34-letni Francoz Anthony Modeste se je v zadnjih sekundah iz osmoljenca prelevil v junaka derbija v Dortmundu. Foto: Reuters

Ekipi tako ostajata izenačeni po točkah in obeta se zanimivo nadaljevanje, potem ko je v zadnjem desetletju Bayern zanesljivo osvojil naslov. Na kultnem Westfalnu se je zbralo 81.365 gledalcev, vzdušje je bilo naeletreno prvič po štirih letih. "Der Klassiker" v Dortmundu je v zadnjih treh letih zaradi koronavirusa potekal pred praznimi tribunami ali pred omejenim številom gledalcev.

Trener Bayerna Julian Nagelsmann je imel nekaj težav pred velikim derbijem 9. kroga. Njegova desna roka na zelenici Thomas Müller, ki vedno deli glasna navodila soigralcem, ni bil v kadru zaradi okužbe s koronavirusom. Joshua Kimmich ni bil pripravljen za vseh 90 minut.

Kapetan Borussie Marco Reus, ki si je zvil gleženj na porurskem derbiju pred tremi tedni, hitro okreva, a tokrat še ni bil v kadru. V napadu je začel najstnik Youssoufa Moukoko, izkušeni Anthony Modeste se na zadnjih tekmah ni izkazal.

Goretzka unovčil prvo priložnost Bayerna

V prve pol ure je potekal taktičen boj na sredini igrišča. Raphael Guerreiro je nato preizkusil Manuela Neuerja z močnim strelom z leve strani. Bavarci so unovčili že prvo priložnost na tekmi. Jamal Musiala je na levi strani kazenskega prostora nakazal prodor proti sredini, nato pa odlično zaposlil Leona Goretzko, ki je z močnim diagonalnim strelom z desno nogo z 20 metrov poslal žogo v mrežo. Vratar Alexander Meyer je bil malce prekratek.

Leon Goretzka je s prvim golom sezone popeljal Bavarce v vodstvo. Foto: Reuters

Aytekin pogledal Bellinghamu skozi prste

Devet minut pred odmorom je Donyell Malen streljal z leve strani, a je bil Neuer zanesljiv. Tik pred odmorom je Jude Bellingham, ki je že imel rumeni karton, nenamerno zadel Alphonsa Daviesa v glavo. Sodnik Deniz Aytekin se je odločil, da to ni izključitev.

Sane povišal prednost Bavarcev

Davies ni mogel nadaljevati, na začetku drugega polčasa so vstopili Josip Stanišić, Kingsley Coman in Kimmich, ki je zelo poživil igro na sredini igrišča. V 53. minuti je podal do Musiale, ki je spretno zaposlil Leroya Saneja. Napadalec je z močnim strelom z roba kazenskega prostora z levo nogo povišal na 0:2. Meyer se je žoge dotaknil z roko, a je zletela pod prečko.

Popoln napad se je obrestoval

Črno-rumeni so bili v šoku. Tretji zadetek Bayerna je visel v zraku. V 64. minuti je Sane premešal obrambo Borussie in podal do Musiale, ki je iz bližine streljal naravnost v Meyerja. Gostitelji so morali zaigrati na vse ali nič. V 70. minuti je vstopil Modeste. To je bila odlična poteza trenerja Edina Terzića.

Četrt ure pred koncem je Modestu na levi strani kazenskega prostora uspelo zadržati žogo v dvoboju z Dayotom Upamecanom, nato pa je opazil Moukoka, ki je pritekel iz ozadja in s 15 metrov z levico matiral Neuerja.

Leroy Sane je podvojil vodstvo gostov, a ob koncu tekme je bil med najbolj jezičnimi in tudi prejel rumeni karton že po tem, ko je bil izključen Kinglsey Coman. Foto: Reuters

Modeste najprej grdo zgrešil žogo, nato pa izenačil v zadnji akciji tekme

Borussia je vse moči usmerila v napad. Sedem minut pred koncem je Karim Adeyemi z leve strani podal pred vrata, kjer je Modeste s petih metrov slabo zadel žogo. Neuerju je uspelo posredovati, Francoz pa se je lahko le držal za glavo.

V 90. minuti je Coman potegnil Adeyemija z desnico in prejel drugi rumeni karton. Četrti sodnik je pokazal še štiri minute dodatka. Vratar Meyer je krenil v napad in ostal pred vrati Bayerna, ki se je preveč panično branil.

V 95. minuti je branilec Nicu Schlotterbacku z drsečim startom uspelo ohraniti žogo v igrišču, nato pa jo je z levo nogo natančno podal na daljšo vratnico, kjer je Modeste z glavo zabil žogo za mrežo.

Kahn besen na tribuni

Oliver Kahn je bil besen na tribuni – poleg predsednika Herberta Hainerja. Na neverjetno naiven način so Bavarci izpustili dve točki iz rok. Gostitelji so se evforično veselili točke, prve proti Bayernu po štirih letih.

"Modeste je res poživil igro. Tudi podaja za 1:2 je bila odlična. Želeli smo vse tri točke, na koncu pa smo lahko veseli tudi točke, v zadnjih 20 minutah smo igrali sijajno. Nikoli se ni lahko vrniti proti Bayernu po zaostanku z 0:2," je poudaril trener Terzić.

Edin Terzić ostaja uganka za Juliana Nagelsmanna, saj ta na zdaj petih soočenjih še ni premagal ekipe, ki bi jo vodil nemško-hrvaški trener. Foto: Reuters

Nagelsmann: Bellingham bi moral biti izključen

"Mislim, da je končni izid pošten. Preprosto nismo znali zadeti za 0:3, potem pa smo prejeli gol za 1:2. Seveda imam grenek priokus, a moram priznati, da je Borussia prikazala zelo dobro predstavo in remi je pravičen. Nimam besed za prekršek nad Davisom. To je čisti rumeni karton in s tem izključitev Bellinghama. Zgrešil je žogo in ga z vso močjo zadel v obraz," je povedal Nagelsmann.

Xabi Alonso udarno začel na klopi Leverkusna

Bayer iz Leverkusna je odpravil Schalke s 4:0. Xabi Alonso je sanjsko začel trenersko kariero, potem ko je v četrtek zamenjal Švicarja Gerarda Seoaneja. Bayer je dosegel šele drugo zmago v sezoni. Za zanesljivo zmago je dvakrat zadel nizozemski branilec Jeremie Frimpong, po en zadetek sta prispevala Francoz Moussa Diaby in Brazilec Paulinho.

Union Berlin ostaja na vrhu
Union iz Berlina je na zadnji tekmi 9. kroga odnesel tri točke iz Stuttgarta (0:1). S tem ostaja na vrhu z dvema točkama prednosti pred Freiburgom, ki je v Berlinu remiziral s Hertho (2:2).

Kljub temu, da je Stuttgart na predzadnjem mestu, se je vodilni Union zelo namučil. Edini zadetek je v 76. minuti dosegel Paul Jaeckel.