Erico Castro je na osmi tekmi v Prvi ligi dosegel drugi zadetek. Pred natančno enim mesecem je postavil končni izid proti Radomljam (3:1). Foto: www.alesfevzer.com

V Ljudskem vrtu so v 5. minuti povedli Slatinčani, med strelce se je vpisal Oliver Kregar. 23-letni nogometaš, nekdanji član Olimpije in Radomelj, v pretekli sezoni pa drugoligaša Triglava, je dosegel svoj prvi zadetek za Rogaško in tretjega na 42. tekmi v prvi ligi. Po strelu od daleč in dvakratni odbiti žogi vratarja Ažbeta Juga je za šok pod Kalvarijo poskrbel iz bližine.

V 26. minuti je izenačil Jan Repas. S prodorom in preigravanjem po levi strani je akcijo pripravil Marko Božić, ki je ob štirih tekmecih prišel v kazenski prostor in oddal žogo v sredino. Dotlej so agresivni gostje visoko pritiskali, Maribor pa je imel težave pri gradnji napada.

Po poravnavi izida so vijoličasti povsem prevzeli pobudo. V 43. minuti so imeli na voljo prosti strel z dobrih 20 metrov, ki ga je dobro izvedel Josip Iličić, vendar se je izkazal vratar Rok Vodišek.

Castro v polno po podaji Urate

V drugem delu je imel do sodnikovega podaljška najlepšo priložnost Max Watson, ki je po podaji iz kota s strelom z glavo zadel prečko. V 90. minuti je Iličić iz bližine zgrešil z volejem.

V prvi minuti sodnikovega dodatka pa je Castro le matiral Vodiška po predložku Icukija Urate z leve strani. Najprej je z glavo poskušal zadeti Hilal Soudani, po odbitku pa je Angolec, ki je na igrišče prišel v 82. minuti, potisnil žogo čez golovo črto.

V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih v okvir vrat 3:3, na koncu 9:4.

Rogaška je pokazala borbeno predstavo, a doživela četrti zaporedni poraz. Slatinčani bi lahko vodili že po 10 sekundah tekme, ko je po ogromni napaki v obrambi sam proti Jugu stekel Nejc Gradišar, vendar se je zapletel, dobro je posredoval tudi Sven Šoštarič Karič in popravil svojo napako, tako da je mariborski vratar žogo ujel.

Gostje so zapretili tudi na začetku drugega polčasa. V 51. minuti so po protinapadu prek Gradišarja zatresli mrežo, vendar je posnetek pokazal prepovedani položaj.

Zadetki s tekme Maribor – Rogaška
Josip Iličić je šele četrtič v prvoligaški sezoni in prvič po 26. avgustu začel tekmo v prvi postavi Maribora. Igral je 93 minut. Do zdaj je bil najdlje na zelenici 63 minut na srečanju proti Rogaški v Krškem 20. avgusta (2:2). Foto: www.alesfevzer.com

Ivanšek odgovoril Orazovu

Na Primorskem sta igrali najprijetnejši presenečenji letošnje sezone. Koper je do zdaj doživel samo en poraz (doma proti Muri 14. avgusta) in je na lestvici na drugem mestu, a je njegov zaostanek za vodilnim Celjem danes narasel na šest točk. Bravo, ki je v nedeljo z 2:1 premagal Maribor, je četrti.

V gosteh so Ljubljančani v prejšnjih krogih doživeli dva zaporedna poraza proti Rogaški (2:0) in Celju (2:1), tokrat so osvojili točko.

Po prvem polčasu je vodil Koper. V 32. minuti je namreč za vodstvo gostiteljev z roba kazenskega prostora imenitno zadel kazahstanski reprezentant Ramazan Orazov, ki je žogo poslal v zgornji kot. Na osmi tekmi v prvi ligi je bil to prvi gol za 25-letnega vezista.

Gostje so izenačili v 58. minuti, po odbiti žogi vratarja Klemna Hvaliča po strelu Poplatnika je iz bližine mrežo zatresel Matic Ivanšek. 19-letni napadalni vezist je bil pred šestimi dnevi tudi mož odločitve proti vijoličastim.

Koper niz neporaženosti podaljšal na deset tekem
Ramazan Orazov bo 20. novembra najbrž igral tudi v Stožicah na morda odločilni tekmi v kvalifikacijah za Euro 2024 med Slovenijo in Kazahstanom. Pred dvema tednoma je bil na Danskem (poraz s 3:1) in Finskem (zmaga z 1:2) na zelenici vseh 90 minut. Foto: www.alesfevzer.com

Poplatnik dvakrat v okvir vrat, Jelenič enkrat

Matej Poplatnik je v prvem polčasu za Bravo zadel vratnico (v 36. minuti z glavo), v drugem pa prečko (v 80. minuti z volejem s približno 35 metrov). Na drugi strani je vratnica ustavila strel rezervista Eneja Jeleniča.

Lepo priložnost je imel v 77. minuti tudi Maks Barišić, ki je dobro streljal z roba kazenskega prostora, vendar se je z obrambo izkazal vratar Matija Orbanić.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 3:8, v uvodnih 45 minutah pa 1:4 za Bravo. Domači so imeli žogo 61 odstotkov časa.

Koprskemu občinstvu se je prvič predstavil novi trener Safet Hadžić, ki je v nedeljo debitiral z remijem v Murski Soboti (2:2).