Dani Olmo in Emil Forsberg se veselita odločilnega zadetka v Stuttgartu. Foto: Reuters

V nemškem prvenstvu je konec najkrajšega premora v zgodovini, trajal je le deset dni. Še nikoli se ni nadaljevanje začelo že 2. januarja, a treba je nadomestiti še štiri kroge jesenskega dela.

Stuttgart, ki je še lani igral v drugi ligi, je tudi proti Leipzigu prikazal zelo dobro predstavo in bil dolgo blizu točki.

V 22. minuti je Pascal Stenzel v kazenskem prostoru podrl Marcela Sabitzerja in rdeči biki so imeli na voljo najstrožjo kazen. Emil Forsberg je močno streljal, vratar Stuttgarta Gregor Kobel pa je z nogo odbil žogo v prečko.

V 47. minuti je Kampl sijajno podal v prazen prostor, Amadou Haidara je stekel sam proti vratom, a je z diagonalnim strelom zgrešil.

Odločitev je padla v 67. minuti, ko je Angelino z leve strani podal pred vrata, Stenzel je z glavo podaljšal žogo naravnost do Danija Olma, ki je le še podstavil desno nogo.

Mojstrovina Amirija ni bila dovolj v Frankfurtu
Leverkusen je doživel drugi poraz sezone. Eintracht je bil boljši z 2:1. Gostje so začeli dobro in povedli v 10. minuti prek Nadiema Amirija, ki je poskrbel za najlepši zadetek kroga. Žogo je vrhunsko sprejel v kazenskem prostoru in jo s peto pospravil v mrežo. V 22. minuti je izenačil Amin Younes, Edmond Tapsoba pa je v 54. minuti dosegel avtogol. Trener Leverkusna Peter Bosz je bil zelo razočaran, saj so njegovi varovanci v drugem polčasu popolnoma odpovedali.

Christian Gross je sprejel res neugodno službo. Schalke je v prvenstvu zadnjič zmagal 17. januarja lani. Foto: Reuters

Schalke lahko prihodnji teden izenači neslavni rekord
Hertha je odpravila Schalke s 3:0. Christian Gross je debitiral na klopi ekipe iz Gelsenkirchna, ki je že na 30. zaporedni tekmi ostala brez zmage.

Do neslavnega rekorda Tasmanie Berlin iz leta 1966 tako Schalkeju manjka le ena tekma. V naslednjem krogu bo v Gelsenkirchnu gostoval Hoffenheim.

"To je bil nov grenek poraz. Nekateri nogometaši niso pripravljeni za tako težko tekmovanje. Vsekakor potrebujemo okrepitve v januarskem prestopnem roku. Finančni položaj kluba je kritičen in ne bo lahko. Dobili smo Seada Kolašinca, ki je pravi igralec za boj za obstanek," je povedal 66-letni Švicar.

"Zavedal sem se, da bo obstanek zares težko uresničiti. To je velik izziv. Pri 66 letih sem še vedno poln motiva," je dodal Gross, ki ga zares čaka težka naloga.