Jamie Bynoe-Gittens, Youssoufa Moukoko in Marius Wolf so v zadnje četrt ure zagotovili zmago Borussii. Foto: EPA

Trener Edin Terzić se je po letu dni vrnil na klop Borussie. Po šoku, ko je bilo jasno, da mora odlični napadalec Sebastien Haller na kemoterapijo, je prejšnji teden iz Kölna prišel Anthony Modeste. Danes je bil že v začetni postavi, a ni bil v glavni vlogi.

Gregoritsch kronal zelo dobro predstavo Freiburga v prvem polčasu
Freiburg, ki je lani v 2. krogu ugnal Borussio z 2:1, je zelo dobro odigral prvi polčas. Gostitelji so povedli z zadetkom Michaela Gregoritscha v 35. minuti z glavo. Mats Hummels je malce zamudil po podaji Matthiasa Gintherja.

Bynoe-Gittens izenačil po napaki vratarja Flekkna
Na začetku drugega polčasa je vstopil Marius Wolf, v 64. minuti pa je razglašenega Thorgana Hazarda zamenjal 18-letni Anglež Jamie Bynoe-Gittens, v 70. minuti je vstopil še 17-letni Youssoufa Moukoko.

Borussia je pritisnila in v zadnje četrt ure zrežirala preobrat. Izenačil je Bynoe-Gittens v 77. minuti s strelom z 20 metrov z levo nogo, vratar Mark Flekken je zelo slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo.

Youssoufa Moukoko, ki bo novembra dopolnil 18 let, je dosegel že šest zadetkov v Bundesligi. Foto: EPA

Moukoko prevesil tehtnico na stran črno-rumenih
Angleški najstnik je bil vpleten v akcijo tudi v 84. minuti, ko je na robu kazenskega prostora zaposlil Juliana Brandta, ki je podaljšal žogo do Moukoka. Napadalec, ki je veliki up Dortmundčanov, je z levo nogo zatresel mrežo.

Dve minuti pred koncem je Philipp Lienhart izgubil žogo na sredini igrišča, Moukoko je takoj zaposlil Wolfa, ki je preigral kapetana Freiburga Christiana Güntherja in z levo nogo postavil končni izid.

Terzić: Bynoe-Gittens naredil razliko
"Pričakoval sem težko tekmo, v Freiburgu nikoli ni bilo lahko. V prvem polčasu nismo bili dovolj konkretni pred vrati, nismo imeli pravih idej v zaključku akcij. Ključno je bilo, da nismo prejeli drugega zadetka. Izenačili smo z veliko srečo, nato pa smo še stopnjevali ritem. Bynoe-Gittens je pospešil našo igro, udeležen je bil pri vseh nevarnih napadih. Bil je dodana vrednost in naredil je razliko na tej tekmi," je bil zadovoljen trener Terzić.