Celjski trener Albert Riera se je v primerjavi z zadnjo tekmo odločil kar za sedem menjav v prvi postavi. Gostitelji so povedli z 11-m v prvem delu, a v nadaljevanju je sledil šok. Grofi so opravili že vseh pet menjav, ko se je začel zmagoviti preobrat šumarjev.

Aluminij je v prvih osmih krogih zbral zgolj štiri točke ... Po drugi zmagi sezone je zdaj pri sedmih, od katerih jih je kar štiri osvojil proti prvemu Celju. Foto: www.alesfevzer.com

Igra z roko prinesla grofom 11-m

Aluminij je bil sprva podjetnejši, prevetrena zasedba grofov pa je prišla do najstrožje kazni v 27. minuti, potem ko je po celjskem strelu z roko v 16-m prostoru igral eden izmed igralcev Aluminija.

K beli točki je prvi pristopil tokratni kapetan Nino Kouter, a je zadnji hip izvajanje enajstmetrovke prepustil Mariu Kvesiću, ki je bil suveren izvajalec, četudi je Samo Pridigar prebral smer strela, a je bil udarec 31-letnika iz BiH-a premočan in preveč natančen.

Trener Albert Riera je v primerjavi z zadnjo tekmo Celja v začetni enajsterici opravil kar sedem menjav, pri čemer je spočil večino nosilcev igre, tudi prvega strelca Aljošo Matka. Za nameček je celjski trener do preobrata izvedel tudi vseh pet menjav. Foto: www.alesfevzer.com

Preobrat v petih minutah

Vendar vodilna ekipa ni bila prepričljiva, Aluminij je imel več priložnosti in pobudo, kar je sredi drugega polčasa v zgolj petih minutah prineslo preobrat. Najprej je vezist Aluminija Tomislav Jagić s strelom z razdalje poskrbel za izenačenje, pri čemer je bila ključna sprememba smeri žoge zaradi dotika branilca Davida Zeca.

Čez pet minut je Gašper Jovan prodrl po levi strani in poslal ostro podajo v kazenski prostor. Na drugi vratnici je žogo v mrežo pospravil Žan Baskera. To je bil lep prvoligaški začetek za 20-letnika, ki si pri Olimpiji ni izboril mesta v ekipi.

Namesto juriša grofov na izenačenje so tekmo prekinili zaradi preverjanja VAR-a glede igranja z roko Koutra ob strelu Jagića. Sodnik Anže Jerič je po ogledu posnetka dosodil 11-m, ki jo je za 3:1 natančno izvedel Sandro Jovanović. Potrditev druge zmage sezone za Aluminij, ki se je zahvaljujoč boljši razliki v golih povzpel za eno mesto in na dno potisnil Radomlje.

Riera: "Slab dan. Zelo slab dan igralcev in tudi moj."

“Kar je, je, ničesar ne moremo spremeniti. Slab dan. Zelo slab dan igralcev in tudi moj. Nisem dobil občutka, da bi igralci podcenjevali Aluminij. Zdaj jih moram dvigniti. Zdaj me potrebujejo, ne takrat, ko zmagujejo. Seveda poraz ni okej, ampak pred nami je še 10 mesecev," je po prvem porazu na celjski klopi povedal Albert Riera, poroča Marko Cirman za Val 202.

Celjani so na Areni Z'Dežele prejeli prvi ligaški gol po 29. aprilu in doživeli prvi poraz v Prvi ligi po kar 17 tekmah. Ob tem so nazadnje doma klonili pred več kot pol leta – 15. marca.

Slatinčani vrnili Ljubljančanom za uvodni krog

V uvodnem, krogu je Bravo z 2:0 premagal novinca Rogaško, ki se je doma Ljubljančanom oddolžila z istim izidom. Rogaška je vsaj začasno splezala s predzadnjega mesta Prve lige Telemach, medtem ko je Bravo doživel hladen tuš po odmevni veliki zmagi na ljubljanskem derbiju z Olimpijo.

Z Bravom je Rogaška igrala prvo prvoligaško tekmo po 30 letih. V Ljubljani je bilo pred dvema mesecema 2:0 za Bravo, zadela sta Luka Štor in Matej Poplatnik, obakrat pa je podal Matija Kavčič. Foto: www.alesfevzer.com

Po 12 minutah igre v Rogaški Slatini so gostitelji povedli, potem ko so Ljubljančani podarili žogo nasprotnemu napadalcu. Nejc Gradišar ni okleval in iz oči v oči matiral Matijo Orbanića. 21-letni napadalec je zadel drugič v sezoni na svoji komaj četrti prvoligaški tekmi, in to v matičnem klubu, s katerim je imel neporavnane račune. Na prvem srečanju v Ljubljani se je namreč Gradišar poškodoval že v 1. polčasu, nadaljeval z močno okrvavljeno glavo, ob odmoru pa le ostal v slačilnici. Nato je izpustil naslednjih šest tekem.

Na prvem srečanju z Bravom je Nejc Gradišar staknil neugodno poškodbo glave, a zdaj je kot prvi zatresel mrežo rumenih. Foto: www.alesfevzer.com

V nadaljevanju je vodstvo Slatinčanov podvojil rezervist Toni Vinogradac, ki je zamenjal ravno strelca prvega gola Gradišarja. 22-letni hrvaški napadalec je s strelom med nogami vratarja zaključil protinapad treh Slatinčanov proti dvema Ljubljančanoma. Do konca se izid ni spremenil, bližje pa je bila Rogaška tretjemu golu kot Bravo znižanju izida.

Mura prek Domžal v zgornji dom

Prvi polčas v Domžalah ni prinesel veliko strelov in priložnosti, rumeni so jalovo kombinirali, čarno-bejli pa prežali na protinapade. Uspavanko je v 44. minuti presekal Dardan Shabanhaxhaj, ki je ob sprejemu podaje iz igre vrgel Nermina Hodžića in nato z bliskovitim tekom in prefinjenim udarcem zaključil protinapad za vodstvo Mure z 1:0. V drugem delu so Pomurci hitro udarili še drugič – z natančnim udarcem se je z 18 m proslavil Matic Maruško, ki je konec tedna zadel že proti Rogaški. Podajo je vpisal strelec prvega gola – 22-letni napadalec iz Avstrije.

Dardan Shabanhaxhaj je proti Domžalam zadel že v uvodnem krogu, zdaj pa je dosegel četrti gol sezone, s čimer se je povzpel na tretje mesto strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

Pomurci so v zadnjih treh krogih pod novim trenerjem Vladimirjem Vermezovićem osvojili 7 točk, vmes še rutinirano napredovali v pokalu in so zdaj preskočili Maribor ter se zavihtel na 5. mesto, medtem ko so se Domžale zdaj znašle v boju za obstanek. Zanimivo, da je bila to četrta zaporedna zmaga murašev v gosteh.

V četrtek igrata Olimpija in Maribor

Zmaji, branilci naslova, bodo odigrali osrednji dvoboj kroga, v katerem bodo v četrtek gostili Koper. V četrtek bo tudi dvoboj Maribora in Kalcerja iz Radomelj.