Veliko veselje nogometašev Werderja na stadionu Westfalen. Bremenčani so lani zasedli 2. mesto v drugi ligi, novo sezono med elito pa so začeli nad pričakovanji, saj še nimajo poraza. Foto: EPA

Dortmundčani in serijski prvak Bayern sta bila po dveh krogih edina s stoodstotnim izkupičkom, a so Porurci tokrat na stadionu Westfalen doživeli hladno prho.

Borussia ni blestela, a je vseeno povedla z 2:0
Že v prvem polčasu so Bremenčani, ki so se poleti vrnili med nemško elito, zaigrali zelo pogumno. Vratar Borussie Gregor Kobel se je trikrat izkazal. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Julian Brandt z desne strani prodrl proti sredini in se odločil za strel z levo nogo s 17 metrov, žogo je poslal tik ob vratnici v mrežo, vratar Jiri Pavlenka je bil malce prekratek.

Tudi v drugem polčasu je imel Werder veliko več strelov, a nikakor ni uspel izenačiti. Raphael Guerreiro je v 77. minuti z močnim strelom z 20 metrov povišal na 2:0 in vse je kazalo, da je tekma odločena. Vratar Pavlenka je slabo posredoval, a se je nato izkazal v 80. minuti, ko je odbil strel Thorgana Hazarda.

25-letni Škot Oliver Burke je v 95. minuti šokiral Borussio. Foto: EPA

Trije rezervisti zrežirali preobrat v šestih minutah
Trener Werderja Ole Werner je opravil vseh pet menjav. Vstopili so Niklas Schmidt, Lee Buchanan in Oliver Burke, ki so zrežirali neverjeten preobrat v zadnjih minutah.

Najprej je v 89. minuti znižal Buchanan z natančnim strelom z levo nogo. Na sporedu je bilo še pet minut sodnikovega dodatka. Gostje so vse moči usmerili v napad in v 93. minuti je izenačil Niklas Schmidt z glavo po podaji Amosa Pieperja z desne strani.

Šokirane in zbegane črno-rumene je po napaki v obrambi in protinapadu kaznoval še Burke. Z desno nogo je ukanil Kobla po lepi podaji Mitchella Weiserja.

Werner: Zadnje minute so bile nore
"To je bil pravi vrtiljak čustev, na koncu pa smo seveda imeli tudi precej sreče. Mislim, da smo pokazali odlično predstavo. Ko smo bili boljši na zelenici, nismo zadeli. Zadnje minute so bile nore. To je težko racionalno oceniti," je povedal trener Werderja Ole Werner.

Terzić: Poraz je bil popolnoma zaslužen
Strareg Borussie Edin Terzić je bil potrt: "Poraz je bil popolnoma zaslužen! Jezimo se lahko, ker smo še minuto pred koncem rednega dela vodili z 2:0. Nismo prikazali dobre predstave, a vseeno bi lahko do konca rešili tri točke. Werder je imel precej več priložnosti že do prvega gola."

Sheraldo Becker in soigralci so odlično začeli tudi novo sezono. Foto: EPA

Poraz Leipziga v Berlinu
V sobotni večerni tekmi je Union iz Berlina premagal Leipzig z 2:1. Kevin Kampl je na stadionu An der Alten Försterei igral do 62. minute.

Union je zadržal formo iz lanske sezone, ko je končal na sijajnem petem mestu. Za zmago sta poskrbela Jordan Siebatcheu (32.) in Sheraldo Becker (38.). Za moštvo trenerja Domenica Tedesca, ki je še na četrti zaporedni tekmi z Berlinčani ostalo brez zmage, pa je poraz le ublažil Willi Orban z glavo sedem minut pred koncem.

Leverkusen še vedno brez točke
Nov udarec je doživel Bayer Leverkusen. Farmacevti so zelo slabo začeli sezono in so še vedno brez točke. Doživeli so še tretji poraz, tokrat doma proti Hoffenheimu z 0:3 in so na zadnjem mestu lestvice. Za goste so bili uspešni Georginio Rutter, Andrej Kramarić in Christoph Baumgartner.

Grifo odločil v Stuttgartu
Stuttgart je klonil proti Freiburgu z 0:1, edini gol je dosegel Vincenzo Grifo z levo nogo v 11. minuti iz bližine. Še en povratnik med prvoligaše Schalke je dobil novo točko, tokrat za 0:0 proti Wolfsburgu.

Sadio Mane je odlično začel sezono. S tremi zadetki je na vrhu lestvice strelcev skupaj s soigralcem Jamalom Musialo. Foto: EPA

Gala predstava Bayerna
Vse spodrsljaje tekmecev je unovčil desetkratni zaporedni prvak Bayern. Bochum, ki je spomladi šokiral bavarce s 4:2, je bil tokrat za nekaj razred slabši (0:7).

Že v 4. minuti je Leroy Sane s 15 metrov z desno nogo žogo poslal pod prečko po podaji Kingsleyja Comana z desne strani. Matthijs de Ligt, ki je prvič začel v začetni postavi Bayerna, je po podaji iz kota z glavo povišal na 0:2 v 25. minuti. Do polčasa sta zadela še Kingsley Coman in Sadio Mane.

Senegalec je v 60. zadel še z bele točke, potem ko je branilec Saidy Janko v kazenskem prostoru podrl Comana. Cristian Gamboa je v 69. minuti skušal posredovati pred Sanejem, a je premagal lastnega vratarja. Piko na i sta postavila rezervista četrt ure pred koncem. Serge Gnabry je s 13 metrov z desno nogo postavil končni izid po podaji Gabriela Vidovića.

Najhujši domači poraz Bochuma v zgodovini
Bayern je tako prvič po štirih sezonah dobil tri uvodne tekme Bundeslige, razlika v zadetkih 15:1 pa je najboljši takšen dosežek v zgodovini tekmovanja po treh krogih. Bochum je doživel najhujši domači poraz v zgodovini kluba, na zadnjem mestu lestvice in prvič po 16 sezonah še brez točke po uvodnih treh tekmah.