Largie Ramazani je že po nekaj sekundah tekme šokiral navijače kraljevega kluba in spremenil izid v korist Almerie. Foto: Reuters

Santiago Bernabeu je ekspresno utišal Largie Ramazani, ki je že po slabi minuti tekme poskrbel za vodstvo Almerie. Domači branilec Nacho, ki je pred tekmo zvestim navijačem pokazal osvojeni španski superpokal, si je privoščil velikansko napako.

Edgar Gonzalez je zadel s sijajnim strelom z razdalje in v končnici prvega polčasa vodstvo svoje ekipe povišal na 2:0. Foto: Reuters

Sergio Arribas mu je ukradel žogo, Lucas Robertone jo je hitro podal Ramazaniju, ta pa je vratarja Kepo Arrizabalago premagal s strelom ob levi vratnici. 0:1 že po nekaj sekundah tekme, številni navijači še niso bili niti na svojih mestih.

Odziv nogometašev kraljevega kluba je bil pričakovan, varovanci Carla Ancelottija so hitro začeli izvajati pritisk na gostujočo obrambo, ki pa je bila kos vsakemu napadu. Dobro je zaprla dotok uporabnih žog do Rodryga in Viniciusa Juniorja, gostitelje je prisilila v dolge podaje.

Preveliko obleganje vrat Almerie se je Madridčanom v končnici prvega polčasa nato maščevalo: v 43. minuti je vodstvo podvojil Edgar Gonzalez. Ta je odbito žogo s pravim projektilom z razdalje pospravil v desni zgornji kot. V sodnikovem dodatku so gostje mirno nadzirali potek tekme.

Jude Bellingham je z bele točke prepolovil zaostanek Reala. Foto: Reuters

Na uvodu drugega polčasa je Ancelotti opravil trojno menjavo. V slačilnici so ostali Nacho, Ferland Mendy in Rodrygo, priložnost pa so dobili Joselu, Brahim Diaz in Fran Garcia. Gostitelji so še naprej oblegali vrata gostov, napadali so po krilih, trli obrambo, sreča se jim je vendarle nasmehnila v 56. minuti, ko je glavni sodnik Francisco Jose Hernandez po ogledu posnetka zaradi igranja z roko dosodil najstrožjo kazen v njihovo korist. Izkoristil jo je Jude Bellingham, ki je zadel z nizkim strelom po sredini gola.

Vinicius Junior, junak finala španskega superpokala, je v 67. minuti po podaji Aureliena Tchouamenija izenačil izid na 2:2. Foto: Reuters

Real je bil v naletu, a sledila je hladna prha: po dobri uri igre je za 3:1 zadel Arribas, ki je zadel v spodnji levi kot. Sledilo je pravo ogorčenje med gostujočimi nogometaši, ki kar niso mogli verjeti, da je glavni sodnik po ogledu posnetka zadetek zaradi prekrška razveljavil.

Strasti se še niso povsem pomirile, ko je Real izenačil. V 68. minuti je brazilski as po predložku v kazenski prostor s strelom v desno spravil žogo za hrbet nemočnega Luisa Maximiana. Tudi tokrat je posredoval VAR, sodnik Hernandez je poizvedoval, ali je pri zadetku prišlo do igranja z roko, odločil se je, da zadetek prizna. 2:2.

Daniel Carvajal je postal veliki junak Reala na obračunu proti Almerii. Foto: Reuters

Gostitelji so zavohali kri, tudi sicer je morala nogometašem Almerie padla, vse skupaj je v 77. minuti kaznoval Bellingham, ki pa se je prehitro razveselil svojega drugega zadetka na tekmi, ta je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V 81. minuti se je lepa priložnost za preobrat ponudila Viniciusu, ki pa je odbito žogo iz bližine poslal naravnost v opreznega vratarja.

Real je napadal, Almeria se je branila in svoje priložnosti iskala iz protinapadov. Ko je že kazalo, da utegne sredi Madrida pripraviti prvovrstno presenečenje, pa je v 9. minuti sodnikovega dodatka zmago kraljevemu klubu prinesel rezervist Daniel Carvajal. Ta je žogo pospravil v mrežo po odbitem strelu Bellinghama za končnih 3:2.

Ferran Torres je pri Betisu dosegel svoj prvi hat-trick v španskem prvenstvu, k čemur je dodal še podajo za odločilni gol ob izteku rednega časa. Foto: Reuters
Joao Felix v naročju Ferrana Torresa. Tudi Barcelona si je šele v izdihljajih tekme zagotovila zmago, s katero se je obdržala na tretjem mestu La Lige. Foto: Reuters

Torres s tremi goli in podajo, a v 90. minuti odločil Felix

Barcelona je na gostovanju pri Betisu z goloma Ferrana Torresa povedla z 2:0, a nato je vajeti v svoje noge vzel prekaljeni Isco in v zgolj štirih minutah z dvema goloma poskrbel za izenačenje v Sevilli. Tekma se je že iztekala in vse je dišalo po remiju, ko je v 90. minuti udaril rezervist Joao Felix, ki je v igro vstopil v 84. minuti zaradi poškodbe Pauja Cubarsija. Torres je zaposlil Felixa, ki je matiral vratarja Betisa Ruija Silvo.

Zeleno-beli so v sodnikovem dodatku vse moči usmerili v napad, da bi še enkrat izenačili, razredčeno obrambo pa je hitro kaznoval Ferran Torres in z lobom prišel do hat-tricka ter potrditve zmage Kataloncev v Andaluziji.

26-letni napadalec Artem Dovbik je dosegel že 14 zadetkov v letošnji sezoni. Foto: EPA

Izjemni Ukrajinec Dovbik zabil hat-trick v šestih minutah
Na vrhu tudi po 21. krogu ostaja Girona, ki je odpravila Sevillo s 5:1. Čeprav so gosti iz Seville prvi zatresli mrežo, ko je v 10. minuti zadel Isaac Romero, so katalonski nogometaši hitro strnili vrste in napovedali prevlado že v prvem polčasu, ko je Artem Dovbik dosegel hat-trick v šestih minutah (13., 15., 19. minuta).

Ukrajinec si s 14 goli v sezoni deli prvo mesto na lestvici strelcev z Judom Bellinghamom.