Robert Lewandowski in Thomas Müller sta znova odlično sodelovala. Foto: Reuters

Po dveh tednih odmora sta bili obe ekipi zelo sveži. 10.000 gledalcev na Allianz Areni je uživalo v vrhunski predstavi, kjer ni manjkalo dobrih potez.

Trenerja Julian Nagelsmann in Domenico Tedesco sta skupaj opravila trenersko licenco, boljšo oceno pa je dobil Tedesco. Dolgoletna prijatelja sta najmlajša trenerja v Bundesligi, oba pa sta se že dokazala. Nagelsmann je popeljal Leipzig v polfinale Lige prvakov avgusta 2020, Tedesco pa je s Schalkejem zasedel drugo mesto v Bundesligi. O tem lahko trenutno v Gelsenkirchnu le sanjajo, saj so v drugi ligi.

Müller poskrbel za hitro vodstvo Bavarcev
V 12. minuti je Willi Orban izgubil žogo na svoji polovici, Corentin Tolisso jo je odvzel, Robert Lewandowski je streljal s 13 metrov, Peter Gulacsi je žogo odbil, pritekel pa je Thomas Müller in jo potisnil v prazno mrežo.

Hitri Christopher Nkunku je povzročal velike težave obrambi Bavarcev. Foto: Reuters

Silva kronal odlično igro gostov
Gostje so takoj dvignili ritem igri. Dani Olmo je dvakrat zapretil, a se je izkazal Manuel Neuer. V 27. minuti je bil tudi odlični vratar nemočen. Tolissu ni uspelo zaustaviti premočne podaje, Christopher Nkunku je stekel v protinapad in na desni strani našel Conrada Laimerja. Vezist je v idealnem trenutku poslal žogo pred vrata, kjer jo je Andre Silva potisnil čez golovo črto.

Lewandowski unovčil podajo Comana
Bavarci so v zadnjih desetih minutah prevzeli pobudo. Kingsley Coman je z leve strani poslal predložek, ki ga je vratar Gulacsi preusmeril v vratnico. V 36. minuti je Müller z glavo zatresel mrežo, a je posredoval videosodnik, saj je Lewandowski podrl Joška Gvardiola in na nepravilen način prišel do žoge.

Leipzig ni zdržal do odmora. V 44. minuti je Tolisso sijajno zaposlil Comana na levi strani. Francoz je imel veliko časa in poslal natančen predložek v kazenski prostor, kjer je Lewandowski z osmih metrov z glavo poslal žogo v mrežo.

Nkunku izenačil po protinapadu
V 53. minuti je imel Laimer na sredini igrišča preveč časa. Obramba Bayerna ga ni dobro pokrila. Žogo je poslal v prazen prostor, hitri Christopher Nkunku je stekel sam proti Neuerju in poslal žogo med nogama vratarja Bayerna v mrežo za 2:2.

Manuel Neuer je ubranil pet nevarnih strelov gostov. Kmalu bo lastnik še enega prestižnega rekorda v Bundesligi. Foto: Reuters

Gvardiol odločil z avtogolom
Le pet minut je imel Leipzig ugoden izid. V 58. minuti je Gulacsi slabo podal žogo z roko. Gnabry je z desne strani skušal podati pred vrati, vendar je Gvardiol z desnico preusmeril žogo v lastno mrežo.

V zadnje pol ure se je poznalo, da je gostom zmanjkalo moči. Dominik Szoboszlai, ki je na začetku drugega polčasa zamenjal Kevina Kampla, je v 72. minuti streljal z 20 metrov, a je bil Neuer na pravem mestu. V zadnje četrt ure rdečim bikom ni uspelo več resneje zapretiti.

Neuer izenačil rekord Kahna
To je bila že 310. zmaga Neuerja v Bundesligi. S tem je izenačil rekord Oliverja Kahna, ki je zdaj predsednik upravnega odbora pri Bayernu in je tekmo spremljal s tribune. Že prihodnjo soboto v Bochumu lahko Neuer postane rekorder.

"Ritem je bil zelo visok, dvoboji zelo intenzivni. V prvem polčasu smo si privoščili preveč izgubljenih žog. V drugem delu smo zaigrali bolj potrpežljivo, imeli smo nadzor nad tekmo. Zelo lepa zmaga in pomembne tri točke," je povedal Nagelsmann.

Zadetki s tekme Bayern - Leipzig

Gladka zmaga Leverkusna v Dortmundu
V nedeljo je dortmundska Borussia izgubila proti Bayerju iz Leverkusna z 2:5. Zelo se je poznalo, da je napadalec Erling Haaland sedel na tribuni zaradi poškodbe mišice.
Dortmundčani bi zaostanek za Bavarci lahko znižali na šest točk, če bi zmagali, a so bili pred 10.000 navijači popolnoma nemočni.

Najstnik Florian Wirtz je učinkovito zaključil protinapad. Foto: Reuters

Začetek je bil sicer nenavaden, saj sta bila prva zadetka avtogola: gostom je v 11. minuti pomagal Manuel Akanji, a je pet minut zatem "uslugo" vrnil Jeremie Frimpong.

V 20. minuti je 18-letni Florian Wirtz zaključil protinapad. Osem minut zatem je Robert Andrich mojstrsko izvedel prosti strel, žogo je zavrtinčil prek živega zidu in jo poslal pod prečko za 1:3.

V 53. minuti je Jonathan Tah z izjemnim volejem z levico že odločil tekmo. Črno-rumeni so vse stavili na napad, Moussa Diaby pa je tri minute pred koncem po protinapadu že petič zatresel mrežo Borussie, že na 5:1. Tik pred koncem je končni izid postavil rezervist Steffen Tigges.