Robert Lewandowski je znova rešil Bavarce. Na zadnjih desetih tekmah Bundeslige potrebuje še devet golov za izenačitev rekorda Gerda Müllerja, ki je veljal za večnega. Foto: Reuters

Serijski nemški prvaki so se znašli v velikih težavah, a so že do odmora izenačili na 2:2, Leon Goretzka in Robert Lewandowski pa sta v zadnjih treh minutah zagotovila prestižno zmago. Poljak je dosegel nov "hat-trick" in v tej sezoni dosegel že neverjetnih 31 golov. Rekord legendarnega Gerda Müllerja iz sezone 1971/72 (40 golov) je dosegljiv.

Dortmundčani so v zadnjih petih letih doživeli številne polome na Allianz Areni, v zadnjih treh sezonah niso dosegli zadetka (6:0, 5:0 in 4:0). Tokrat so prikazali precej boljšo predstavo, uspel jim je sanjski start, nato pa so se prehitro povlekli na svojo polovico.

Erling Haaland je bil neustavljiv v prvem polčasu. Ko je po uri igre moral zapustiti zelenico zaradi poškodbe, so si branilci Bayerna pošteno oddahnili. Foto: Reuters

Haaland dvakrat šokiral Bavarce
V 2. minuti je Mamoud Dahoud na robu kazenskega prostora našel Erlinga Hallanda. Norveški napadalec si je žogo naravnal na levico in sprožil z 18 metrov. Jerome Boateng je skušal blokirati strel, vendar je le še preusmeril žogo v malo mrežico, Manuel Neuer pa je bil prekratek.

Borussia je dobila zalet. V 9. minuti je Thorgan Hazard z leve strani podal pred vrata, kjer je Haaland s petih metrov povišal na 0:2. To je bil najvišji zaostanek Bayerna po desetih minutah na domači zelenici po januarju 1977!

Lewandowski izenačil do odmora
Bavarci so se prebudili sredi prvega polčasa, ko so stisnili goste pred njihova vrata. V 26. minuti je Leroy Sane na desni strani preigral Nica Schulza in podal pred vrata, kjer je Lewandowski iz bližine z desnico znižal na 1:2.

Dve minuti pred odmorom je Kingsley Coman padel v kazenskem prostoru, Dahoud ga je pohodil. Sodnik Marco Fritz se ni odločil za najstrožjo kazen, a se je oglasil videosodnik. Fritz si je ob stranski črti ogledal posnetek in spremenil odločitev. Lewandowski je z desno nogo poslal Marwina Hitza v napačno smer za izenačenje ob odmoru.

Leon Goretzka je v 88. minuti imenitno zadel z volejem. Foto: Reuters

Izjemen volej Goretzke
V drugem polčasu so se Dortmundčani organizirano branili. Po uri igre je moral zaradi poškodbe pete igro zapustiti Haaland. Pritisk Bayerna se je nadaljeval, a vse je že kazalo na delitev točk.

Dve minuti pred koncem je Thomas Meunier izbil žogo naravnost na desnico Leona Goretzke, ki je z volejem s 14 metrov zatresel mrežo.

Poljski ostrostrelec postavil piko na i
Potolčene Porurce je nato s tretjim golom na tekmi dokončno potopil še Lewandowski v 90. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Flick: Zadetek prejmemo iz vsake priložnosti tekmeca
"Imam občutek, da na zadnjih tekmah prejmemo zadetek iz vsake priložnosti tekmeca. Po zaostanku z 0:2 smo se odlično pobrali. Zmaga je zaslužena, saj smo 60 minut prevladovali," je bil nasmejan trener Bayerna Hansi Flick, ki je 9. novembra 2019 debitiral na klopi Bayerna z zmago nad Dortmundom kar s 4:0.

Kevin Kampl je odigral že 150 tekem v Bundesligi. Foto: EPA

Takrat je bila Allianz Arena nabito polna, zbralo se je 75.000 gledalcev, vzdušje je bilo sijajno. Ta konec tedna mineva točno leto dni od zadnje tekme v Münchnu, ko so bili navzoči navijači, 8. marca lani je Bayern ugnal Augsburg z 2:0.

"Po spodrsljajih v zadnjih treh tednih smo bili pod pritiskom. Štart je bil res zelo slab. Ko smo izenačili na 2:2, smo dobili zalet. Leipzig se je približal na dve točki zaostanka in še bo zanimivo," je bil zadovoljen Thomas Müller, ki je po pogovoru s selektorjem Joachimom Löwom znova kandidat za nastop na junijskem Euru.

Precej potrt je bil trener Dortmunda Edin Terzić: "Tekmo smo odlično odprli in zelo slabo končali. Vmes je Bayern zelo pritiskal. Nismo zdržali do konca tekme."

Kampl odigral zelo dobro tekmo v Freiburgu
Freiburg je izgubil proti Leipzigu kar z 0:3. Pri prvih dveh zadetkih je bil zelo dejaven v napadalnih akcijah tudi nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je odigral jubilejno 150. tekmo v Bundesligi.

Prvi zadetek je dosegel Christopher Nkunku ob koncu prvega dela. Freiburg je na začetku nadaljevanja pritisnil, a mu ni uspelo izenačiti. Alexander Sörloth je v 64. minuti povišal na 0:2 po podaji Nkunkuja. Končni izid je postavil rezervist Emil Forsberg v 79. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Rdeči biki za Bayernom še vedno zaostajajo dve točki. Obračun vodilnih ekip lige bo 3. aprila zvečer na Red Bull Areni v Leipzigu.