Vinicius Junior je zagotovil Realu točko na vroči Mestalli. Foto: EPA

47.427 gledalcev je uživalo v pravi poslastici La lige. V zadnjih minutah bi lahko obe ekipi osvojili tri točke. V 99. minuti je Jude Bellingham z glavo zatresel mrežo, a je sodnik Jesus Gil Manzano ob predložku v kazenski prostor odpiskal konec tekme. Gostom so popustili živci, obkrožili so delivca pravice, ki je Angležu pokazal rdeči karton. Najboljši strelec španskega prvenstva bo tako manjkal prihodnji teden na domači tekmi proti Celti.

Hugo Duro je dosegel vodilni zadetek za Valencio. Foto: EPA

Duro kronal odlično igro Valencie
Valencia je navdušila v uvodne pol ure. V 27. minuti je branilec Dimitri Foulquier podal v kazenski prostor, Fran Perez z volejem ni dobro zadel žoge, a jo je podal naravnost na glavo Huga Duro, ki jo je s šestih metrov z glavo potisnil v mrežo.

Jaremčuk kaznoval veliko napako Carvajala
Po pol ure igre je veliko napako naredil Daniel Carvajal. Skušal je podati nazaj do vratarja Andreja Lunija, a je žogo prestregel Roman Jaremčuk. Preigral je Lunina in z levo nogo žogo potisnil v prazno mrežo.

Vinicius Junior z dvema zadetkoma izenačil
Navijači na Mestalli so bili evforični, a netopirjem lepe prednosti ni uspelo ohraniti do odmora. V peti minuti sodnikovega dodatka je znižal Vinicius Junior, ki je s petih metrov podstavil desno nogo po predložku Carvajala.

Mouctar Diakhaby je že končal sezono. V velikih bolečinah so ga odnesli z zelenice. Foto: EPA

V 78. minuti je Real izenačil. Brahim Diaz je z desne strani podal na daljšo vratnico, Vinicius Junior pa je z glavo poslal žogo v mrežo. Videosodnik si je ogledal posnetek in ugotovil, da napadalec ni bil v prepovedanem položaju.

Huda poškodba Diakhabyja
Tri minute pred koncem rednega dela je branilec Aurelian Tchouameni padel v kazenskem prostoru in s celotno težo zadel desno nogo branilca Valencie Mouctarja Diakhabyja. Takoj je bilo jasno, da gre za zelo hudo poškodbo, soigralci so se kar držali za glavo in zdravniška služba je Gvinejca odnesla z zelenice.

Jude Bellingham je po ostrih protestih prejel rdeči karton. Foto: EPA

Manzano prehitro pokazal na belo točko
Zelo napeto je bilo tudi v sodnikovem dodatku. V 91. minuti je Fran Garcia skušal izbiti žogo pred Durom, ki je hitro padel v kazenskem prostoru in sodnik Gil Manzano je takoj pokazal na belo točko. Videosodnik mu je svetoval, da si ogleda posnetek ob stranski črti in takoj je opazil, da prekrška ni bilo.

Bellingham se je veselil prehitro, nato pa prejel še rdeči karton
V 98. minuti je imel rezervist Peter Federico izjemno priložnost za zmago Valencie, a je z levico streljal malce prek vrat. Zadnjo akcijo Reala je prekinil sodnik Gil Manzano in zadetek Bellinghama ni veljal. Tudi trener Carlo Ancelotti je bil besen na glavnega delivca pravice.

Jose Copete je zagotovil Mallorci presenetljive tri točke. Foto: EPA

Poraz Girone na Majorki
Mallorca je ugnala Girono z 1:0. Katalonci so doživeli šele četrti poraz v sezoni, s katerim pa so možnosti za morebitno spremembo na vrhu La lige že precej manjše. Mallorca, ki se giblje na mestih blizu druge lige, pa je po drugi strani s peto zmago v sezoni dobila tri izjemno pomembne točke. Edini gol je dosegel José Manuel Arias Copete v 33. minuti.

Barcelona le do točke v Bilbau
Athletic iz Bilbaa, ki se je uvrstil v finale kraljevega pokala v četrtek, je na San Mamesu remiziral z Barcelono (0:0). Katalonci so imeli po popoldanskem spodrsljaju katalonskih tekmecev priložnost, da se prebijejo na drugo mesto in postanejo prvi zasledovalci vodilnega Reala.

Poškodovani Frenkie De Jong je moral zapustiti zelenico že po 26 minutah. Foto: EPA

Vedno zahtevno gostovanje se za Barcelono ni izteklo po željah. Že v prvem polčasu sta se poškodovala Frenkie de Jong in Pedri, tako da bo imel strateg Barce Xavi Hernandez še večje težave pri sestavi ekipe. V prvem polčasu je imela Barca sicer lepo priložnost, a je po izletu vratarja domačih v prazno obramba žogo izbila z golove črte. V nadaljevanju je domača zasedba vzpostavila ravnotežje, nobena ekipa pa si ni pripravila nevarnejše akcije za gol.

Madridski Atletico je premagal Betis z 2:1, Jan Oblak je bil z obrambami v drugem polčasu ključen dejavnik za tri točke.