Odločitev je padla v 36. minuti. Damjan Vuklišević je v kazenskem prostoru podrl Nemanjo Motiko, sodnik David Šmajc pa je nemudoma pokazal na enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je v zadetek spremenil Rui Pedro. To je bil deveti gol vodilnega strelca lige.

Ljubljančani so niz neporaženosti podaljšali na šest tekem, Celjani pa so prekinili serijo štirih zmag. Edini poraz do tega kroga so doživeli konec septembra prav tako na svojem stadionu proti Aluminiju.

V prvem polčasu so imeli žogo v svoji posesti več Celjani, vendar si konkretnejše priložnosti niso pripravili. Še najnevarnejši je bil strel Luke Bobičanca v 31. minuti. Na drugi stani se je Olimpija zanašala predvsem na protinapade, plod katerih je bila tudi dosojena enajstmetrovka.

Začetek drugega polčasa je prav tako ponudil terensko pobudo Celja, vendar mu Olimpija ni pustila resne priložnosti. V 63. minuti je imel priložnost Fadida, a je z roba kazenskega prostora slabo streljal in žogo poslal precej mimo cilja.

Minuto pozneje so imeli Celjani svojo dotlej najlepšo priložnost, a je Tamar Svetlin v kazenskem prostoru streljal preveč po sredini. V 72. minuti je z 12 metrov meril Vuklišević, tudi njegov strel je ljubljanski vratar Denis Pintol ukrotil.

Celjani so vse bolj pritiskali, a so imeli Ljubljančani v 74. minuti novo priložnost, ko je Matko Obradović ustavil Fadidov strel. Tri minute pozneje je Pintol dobro reagiral po novih poskusih Bobičanca in Žana Karničnika, v 85. minuti pa je iz bližine zgrešil Lovro Bizjak.

Rui Pedro z bele točke odločil derbi v Celju
Damir Krznar o porazu, ki boli

Radomljani nadaljujejo dobre predstave

Na prvi nedeljski tekmi so Radomlje v Šiški premagale Bravo z 2:0. Radomljani, ki so neporaženi že pet tekem, so povedli že po slabi minuti, potem ko je Madžid Šošić podal na vrh kazenskega prostora do Sandija Nuhanovića, ta pa je natančno meril in premagal Matijo Orbanića.

Zadetka s tekme Bravo - Kalcer Radomlje

Tudi pozneje so bili nekoliko konkretnejši gosti, imeli so še nekaj strelov, tudi iz ugodnih položajev, a ti niso bili dovolj dobri za novo spremembo izida. Na drugi strani Šiškarji, ki so pogrešali bolnega Jakoslava Stankovića, napadalno niso pokazali veliko (en strel v okvir vrat in dva skupno v prvem delu), zato pa so imeli v 42. minuti novo lepo priložnost izbranci Oliverja Bogatinova, saj je bil sam pred Orbanićem Nino Kukovec, a je zadel Bravovega vratarja v glavo.

Drugi polčas so odločneje začeli Šiškarji, med drugim je moral Luka Baš posredovati po strelu Marka Španringa, vendar ta odločnost ni trajala dolgo, saj so Radomljani hitro umirili gostitelje. V 69. minuti je Šošić z glavo zgrešil iz ugodnega položaja. V 71. minuti so vendarle spet zagrozili tudi domači, od daleč je streljal Španring, Baš pa je žogo odbil čez prečko.

V 84. minuti so gosti izpeljali protinapad, po katerem je po dvojni podaji z Darlyjem N'Landujem v bližini gola do strela prišel Kukovec in žogo poslal pod prečko za končnih 2:0.