Kidričani, ki so trenutno predzadnji, so na zadnjih štirih tekmah trikrat izgubili. Nazadnje so morali premoč priznati v Murski Soboti. Zadnjo zmago so vpisali na začetku oktobra, ko so bili boljši od Maribora. Tudi Bravo je zadnjo zmago v državnem prvenstvu dosegel nad vijoličastimi, ki jih je ugnal pred tremi tedni. V zadnjem krogu so Šiškarji klonili pred Kalcerjem.

Na prvi medsebojni tekmi letošnje sezone so Ljubljančani slavili z 2:0 in tudi tokrat so bolje začeli. Že v peti minuti se je zatresla domača mreža. Kot je izvedel najboljši podajalec lige Matija Kavčič in s svojo deveto podajo sezone našel Nemanjo Jakšića, ki je z glavo zadel. Po strelu nekdanjega nogometaša Aluminija je napako napravil Jan Petek, saj mu je žoga ušla v mrežo.

Po pol ure igre so si najlepšo priložnost v prvem polčasu priigrali gostitelji. Sandro Jovanović je poslal visoko žogo za hrbet ljubljanski obrambi, kamor je vtekal Gašper Jovan, ki pa je slabo zaključil. Glavni sodnik Aleksandar Matković je Maticu Ivanšku med 33. in 36. minuto pokazal dva rumena kartona, drugega zaradi simuliranja, tako da so Šiškarji v nadaljevanju dvoboja imeli igralca manj na igrišču. Do odmora je Bravo še enkrat zapretil. Streljal je Loren Maražin, ki pa je meril mimo leve vratnice.

Kmalu po začetku drugega dela je bilo nevarno v gostujočem kazenskem prostoru. Jakšić je po predložku slabo odbil, žoga je prišla do Bambe Sussa, ki je streljal z desetih metrov, vendar je zletela prek vrat. Aluminij je imel ob številčni premoči pobudo, napadal, a vmes so bili nevarni tudi gostje, toda Jakoslav Stanković in Matej Poplatnik sta streljala prek vrat. 88. minuta pa je tekla, ko so Kidričani izenačili. V gneči pred vrati se je žoga odbila do Tina Matića, ta pa jo je spravil za hrbet Matije Orbanića.

Dve tekmi zadnjega kroga pred premorom za reprezentančne tekme bosta v soboto, dve pa v nedeljo, ko bo na sporedu štajerski derbi med Mariborom in vodilnim Celjem. Za konec bo Olimpija gostila Muro.