Kevin Kampl in soigralci so blesteli v drugem polčasu. Foto: EPA

Kampl je na Red Bull Areni odigral vso tekmo. Slovenski reprezentančni napadalec Šeško zaradi poškodbe stopala na prvi tekmi pretekli konec tedna v Leverkusnu ni bil v postavi, tokrat pa je dobil priložnost od 79. minute, ko je bilo na semaforju že končnih 5:1. Prve uradne minute je za Leipzig zbral v superpokalu proti Bayernu, ko so rdeči biki povozili serijske nemške prvake na Allianz Areni s 3:0.

Guirassy kaznoval veliko napako Davida Rauma
Leipzig je imel rahlo terensko premoč v prvem polčasu, a je napako domačih v 35. minuti izkoristil Serhou Guirassy. David Raum je podal na nogo Atakana Karazorja, ki je takoj podaljšal žogo do Guirassyja. Odlični napadalec je z levo nogo poslal žogo v mrežo.

Dani Olmo je v izjemni formi na začetku setzone. Foto: EPA

Henrichs izkoristil Nüblovo darilo

Drugi polčas je minil v popolni premoči gostiteljev. V 51. minuti je Dan Axel Zagadou podal nazaj do vratarja Alexandra Nübla, ki je zelo nespretno skušal izbiti žogo. Benjamin Henrichs je iztegnil desno nogo in blokiral strel, žoga pa se je odbila v mrežo.

Po uri igre je Dani Olmo poskrbel za vodstvo Leipziga. V 66. minuti je napadalec Lois Openda z glavo povišal na 3:1.

Kampl zadel Haragučija v hrbet
Gostje so delovali kot razbita vojska. V 74. minuti je Kampl z desno nogo z roba kazenskega prostora zadel Genkija Haragučija v hrbet. Žoga je spremenila smer in končala v mreži.

Končni izid je postavil Xavi Simons v 76. minuti po protinapadu. Stekel je sam proti Nüblu, ki je prvi poskus odbil, a je 20-letni Nizozemec v drugem poskusu zatresel mrežo.

Šeško je imel v sodnikovem dodatku lepo priložnost za 6:1, a je njegov strel z levico z okoli 11 metrov Nübel obranil.

Tudi Kampl zadel na šovu rdečih bikov v drugem polčasu

Bochum znova odščipnil dve točki Dortmundčanom
Nogometaši dortmundske Borussie so se znova opekli v Bochumu (1:1). 28. aprila se je tekma na Ruhrstadionu končala prav s takim izidom in črno-rumeni so izgubili dve ključni točki v boju za naslov z Bayernu.

Karim Adeyemi, Nico Schlotterbeck in soigralci so bili znova razočarani. Foto: EPA

Bochum, ki je v prvem krogu izgubil v Stuttgartu z 0:5, je pred glasnimi navijači odlično začel. V 13. minuti je Kevin Stöger z izjemnim diagonalnim strelom z levo nogo poslal žogo v malo mrežico. Gostitelji so bili agresivni, dobivali so dvoboje na sredini igrišča, Borussia pa je bila daleč od prave forme v prvem polčasu.

V 52. minuti je Julian Brandt na robu kazenskega prostora našel Donyella Malena. Nizozemec, ki je v prvem krogu dve minuti pred koncem zagotovil tri točke proti Kölnu, je z natančnim strelom z desno nogo izenačil na 1:1.

Borussia je prevzela pobudo. Felix Nmecha v 62. minuti zadel vratnico. Štiri minute pred koncem je tudi Bochum stresel okvir vrat. Patrick Osterhage je z močnim strelom z levico zadel Nikalsa Süleja, žoga pa je zadela vratnico.

Harry Kane je na uvodnih dveh tekmah Bundeslige dosegel že tri zadetke. Foto: EPA

Kane z dvema goloma navdušil na Allianz Areni
Na zadnji tekmi 2. kroga so nogometaši Bayerna premagali Augsburg s 3:1. V bavarskem derbiju je Augsburg pol ure še kljuboval domači zasedbi, nato pa le klonil v 32. minuti. Finn Dahmen je še uspel odbiti strel Leroyja Saneja z desne strani, a je žoga zadela Felixa Uduokhaija, ki se ni uspel umakniti. Prečkala je golovo črto in sodnik Daniel Siebert je takoj pokazal na sredino igrišča.

Pet minut pred odmorom je Niklas Dorsch z roko igral na črti kazenskega prostora. Oglasil se je videosodnik. Siebert si je ob stranski črti ogledal posnetek in pokazal na belo točko. Harry Kane je žogo poslal pod prečko po sredini vrat za 2:0.

Angleški napadalec je navdušil v 69. minuti, ko je spretno podstavil desno nogo po sijajnem prodoru in podaji hitrega Alphonsa Daviesa. V zadnjih minutah so serijski nemški prvaki popustili. Končni izid je v 86. minuti postavil Dion Beljo, ki je preigral Svena Ulreicha in potisnil žogo v prazno mrežo.