Leon Goretzka je bil najboljši igralec zanimivega srečanja na Allianz Areni. Foto: Reuters

To je bila 22. medsebojna tekma v Bundesligi, Freiburg pa ostaja brez zmage, trikrat mu je v Münchnu uspelo izvleči točko. Kultni trener Christian Streich, ki velja za najbolj priljubljenega v Nemčiji, že od 2. januarja 2012 sedi na klopi Freiburga in še nikoli ni imel na voljo močnejše zasedbe.

Na Allianz Areni se je prvič po 8. marcu 2020 lahko zbralo maksimalnih 75.000 gledalcev, ki so videli zelo kakovostno predstavo.

Goretzka v odlični formi
Freiburg je imel prvo veliko priložnost. V 12. minuti je Joshua Kimmich z glavo slabo podal nazaj, Lucas Höler je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je zletela malce mimo vrat.

Po pol ure je Thomas Müller skušal podati do Leona Goretzke. Prvi poskus so gostje blokirali, nato pa je žoga prišla do vezista, ki je z desetih metrov z desnico zatresel mrežo. Zelo uspešna vrnitev Goretzke po treh tekmah premora zaradi prehlada.

Goretzka je bil zelo razigran. V 56. minuti je zadel vratnico z 12 metrov, v 68. minuti pa je žoga oplazila še zgornji del prečke po strelu z roba kazenskega prostora.

Robert Lewandowski v letošnji sezoni ni zadel le proti Eintrachtu in Greuther Fürthu. Foto: Reuters

Lewandowski želi še izboljšati lanski rekord
Četrt ure pred koncem je hitri Alphonso Davies ušel po levi strani, v kazenskem prostoru pa je Leroy Sane takoj podaljšal žogo do Roberta Lewandowskega. Poljak se je izognil prepovedanemu položaju in z desnico potisnil žogo v mrežo. To je bil že 13. zadetek v tej sezoni za najboljšega strelca Bundeslige. Rekordnih 41 golov iz pretekle sezone se zdi tudi tokrat dosegljivih.

Haberer znižal v sodnikovem dodatku
Freiburg je bil v podrejenem položaju, a v zadnjih minutah mu je uspelo pritisniti. Pet minut pred koncem je Nicolas Höfler zapretil z glavo po predložku s prostega strela, a se je Manuel Neuer izkazal s parado.

V 91. minuti je rezervist Corentin Tolisso s 30 metrov poslal žogo prek vratarja Marka Flekkna v mrežo, a je stranski sodnik takoj dvignil zastavico, saj je bil podajalec Eric Maxim Choupo Moting v prepovedanem položaju.

Freiburg si je zaslužil častni zadetek. Janik Haberer je v 93. minuti ukanil Manuela Neuerja z močnim strelom z desno nogo po podaji Vincenza Grifa.

"Igrali smo proti zelo dobri ekipi, ki do danes še ni bila poražena. To je bil pravi derbi ekip z vrha lestvice. Letos smo se že opekli na domači zelenici proti Eintrachtu in tokrat smo se morali precej bolj potruditi," je povedal Goretzka.

Christopher Nkunku je blestel na Red Bull Areni. Francoz je dosegel prvi zadetek za Leipzig in prispeval podajo za drugega. Foto: Reuters

Leipzig brez Kampla do prestižne zmage nad Dortmundčani
Na večernem obračunu je Leipzig ugnal Borussio Dortmund z 2:1. V prvem polčasu so bili rdeči biki precej boljši. Na odmor so odšli s prednostjo po zadetku Christopherja Nkunkuja v 29. minuti.

V drugem delu so se črno-rumeni prebudili in izenačili prek kapetana Marca Reusa v 52. minuti. V razgibanem srečanju ni manjkalo lepih priložnosti, eno od teh pa je v 68. minuti za končnih 2:1 izkoristil Yussuf Poulsen. Leipzig je nekaj minut pozneje dosegel še tretji zadetek, a je stranski sodnik dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja. Kevin Kampl je vso tekmo sedel na klopi.