Potem ko je Olimpija v soboto le remizirala proti Rogaški, je imelo Celje priložnost, da z zmago prednost pred najbližjim zasledovalcem poviša že na 12 točk. To so Štajerci tudi storili.

Prekmurci so povedli iz svoje prve akcije na dvoboju. V 10. minuti je Italijan Filippo Tripi z globinsko podajo zaposlil Francoza Juliena Lamyja, ki je z močnim in natančnim strelom ukanil nemočnega domačega vratarja Matjaža Rozmana.

Damir Krznar je Celjane popeljal do prve zmage v spomladanskem delu prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so po prejetem golu potrebovali nekaj časa, da so uredili svoje vrste. Imeli so jalovo terensko premoč, prvo resno priložnost pa so si priigrali v 26. minuti. Po kotu z desne strani je bil v skoku najvišji Romun Marco Dulca, njegov strel pa je zaustavil Raduha.

Vratar Sobočanov je bil nemočen dve minuti pozneje. Po kotu z leve strani je Damjan Vuklišević žogo podaljšal do Rusa Egorja Pruceva, ki je iz neposredne bližine izenačil na 1:1.
Izbranci hrvaškega stratega na klopi Celja Damirja Krznarja so bili blizu gola tudi med 34. in 37. minuto.

Najprej je gostujoča obramba v zadnjem trenutku zaustavila lob strel Marka Zabukovnika, v drugi obetavni domači akciji pa se je Luka Menalo izognil prepovedanemu položaju in se znašel iz oči v oči z Raduho, a streljal mimo vrat.

Gostitelji so tik pred odhodom na veliki odmor izpeljali bliskovito akcijo, po podaji Menala je Gregor Bajde z natančnim strelom povišal na 2:1. Celjani so v začetku drugega polčasa prikazali zelo učinkovito predstavo, med 51. in 55. minuto so dosegli kar dva gola. Najprej je glavni sodnik Nejc Kajtazović po igranju z roko Timoteja Brkića v kazenskem prostoru pokazal na 11-metrovko, ki jo je realiziral Popović.

Pri naslednjem celjskem zadetku je večino dela opravil slovenski reprezentant Karničnik, ki je na svoji polovici igrišča odvzel žogo Sobočanom, nato pa po 30-metrskem sprintu lepo zaposlil Menala, ki je z diagonalnim strelom povišal na 4:1.

Maribor z igralcem več do visoke zmage
Zmagovito so spomladanski del odprli tudi Mariborčani, ki so na obračunu z Aluminijem od 8. minute dalje igrali z igralcem več. Tedaj je bil izključen Gašper Jovan, 11-metrovko pa je v vodstvo spremenil Josip Iličić. Terensko premoč so vijoličasti vnovič okronali v 24. minuti, ko je 'šolsko' akcijo zaključil Arnel Jakupović. Ta se je med strelce še drugič vpisal po dobre pol ure igre, ko je bil po podaji Blaža Vrhovca natančen z roba kazenskega prostora. Aluminij je bil razglašen, na 4:0 je v končnici prvega polčasa povišal Hilal el Arabi Soudani. Ta je po akciji z leve strani lepo preigral v kazenskem prostoru in žogo potisnil za hrbet nemočnega vratarja Lana Jovanovića. 'Petarda' je dokončno odjeknila v drugem polčasu, natančneje v 69. minuti, ko je Soudani zadel z natančno odmerjenim strelom v spodnji desni kot.

Navijači so videli še dva zadetka do konca tekme, najprej je hat-trick dopolnil Jakupović. 25-letni avstrijski napadalec je končal lepo akcijo rezervistov Marka Božića in Marka Kolarja, ki sta le nekaj minut pred tem na zelenici zamenjala Iličića in Soudanija. Končni izid je postavil 18-letni Tine Čuk, ki je Vrhovčevo podajo preusmeril v mrežo.

Celjani z zmago pobegnili na +12
Maribor napolnil mrežo Aluminija

Prva liga, 20. krog

CELJE − MURA 4:1 (2:1)
1812; Prucev 28., Bajde 44., Popović 51./11-m, Menalo 55.; Lamy 10.

Celje: Rozman, Ajhmajer, Vuklišević, Milić (46./Zec), Karničnik, Dulca (60./Kouter), Zabukovnik, Popović (60./Kvesić), Menalo (60./Matko), Prucev (75./Aarons), Bajde.

Mura: Raduha, Ščernjavič, Proleta, Maruško, Sadriu, Nuhanović (68./Antolin), Tripi, Brkić (83./Kurtović), Kous (46./Trontelj), Maroša (68./Kasalo), Lamy (68./Turudija).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

MARIBOR − ALUMINIJ 7:0 (4:0)
2500; Iličić 9./11-m, Jakupović 24., 32., 80., Soudani 37., 69., Čuk 88.
RK: Jovan 8./Aluminij

Maribor: Jug, Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Strajnar (46./Urata), Vrhovec, Repas, Soudani (72./Kolar), Barišić (81./Bourles), Iličić (72./Božić), Jakupović (81./Čuk).

Aluminij: L. Jovanović, Bilji (61./Pečnik), Zeljković, Koblar, Jovan, Jagić, Gorenak (46./Baskera), Brkljača (46./Pišek), S. Jovanović, Susso, Matić (12./Šubarić).

Sodnik: Alen Bubek (Nova Gorica)

Sorodna novica Brest v 92. minuti zmajem rešil točko proti Rogaški, Dobrovoljc pa potopil Koper