Odločilni zadetek v "šumi" je v 87. minuti dosegel Mustafa Nukić, ki je na zelenico prišel štiri minute prej. V državnem prvenstvu je igral sploh prvič v letošnji sezoni. Eden izmed junakov zmage je bil tudi Pedro Lucas z dvema goloma in podajo.

Kidričani so silovito odprli tekmo in že po dobri minuti povedli. Daniel Skiba je iz bližine unovčil podajo Gašperja Jovana, ki je na levi strani pobegnil Jorgeju Silvi.

Pet minut pozneje so slovenski prvaki izenačili, po podaji Pedra Lucasa je svoj tretji zadetek v sezoni z leve strani dosegel Rui Pedro.

V 24. minuti je po dobri akciji domača ekipa znova povedla, strelec je bil Artem Bilij, ki je zadel z devetih metrov.

Lucas Pedro je v 58. minuti poskrbel za izenačenje, ko je z glavo unovčil podajo Ruija Pedra z leve strani. Le minuto pozneje je Brazilec z roba kazenskega prostora mrežo zatresel še enkrat za 2:3 po podaji Ivana Posavca.

Zdelo se je, da ima Olimpija vse pod nadzorom, toda v 74. minuti so se gostitelji znova vrnili v igro, ko sta Marko Brkljača in Gašper Jovan izigrala ljubljansko obrambo, Jovan pa je izenačil na 3:3. Samo tri minute zatem je malce z leve strani v kazenskem prostoru zadel še Marko Brest za 4:3.

Toča golov pa se je nadaljevala. V 83. minuti je namreč tudi Olimpija dosegla svoj četrti zadetek, podajo Saarja Fadide je pred vrati spretno izkoristil rezervist Nemanja Motika. Pozneje je Nukić po podaji Jorgeja Silve z desne strani z glavo postavil končni izid.

Nukić odločil spektakel v Kidričevem
Zadetki s tekme Aluminij – Olimpija
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Nova anemična predstava Mure

Na Fazaneriji je v 23. minuti sploh prvi zadetek Radomljanov v tej sezoni po prostem strelu Sandija Nuhanovića z desne strani z glavo dosegel Uroš Korun. 15 minut pozneje je po podaji z leve strani vodstvo gostov iz bližine povišal Nino Kukovec, ki je imel lepo priložnost že v 12. minuti, ko je osamljen pred vrati žogo poslal mimo gola. V 32. minuti je Madžidu Šošiću veselje preprečila prečka. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 2:7, Mura je po ponedeljkovi zmagi v Kopru z 1:3 znova pokazala anemično predstavo.

Zadetka s tekme Mura – Radomlje

5. krog

MURA – KALCER RADOMLJE 0:2 (0:2)
1500; Korun 23., Kukovec 38.

Mura: Mihelak, Morris, Maruško (85./Cottrell), Proleta, Jurišić, Kous, Kurtović (61./Saitoski), Šarić (55./Petković), Jovićević (55./Kasalo), Shabanhaxhaj (61./Tripi), Maroša.

Kalcer Radomlje: Baš, Marković (89./Merdović), Ševelj, Korun, Jazbec, Hrvoj, Krolo (89./Gorenc Stankovič), Nuhanović, N'Landu, Kukovec (68./Gnjatić), Šošić (89./Posavac).

Sodnik: Denis Šabanagić (Ljubljana)

Aluminij (na fotografiji Artem Bilij) se je po eni sezoni v drugi ligi letos vrnil v prvo ligo, potem ko je konec maja v kvalifikacijah izločil Gorico. Foto: www.alesfevzer.com

ALUMINIJ – OLIMPIJA 4:5 (2:1)
1100; Skiba 2., Bilij 24., Jovan 74., Brest 77.; Rui Pedro 6., Pedro Lucas 58., 59., Motika 83., Nukić 87.

Aluminij: Banić, Jovan, Koblar, Schaubach, Martić, Jagić, Gorenak (64./Brkljača), Brest (88./Baskera), Bilij (88./Pečnik), Jovanović (79./Katuša), Skiba (64./Susso).

Olimpija: Vidovšek, Silva, Karamatić (46./Fadida), Ratnik, Muhamedbegović, Sešlar (83./Sualehe), Posavec (79./Elšnik), Gavrić (79./Motika), Lucas, Krefl (83./Nukić), Rui Pedro.

Sodnik: Mihael Antić (Koper)

Odigrano v petek:
BRAVO – KOPER 0:3 (0:1)
600; Nkada 41., Ruedl 48., Vešner Tičić 75.

Nedelja ob 17.30 (v Krškem):
ROGAŠKA – MARIBOR

Ob 20.15:
DOMŽALE – CELJE

20-letni Rus Prucev novo ime v Celju

Celje je dobilo novo okrepitev, Crvena zvezda mu je za eno leto posodila napadalno usmerjenega vezista Jegorja Pruceva. 20-letni Rus, ki se znajde tudi na krilnem položaju, je pri 17 letih postal član prvoligaša Sočija, nato pa je bil posojen v drugo rusko ligo. Tam je na 37 tekmah dosegel pet zadetkov in dodal štiri podaje. Avgusta lani je sledil prestop v Beograd (za 900.000 evrov), kjer je v pretekli sezoni odigral 13 tekem.

OLIMPIJA              4  3 0 1 13:7  9
MARIBOR               3  3 0 0  7:1  9
KOPER                 4  3 0 1  7:4  9
CELJE                 3  2 1 0  9:2  7
ALUMINIJ              4  1 1 2  8:8  4
DOMŽALE               3  1 1 1  5:5  4
BRAVO                 4  1 1 2  4:6  4
KALCER RADOMLJE       4  1 0 3  2:7  3