Tekmo na Bonifiki je odločil zadetek Oliverja Kregarja (levo) ob koncu prvega polčasa. Foto: www.alesfevzer.com

Slatinčani so v novem letu do zdaj izgubili le proti vodilnim Celjanom (4:1). Na Bonifiki so do vodstva z 1:2 prišli v sodnikovem dodatku prvega polčasa, v drugem delu pa tudi po zaslugi nekaj izvrstnih obramb Ajdina Mulalića zadržali prednost.

Koper je povedel že po dobri minuti in pol, ko Rogaški po začetnem pritisku domačih še ni uspelo opraviti menjave v vratih, kot jo običajno naredijo. Trener Oskar Drobne zaradi obveznih kvot tekmo začne z Žanom Lorberjem in ga ob prvi prekinitvi zamenja z Mulalićem. Tokrat so Primorci pritisnili od prve sekunde in zadeli, potem ko je po podaji Bedeja Osujija iz bližine z leve strani mrežo zatresel Timothe Nkada.

Gosti so izenačili v 20. minuti, ko je Gal Kurež podal z desne strani v osrčje kazenskega prostora, v katerem pa je Patrik Mijić z glavo dosegel že svoj četrti zadetek v spomladanskem delu prvenstva.

V prvi minuti sodnikovega dodatka je po podaji z desne strani Mijić streljal z glavo, Jan Koprivec je žogo odbil, a le do Oliverja Kregarja, ki jo je brez težav pospravil v mrežo za 1:2.

Vratnici Korošca sledil šov Mulalića

V 47. minuti je imela Rogaška izjemno priložnost za 1:3, ko je v kazenskem prostoru streljal Alen Korošec, a je zadel vratnico. 11 minut pozneje je na drugi strani Rok Pirtovšek požrtvovalno v zadnjem trenutku ustavil strel Nika Omladiča iz ugodnega položaja.

V 60. minuti je od daleč malce nenatančno meril Nkada, ki je zgrešil cilj tudi v 65. minuti po odbiti žogi Mulalića po strelu Frana Tomeka. Wisdom Sule je v 75. minuti s strelom z glavo žogo za malo poslal mimo vrat Rogaške, pritisk Kopra pa se je nadaljeval. V 79. minuti je Mulalić obranil strel Ahmeda Sidibeja iz bližine.

Mark Pabai je bil naslednji v koprski vrsti, ki je imel veliko prostora za strel, a ga slabo izvedel. V 94. minuti je Mulalić obranil nov poskus Nkade z glavo, v 95. pa še Eneja Jeleniča z roba kazenskega prostora, tako da je ostalo pri slavju gostov.

Koper je doma izgubil tretjič zapored. V zadnjem krogu jesenskega dela je na Bonifiki zmagala Olimpija (2:4), v prvem spomladanskem pa Radomlje (0:1). V gosteh so kanarčki premagali Aluminij (1:2) in remizirali z Bravom (0:0).

Zadetki s tekem Koper – Rogaška in Radomlje – Bravo

Jakšić edini strelec ob Kamniški Bistrici

Radomlje so brez domače zmage že od septembra. Ob Kamniški Bistrici se je mreža najprej zatresla v 60. minuti, ko je žogo dobro zadel najboljši strelec Brava Matej Poplatnik, a je bil za malenkost v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

Edini zadetek so maloštevilni gledalci videli v 76. minuti. Po podaji iz kota se je pred vrati dobro znašel branilec Nemanja Jakšić in zadel iz bližine.