Old Traffordu zatresel mrežo Bournemoutha. 25-letni Francoz je podstavil nogo in premagal vratarja Asmirja Begovića, potem ko se je z odličnim preigravanjem na desni strani in podajo izkazal Marcus Rashford. Foto: Reuters

Premier liga, 20. krog, nedeljske tekme:
CRYSTAL PALACE - CHELSEA 0:1 (0:0)
Kante 51.

Crystal Palace: Guaita, Wan-Bissaka, Tomkins, Sakho, van Aanholt, McArthur, Townsend, Milivojević, Schlupp (69./Wickham), Kouyate (78./Meyer), Zaha.

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Marcos Alonso, Kante, Jorginho, Barkley (88./Kovačić), Willian (82./Emerson), Giroud (76./Morata), Hazard.

Sodnik: Craig Pawson

SOUTHAMPTON - MANCHESTER CITY 1:3 (1:3)
Hojbjerg 37.; D. Silva 10., Ward-Prowse 45./ag, Aguero 45.
RK: Hojbjerg 85./Southampton

Pogba je v 33. minuti podvojil vodstvo rdečih vragov in postal šele prvi Unitedov nogometaš z vsaj dvema zadetkoma na dveh zaporednih prvenstvenih tekmah po Waynu Rooneyju iz leta 2012. 25-letnik je na zadnji prvenstveni tekmi proti Huddersfield Townu zabil dva gola. Foto: Reuters

Southampton: McCarthy, Ramsay, Stephens, Bednarek, Targett, Oriol Romeu (59./Valery), Ward-Prowse, Höjbjerg, Lemina (46./Redmond), Elyounoussi, Austin (68./Long).

Man City: Ederson, Danilo, Kompany, Laporte, Zinčenko, Bernardo Silva, Fernandinho (86./Walker), Silva, Mahrez (84./Sane), Agüero (73./Gabriel Jesus), Sterling.

Sodnik: Paul Tierney

MANCHESTER UTD - BOURNEMOUTH 4:1 (3:1)
Pogba 5., 33., Rashford 45., Lukaku 72.; Ake 45.
RK: Bailly 79./Man Utd

Ole Gunnar Solskjaer je (pričakovano) preporodil Manchester United. Foto: Reuters

Man Utd: de Gea, Young, Bailly, Lindelöf, Shaw, Ander Herrera (76./Pereira), Matić, Lingard, Pogba, Martial (82./Jones), Rashford (70./Lukaku).

Bournemouth: Begović, Cook, Ake (82./Mings), Daniels, Ibe, Brooks (66./Mousset), Surman, Stanislas, Diego Rico, King, Wilson (66./Fraser).

Sodnik: Lee Mason

BURNLEY - WEST HAM 2:0 (2:0)
Wood 15., McNeil 34.

Burnley je na Turf Mooru z 2:0 premagal West Ham United. Med strelce sta se vpisala Chris Wood in Dwight McNeil (na fotografiji). Foto: Reuters