Veliko veselje nogometašev Bochuma po tekmi. Teh treh točk v boju za obstanek res niso načrtovali. Foto: Reuters

Navijači so se razveselili, da stadioni niso več popolnoma prazni. 8500 se jih je zbralo na Ruhrstadionu na Castroper Strasse in doživeli so nepozabno tekmo. Leta 1987 je Bochum premagal Bayern s 3:0, a je bila razlika v kakovosti precej manjša, čeprav so zvezdniki iz Münchna tudi pred 35 leti igrali v finalu Pokala državnih prvakov.

Vratar Bayerna Manuel Neuer je prestal operacijo kolena in bo več tednov odsoten z igrišč, zelo verjetno bo manjkal tudi na obeh tekmah osmine finala Lige prvakov proti Salzburgu. V vratih je bil Sven Ulreich.

Lewandowski zadel za hitro vodstvo Bavarcev
Na začetku tekme ni prav nič kazalo na presenečenje. Thomas Müller je z desne strani podal pred vrata, kjer je Kingsley Coman z glavo našel Roberta Lewandowskega. Poljak si je velemojstrsko zaustavil žogo in jo z desnico poslal v mrežo.

Cristian Gamboa in Gerrit Holtmann sta dosegla prava evrogola. Foto: Reuters

Upamecano se je večkrat osmešil
Sledila je odlična predstava Bochuma. Po četrt ure igre je Gerrit Holtmann na levi strani ušel Dayotu Upamecanu in podal pred vrata, Christopher Antwi-Adjei pa je z levico zatresel mrežo. Niklas Süle, ki se bo poleti preselil v Dortmund, ga je zelo slabo pokril.

Sedem minut pred odmorom je Elvis Rexhbecaj skušal podati pred vrata, a je Upamecano v kazenskem prostoru žogo blokiral z roko. Sodnik Robert Schröder je takoj pokazal na belo točko. Jürgen Locadia je bil zanesljiv izvajalec.

Pravi mojstrovini Gamboe in Holtmanna
V 40. minuti je branilec Cristian Gamboa na desni strani poslal žogo med nogama Comana, nato pa z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel malo mrežico. Pravi evrogol nogometaša iz Kostarike.

Upamecano je bil najslabši posameznik na zelenici. Minuto pred odmorom ga je sijajni Holtmann na levi strani zlahka preigral, nato pa z desnico poslal žogo pod prečko. Ulreich je bil prekratek. Bayern je prvič po novembru 1975 prejel več kot tri gole v prvem polčasu.

Robert Lewandowski in Leroy Sane sta se lahko le držala za glavo. Foto: Reuters

Lewandowski v drugem polčasu iz številnih priložnosti zadel le enkrat
V drugem polčasu je Bayern pritisnil, Upamecano je seveda ostal v garderobi, vstopil je Corentin Tolisso. V 52. minuti je Lewandowski že preigral vratarja Michaela Esserja, a je branilec Armel Bella Kotchap izbil žogo pred golovo črto. Poljski napadalec je 26. zadetek v tej sezoni dosegel četrt ure pred koncem. Gostitelji so zelo slabo izbili žogo po predložku s prostega strela in Lewandowski je z desnico znižal na 4:2.

Gostitelji so se srčno borili, zmanjkalo jim je moči, a vseeno so zdržali. Lewandowski je v 86. minuti s prostega strela stresel prečko, Serge Gnabry pa je nato zadel še zunanji del mreže.

Reis: Evforija nas je ponesla, vse nam je uspevalo
"11 let smo čakali na to tekmo. Zaradi tega treniramo vsak dan. Evforija nas je ponesla, vse nam je uspevalo. Na začetku tekme je bil načrt, da preprečimo Bayernu lahkotno in kombinatorno igro. Mislim, da bi lahko dosegli vsaj pet golov," je bil navdušen trener Bochuma Thomas Reis.

Sven Ulreich ni bil kriv za grenek poraz. Po dolgem času je dobil priložnost med vratnicama, a obramba je popolnoma odpovedala. Foto: Reuters

Nagelsmann: Hitreje bi se moral odzvati z menjavami
"V prvem polčasu smo igrali zares slabo. Hitreje bi se moral odzvati z menjavami. Nekateri igralci niso imeli prave govorice telesa. Zmaga Bochuma je zaslužena," je poudaril trener Bayerna Julian Nagelsmann, ki ga čaka veliko dela v naslednjih dneh, saj je že v sredo na sporedu prva tekma osmine finala Lige prvakov v Salzburgu.

Leverkusen spomladi v izjemni formi
Bayer iz Leverkusna je premagal Stuttgart s 4:2. Štiri minute pred odmorom je za vodstvo gostiteljev poskrbel Moussa Diaby z izjemnim slalomom med obrambo gostov.

Na začetku drugega polčasa je izenačil Tiago Tomas po odlično izvedenem protinapadu. Amine Adli je v 52. minuti z glavo zadel za novo vodstvo farmacevtov. Najstnik Florian Wirtz je štiri minute pred koncem z natančnim strelom povišal na 3:1. V 88. minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel Portugalec Tiago Tomas. A zadnjo besedo je imel domači zvezdnik Patrik Schick, ki je v 90. minuti potrdil zmago. Čeh je iz bližine le še podstavil nogo po podaji Wirtza.

Bayer se je veselil že četrte zaporedne zmage, na zadnjih treh tekmah je dosegel kar 14 zadetkov.