34-letni Julian Nagelsmann je postal drugi najmlajši trener v zgodovini, ki je osvojil naslov nemškega prvaka. Tradicionalno je po koncu tekme sledilo polivanje s pivom. Foto: Reuters

Sezona v Münchnu je bila povprečna, saj ena lovorika ne zadovolji velikih apetitov. V nemškem pokalu so izbranci Juliana Nagelsmanna izpadli že v drugem krogu v Mönchengladbachu z 0:5, še precej večje razočaranje pa je bilo slovo v četrtfinalu Lige prvakov proti Villarrrealu pred desetimi dnevi. Cilj je bil vsaj polfinale.

Tudi v spomladanskem delu Bundeslige Bayern ni blestel, a si je tudi Borussia privoščila preveč spodrsljajev in tako tri kroge pred koncem zaostaja že 12 točk.

Serge Gnabry je dosegel vodilni zadetek v 15. minuti. Foto: Reuters

Izjemen volej Gnabryja
Na "Klassikerju" na Allianz Areni se je zbralo 75.000 gledalcev, vzdušje je bilo sijajno.
Po četrt ure igre je Joshua Kimmich izvedel kot z desne strani, Leon Goretzka je žogo z glavo podaljšal do Serga Gnabryja, ki si jo je na robu kazenskega prostora lepo zaustavil v zraku in jo z volejem z desnico poslal v mrežo. Imenitna poteza vezista.

Lewandowski kaznoval napako Zagadouja
Po pol ure igre so se navijači Bayerna veselili že drugič, a se je oglasil videosodnik. Kingsley Coman, ki je podal do strelca Gnabryja, je bil v prepovedanem položaju in zadetek ni veljal.
Borussia ni našla pravega odgovora. V 34. minuti je branilec Dan Axel Zagadou podal naravnost na nogo Kimmicha, ki je našel Thomasa Müllerja. Izkušeni nemški reprezentant je takoj zaposlil Roberta Lewandowskega. Poljak se je znašel sam pred Marwinom Hitzem in ga z levico rutinirano ukanil za 2:0.

Robert Lewandowski ima pogodbo do junija 2023. Njegov agent Pini Zahavi je prijatelj s predsednikom Barcelone Joanom Laporto. Katalonci so že izrazili zanimanje za ostrostrelca, ki bo avgusta dopolnil 34 let. Foto: Reuters

Fifin nogometaš v letih 2020 in 2021 je dosegel 33. zadetek v tej sezoni, minuto pred odmorom pa je bil blizu tudi 34. S 17 metrov je malce zgrešil vrata.

Can znižal z bele točke
Drugi polčas so črno-rumeni začeli precej odločneje. Julian Brandt je v kazenskem prostoru podal do Marca Reusa, Kimmich je kapetana gostov pokosil z drsečim startom. Sodnik Daniel Siebert je takoj pokazal na belo točko. Emre Can je poslal Manuela Neuerja v napačno smer za 2:1.

Videosodnik se ni odločil za drugo enajstmetrovko
Po uri igre je Jude Bellingham z leve strani prodrl v kazenski prostor, Benjamin Pavard je najprej zadel njegovo nogo, šele nato tudi žogo. Videosodnik je pregledal posnetek, a se presenetljivo ni odločil za drugo najstrožjo kazen.

Rezervist Musiala postavil piko na i
Erling Haaland se je zelo trudil, a mu ni uspelo izenačiti na 2:2. Zapravil je dve priložnosti. Kazen je prišla sedem minut pred koncem, ko je rezervist Jamal Musiala postavil končni izid. Njegov prvi strel je vratar Hitz odbil, a je nato Marcel Sabitzer z glavo znova zaposlil Musialo, ki je iz bližine z desno nogo zatresel mrežo.

Erling Haaland je imel dve lepi priložnosti v drugem polčasu. Je Norvežan odigral zadnji
Erling Haaland je imel dve lepi priložnosti v drugem polčasu. Je Norvežan odigral zadnji "Klassiker"? Ponudb iz Premier lige ne manjka. Foto: Reuters

Nagelsmann: Vonj res ni prijeten, pričeska ne stoji več, a to je poseben večer
"Zelo sem zadovoljen, da smo proti Borussii potrdili naslov. Po takem uspehu me ne moti prha s pivom. Vonj res ni prijeten, pričeska ne stoji več, a to je poseben večer. Še vedno me jezi tekma proti Villarrealu, ko smo izpadli, potem ko je tekmec igral "bunker" in zadel iz edinega strela na vrata. Če bi igrali desetkrat, bi mi zmagali devetkrat. To se dogaja v nogometu. Prejšnji teden je bil naporen, prejeli smo številne kritike. Danes je čas za slavje, naslednji trening je šele v torek," je poudaril Nagelsmann.

Neuer po desetem naslovu blizu podaljšanja pogodbe
"S Thomasom Müllerjem sva že desetič osvojila naslov. Veliko lepih trenutkov smo doživeli v zadnjem desetletju, tudi dve zmagi v Ligi prvakov. Po izpadu proti Villarrealu smo morali popraviti vtis. Zmaga nad dortmundsko Borussio je vedno nekaj posebnega. Začeli smo se že pogovarjati o podaljšanju pogodbe. Zelo dobro se počutim v Münchnu, prihodnjo sezono želimo priti dlje v Ligi prvakov," je povedal vratar Neuer.

Presenetljiv poraz Leipziga doma
Leipzig je v polfinalu nemškega pokala ugnal Union iz Berlina, na prvenstveni tekmi pa so bili boljši gostje (1:2). Odločilni zadetek je dosegel Kevin Behrens v 89. minuti. Rdeči biki so padli na četrto mesto, prehitel jih je Leverkusen. Bayer je odpravil Greuther Fürth s 4:1 in tega dokončno poslal v drugo ligo.