Sobočani, ki so v gosteh dosegli štiri zaporedne zmage, na domačem igrišču v tej sezoni še niso zmagali.

Riera zadovoljen: nadzor vseh 90 minut

Prvi polčas ni postregel s posebej nevarnimi akcijami. Ob dokaj previdni predstavi obeh ekip je v 10. minuti še najbolj zagrozil Dardan Shabanhaxhaj, ki je preigraval in prišel do strela v kazenskem prostoru, toda Matjaž Rozman je bil na mestu. Celjani so zapretili le v 43. minuti s prostega strela na levi strani, a je Mario Kvesić meril premalo natančno.

V 54. minuti je Celje povedlo. Aljoša Matko je podal z leve strani v osrčje kazenskega prostora, Mark Zabukovnik pa je z glavo zadel za 0:1. Kaj lahko bi bilo v 62. minuti že 0:2, vendar je strel Jegorja Pruceva ubranil Klemen Mihelak.

Štiri minute pozneje je pred vratarja Mure prišel Matko, ki je zadel le zunanji del mreže, v 67. pa je Jegor Prucev postavil končni izid, potem ko sta se Mihelak in Borna Proleta, ki je zelo slabo podal nazaj vratarju, poigravala pred lastnimi vrati.

Zadetka s tekme Mura - Celje

Štravs zagotovil tri točke Bravu

Prva sobotna tekma med Bravom in Domžalami se je začela po domžalskih notah s hitrim vodstvom v prvi minuti. Po podaji Filipa Stuparevića s prostega strela je z glavo zadel Benjamin Markuš. Ta je žogo v visokem loku usmeril čez Matijo Orbanića.

Bravo je izenačil v 36. minuti. Martin Pečar je žogo oddal na rob kazenskega prostora, od koder je močno in natančno meril Jakoslav Stanković.

V 38. minuti je Martin Pečar po podaji Matije Kavčiča iz kota z desne strani sam ostal na vrhu kazenskega prostora, od koder je z volejem žogo poslal pod stičišče prečke in vratnice za 2:1.

V 43. minuti je za novo izenačenje poskrbel Jošt Pišek, ko je prav tako poslal žogo v zgornji kot s prostega strela z 18 metrov (2:2).

V 51. minuti je Lan Štravs po kotu z desne strani iz bližine zadel z nogo za končnih 3:2.