Veliko veselje na stadionu An der Alten Försterei po koncu tekme. Union še ne pozna poraza v tej sezoni. Foto: EPA

22.012 gledalcev se je gnetlo na kultnem stadionu An der Alten Försterei v Berlinu, kjer imajo poleg glavnega semaforja še vedno zimzeleni semafor, ki ga upravljajo ročno. Veličastna koreografija je pričakala nogometaše v sončnem vremenu. Union je še neporažen v letošnji sezoni, priznanemu trenerju Ursu Fischerju je uspelo še nadgraditi lansko sezono, ko je ekipa senzacionalno končala na 5. mestu in le za točko zaostala za uvrstitvijo v Ligo prvakov.

Joshua Kimmich je dosegel edini zadetek za Bavarce. Foto: EPA

Kimmich hitro izničil zaostanek
Motivirani gostitelji so izkoristili že prvo priložnost. V 12. minuti je kapetan Christopher Trimmel s prostega strela s sredine igrišča podal na desno stran kazenskega prostora, Sheraldo Becker je z volejem z desno nogo matiral Manuela Neuerja.

Veselje na tribunah je bilo kratko. Le tri minute zatem so gostitelji še blokirali strel Jamala Musiale, a je nato Joshua Kimmich z močnim strelom z desno nogo izenačil. V zadnjih minutah prvega polčasa so Bavarci pritisnili. Vratar Frederik Rönnow je v 38. minuti z nogo odbil nevaren poskus Leroya Saneja.

Mane najbližje zmagovitemu zadetku
Tudi v drugem polčasu je imel vratar Uniona ogromno dela. Sadiu Maneju ga nikakor ni uspelo ukaniti. V 83. minuti je preprečil veselje Alphonsu Daviesu. Bayern je bil najbližje zmagovitemu zadetku v 93. minuti, ko je Mane streljal z glavo, znova pa je bil na pravem mestu 30-letni Rönnow.

Bavarci so imeli 75-odsotno posest žoge, sprožili so precej več strelov (7:21, v okvir vrat 3:6). "Mislim, da je končni izid pravičen. Nisem zadovoljen z energijo, tako malo je v tej sezoni še nismo imeli," je poudaril trener Bayerna Julian Nagelsmann.

Strateg Uniona Urs Fischer je bil seveda precej bolj zadovoljen: "Prikazali smo odlično predstavo in zaslužili smo si točko. Bayern je bil precej bližje zmagi, a nismo igrali "bunkerja". Skušali smo napadati po svojih močeh."

Polom Leipziga v Frankfurtu
Eintracht je na Waldstadionu v Frankfurtu odpravil Leipzig kar s 4:0. Zmagovalci Evropske lige so dva gola dosegli že v prvem polčasu, Japonec Daiči Kamada je zadel z glavo po četrt ure, nato pa je izkušeni Sebastian Rode povišal na 2:0 v 22. minuti. V polno sta zadela v drugem polčasu še Brazilec Tuta in Kolumbijec Rafael Borre z bele točke. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je začel v prvi postavi Leipziga, po odhodu na odmor pa je ostal v slačilnici, zamenjal ga je Madžar Dominik Szoboszlai.

Marco Reus je bil junak večera na stadionu Westfalen. Foto: AP

Freiburg z zmago v Leverkusnu prevzel vodstvo
Freiburg je odnesel vse tri točke iz Leverkusna (2:3). Odločilni zadetek je dosegel Japonec Ritsu Doan z levo nogo v 72. minuti.

Kapetan Reus odločil v Dortmundu
V petek je Borussia iz Dortmunda premagala Hoffenheim z 1:0. Edini zadetek je dosegel kapetan Marco Reus v 16. minuti. Črno-rumeni so zbrali 12 točk in so pred Bayernom.