Roberto Firmino je bil najboljši igralec tekme na Anfieldu. V dveh minutah je zrežiral preobrat. Foto: Reuters

Navijači čakajo na naslov angleškega prvaka vse od 28. aprila 1990, ko je legendarni napadalec Kenny Dalglish opravljal tudi vlogo trenerja. Po prikazanem v uvodnih petih mesecih letošnje sezone jim bo naslov zares težko odvzeti. V četrtek jih čaka derbi z Manchester Cityjem na stadionu Etihad, ki bo dal marsikateri odgovor.

Izbranci Jürgena Kloppa so četrta ekipa, ki še ne pozna poraza po polovici prvenstva. Arsenal je bil v sezoni 2003/04 neporažen celotno sezono, Manchester United v sezoni 2010/11 in City lani pa do polovice sezone.

Sadio Mane je unovčil izjemno podajo Salaha. Foto: Reuters

Firmino v dveh minutah zrežiral preobrat
Topničarji so povedli v 12. minuti, ko je Dejan Lovren izgubil žogo na svoji polovici. Alex Iwobi je z leve strani poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Ainsley Maitland-Niles le še podstavil desno nogo. Vodilna ekipa Premier lige je odgovorila silovito. Obramba gostov je naredila veliko napako, Stephan Lichtsteiner je zadel soigralca Shkodrana Mustafija, Roberto Firmino pa je odbito žogo zlahka pospravil v mrežo. Šokirani Londončani še zadihali niso, ko je Lucas Torreira izgubil žogo, Sadio Mane pa je zaposlil Firmina. 27-letni Brazilec je mojstrsko preigral Mustafija in Sokratisa, nato pa z levico matiral Bernda Lena.

Jürgen Klopp je po treh letih na Anfieldu sestavil šampionsko ekipo. Izvrstno uglašeni orkester igra po notah priljubljenega nemškega strokovnjaka. Foto: Reuters

Mane in Salah že do polčasa odločila zmagovalca
Po pol ure igre so redsi navdušili z novo sijajno akcijo. Andrew Robertson je z dolgo diagonalno žogo našel Mohameda Salaha, ki je v zraku mojstrsko preusmeril žogo pred vrata, kjer jo je Mane zabil pod prečko. Gostitelji so leteli po zelenici, nizali akcije in popolnoma nadigrali topničarje. V sodnikovem dodatku je vratar Allison Becker z dolgo žogo na nasprotno polovico zaposlil Firmina, ki je podaljšal do Salaha. Egipčan je z desne strani prodrl v kazenski prostor, se otresel Sokratisa, ki ga je podrl. Sodnik Michael Oliver je pokazal na belo točko in Salah je zanesljivo povišal na 4:1.

Hat-trick izjemnega Firmina zaokrožil popoln večer za redse
V drugem polčasu je ritem igre precej padel. Končni izid je v 65. minuti z enajstih metrov postavil Firmino, potem ko je Sead Kolašinac podrl Lovrena v kazenskem prostoru. Najboljši igralec tekme je s hat-trickom postavil piko na i izjemnemu večeru na Anfieldu.

Klopp: Arsenala ne premagaš vsak dan s 5:1
"To je bila res divja tekma. Res smo se izjemno odzvali po zaostanku. Ko je v drugem polčasu Salah prepustil izvajanje najstrožje kazni Firminu, sem se skoraj zjokal. Vsi vemo, kako zelo si želi Salah dosegati zadetke. To je bilo lepo praznično darilo. Arsenal ima močno ekipo in ne premagaš jih vsak dan s 5:1. Res smo naredili velik korak naprej v letu 2018, moštvo je zelo napredovalo," je bil nasmejan "Kloppo".

Wolverhampton presenetil na Wembleyju
Liverpool je še povečal prednost na vrhu lestvice, saj je drugouvrščeni Tottenham na Wembleyju izgubil proti Wolverhamptonu z 1:3.

Helder Costa in soigralci se veselijo odmevne zmage na Wembleyju. Foto: Reuters

Gostitelji so povedli v 22. minuti, ko je Harry Kane z 20 metrov z levo nogo poslal žogo v mrežo. Pravi evrogol najboljšega strelca Premier lige. V zadnjih 20 minutah je Wolverhampton prišel do presenetljivega preobrata. V 72. minuti je Joao Moutinho podal iz kota, Willy Boly pa je bil natančen z glavo. Sedem minut pred koncem je Raul Jimenez z natančnim strelom tik ob vratnici unovčil podajo Ivana Cavaleira. Končni izid je postavil Helder Costa po protinapadu v 87. minuti, ko je z leve strani ukanil Huga Llorisa.