Xavi Hernandez je bil 17 let nogometaš Barcelone in z njo osvojil 25 lovorik, med drugim štiri Lige prvakov in osem španskih prvenstev. Foto: EPA

"Klub bom zapustil 30. junija, to je odločitev, ki smo jo sprejeli s predsednikom in strokovno ekipo. Mislil sem predvsem na igralce in klub. Ne vodi me denar, ampak srce. Nočem predstavljati težave za klub, ampak rešitev. Verjamem, da sem do junija še lahko rešitev. Imam občutek, da sem se odločil pravilno. Klub potrebuje spremembo dinamike, ki je trenutno zelo negativna. Upam, da se bo ta dinamika spremenila. V preostalih štirih mesecih se bom še naprej maksimalno trudil," je dejal Xavi, ki se je s predsednikom kluba Joanom Laporto pogovarjal več kot pol ure.

Dodal je, da si ne bo premislil niti, če bi osvojil Ligo prvakov. Ni pa še odpisal niti domačega tekmovanja: "Lahko še osvojimo ligo. Težko bo, a se bomo borili."

44-letni trener je vajeti Barce prevzel novembra 2021 in ima veljavno pogodbo do junija 2025.

Barcelona od 0:2 prek 3:2 do 3:5

Katalonci, ki so ta mesec po porazu proti Realu ostali brez naslova v španskem superpokalu in v sredo izpadli v četrtfinalu kraljevega pokala proti Athletico Bilbau, so v soboto znova razočarali zveste navijače. Doživeli so tretji poraz na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih.

Za goste sta prva dva zadetka dosegla Gerard Moreno s strelom v zgornji kot v 41. minuti in Ilias Akhomach po napaki branilca Joaa Cancela v 54. minuti.

Sodnik Jose Munuera je s sporno odločitvijo pri izidu 3:3 razjezil Xavija. Foto: EPA

Barceloni je nato v dobrih desetih minutah uspel preobrat po golih Ilkaya Gündogana (60.), Pedrija (68.) in Erica Baillyja (avtogol po prostem strelu Frenkieja de Jonga; 71.), a je v končnici povsem popustila in prejela še tri zadetke. Tri točke Villarrealu so zagotovili Goncalo Guedes po hitrem protinapadu v 84. minuti ter podajalec pri prvem in tretjem golu Alexander Sörloth (99.) in Jose Luis Morales (101.) v sodnikovem dodatku.

Munuera v 90. minuti razveljavil svojo odločitev za 11-m

Že predtem, pri izidu 3:3 v 90. minuti, je sodnik Jose Munuera najprej pokazal na 11-metrovko v korist Barcelone zaradi domnevnega igranja z roko Santija Comesane, a si je po ogledu videoposnetka premislil, čeprav je žoga vezista Villarreala zadela v komolec.

"Vem, da bom kaznovan zaradi izjav, a mi je vseeno. Ne iščem izgovorov, toda ta dogodek je odločil srečanje. Četrti sodnik mi je povedal, da je bila čista 11-metrovka. Munuera je šel do zaslona in rekel ne. Nočem več govoriti, posnetki povedo vse," je bil besen Xavi.

Aurelien Tchouameni je zagotovil zmago Realu le tri minute po vstopu na zelenico. Foto: Reuters

Tchouameni zagotovil zmago v 84. minuti

Madridski Real je brez kaznovanega najboljšega strelca Juda Bellinghama (pet rumenih kartonov) na Kanarskih otokih z 1:2 strl odpor Las Palmasa.

Na začetku drugega polčasa se je po golu Javija Munoza iz bližine znašel v zaostanku, vendar nato z zadetkoma Viniciusa po sijajni podaji Eduarda Camavinge v 65. minuti in rezervista Aureliena Tchouamenija z glavo po predložku Tonija Kroosa iz kota v 84. minuti vendarle zmagal. Njegova prednost pred branilko naslova Barcelono je že deset točk.