Ni minilo dolgo, ko je že padel prvi zadetek spomladanskega dela letošnjega prvenstva. Že po slabih štirih minutah se je namreč zatresla mreža Olimpije, potem ko je sprva kazalo, da je zadetek po predložku Oliverja Kregarja s podstavljeno nogo dosegel Thalisson Charles, a je počasni posnetek pokazal, da se je žoga v gol odbila od domačega branilca Ahmeta Muhamedbegovića. 0:1.

Olimpija je v naslednjih minutah večkrat nevarno napadla - nevarna sta bila predvsem poskusa Saara Fadide in Nemanje Motike -, a neuspešno.

Napaka Korošca in zadetek Elšnika z bele točke
V končnici polčasa so gostje nato zadeli še drugič. Po lepo izpeljani akciji je Alen Korošec nevarno sprožil znotraj kazenskega prostora, vratar Denis Pintol je žogo odbil, a le do opreznega Patrika Mijića, ki se je odlično znašel, zaobšel domačega čuvaja mreže in zadel za 0:2. Glavni sodnik Alen Borošak je zadetek priznal po ogledu posnetka VAR.

V 76. minuti, potem ko so Slatinčani relativno mirno držali lepo prednost, si je Korošec nato privoščil veliko napako, na robu kazenskega prostora je nesmiselno podrl rezervista Marka Bresta. Borošak je takoj pokazal na belo točko, s katere je vratarja Ajdina Mulalića s strelom v levo v napačno smer poslal Timi Max Elšnik.

Ko je že kazalo, da utegne Rogaška senzacionalno osvojiti poln izkupiček točk v prestolnici, pa je v 92. minuti za izenačenje poskrbel Brest. Ta je za končnih 2:2 znotraj kazenskega prostora zadel z diagonalnim strelom z levico.

Sorodna novica Olimpija lov za Celjem začenja v času kosila, v napadu želi biti nevarnejša in konkretnejša

Bravo Kostel zmagal v Domžalah
Na drugi sobotni tekmi so Domžalčani doma izgubili proti Bravu Kostelu. Uvod obračuna je minil brez posebej nevarnih akcij, šele v 26. minuti so gledalci videli prvo nevarno akcijo in hkrati tudi prvi zadetek. Matic Ivanšek je pobegnil po desni strani, podal v osrčje kazenskega prostora, kjer se je znašel Matej Poplatnik, Bravov napadalec pa je nato rutinirano končal akcijo za 1:0 in svoj osmi gol sezone. Jakoslav Stanković je v 31. minuti podvojil prednost gostov. Zadel je z dobrih desetih metrov z leve strani kazenskega prostora, ko je prišel do strela ob Joštu Pišku. Gostje so v 64. minuti prišli do enajstmetrovke po igranju z roko Lukasa Hempta. Z bele točke je bil nato natančen Poplatnik in tako že precej pred koncem potrdil zmagovalca obračuna. V 85. minuti je Pišek dosegel častni zadetek za gostitelje, potem ko je po podaji Nicka Perca zadel z roba kazenskega prostora.

Dobrovoljc zadel za zmago na Bonifiki
Za presenečenje so poleg Rogaške danes poskrbeli tudi nogometaši Kalcerja iz Radomelj, ki so se odlično zoperstavili četrtouvrščeni ekipi prvenstva, Kopru. Ta je imel z Radomljani veliko dela, nikakor ni uspel prebiti njihove obrambe, za nameček pa je v izdihljajih tekme prejel še zadetek. Po kotu z leve strani je streljal Moses Barnabas, žogo pa je v mrežo preusmeril Gaber Dobrovoljc.