Jan Oblak v akciji proti Manchester Cityju. Foto: Reuters

Čeprav je bilo zaradi zaostanka s prve tekme mogoče pričakovati nekoliko napadalnejšo igro Atletica, o tej v prvem polčasu ni bilo ne duha ne sluha. Za to je zaslužna granitna obramba angleškega kolektiva, ki je zaprl vse poti do gola v zadnji tretjini igrišča. Za nameček so bili prav nogometaši Cityja tisti, ki so si priigrali najlepšo priložnost v prvem delu tekme: po pol ure igre je Ilkay Gündogan po podaji Phila Fodna žogo poslal v vratnico.

Strasti so se dokončno razplamtele v zaključku tekme, ko so nogometašem Atletica, ki nikakor niso našli poti v mrežo, dokončno popustili živci. Foto: Reuters

Gostitelji niso pretirano zapretili gostujočemu vratarju Edersonu Moraesu, ta je imel morda še največ dela, ko je v 35. minuti ubranil poskus Geoffreyja Kondogbiaja, ki se je odbil od Kevina De Bruyneja.

V nadaljevanju so gostje storili vse, da so obdržali prednost zadetka s prve tekme in se uvrstili med najboljše štiri klube v Evropi. Atletico, za katerega je slovenski vratar Jan Oblak branil vso tekmo, je potreboval odločno preveč časa, da se je ogrel, a ko se je, je bilo nekajkrat zares vroče pred Edersonovimi vrati, potem ko sta Rodrigo de Paul in Angel Correa zapravili lepi priložnosti za podaljšek.

Vrelo je pravzaprav vso tekmo, strasti pa so se dokončno razplamtele v samem zaključku tekme: Felipe je bil izključen, Stefan Savić pa je imel veliko srečo, da ga nemški sodnik Daniel Siebert prav tako ni poslal predčasno pod prho. A to Guardiolove ekipe ne zanima kaj dosti, zdržala je zelo pritisk v zelo dolgem sodnikovem dodatku, zdaj jo čaka zadnja ovira na poti do drugega zaporednega finala – Real Madrid.

Roberto Firmino se je na Anfieldu dvakrat vpisal med strelce. Obakrat na skoraj identičen način. Foto: Reuters
Liverpoolov visokorasli branilec Ibrahima Konate je svojo ekipo z glavo povedel v vodstvo. Foto: Reuters

Dva gola Roberta Firmina na Anfieldu
Liverpool je na Anfieldu branil prednost dveh zadetkov z obračuna v Lizboni (3:1) in to je v 21. minuti še povečal. Konstantinos Tsimikas je poslal predložek iz kota, pred vrati se je najbolje znašel Ibrahima Konate in z glavo žogo poslal v malo mrežico. Pri skoku z Nicholasom Otamendijem si je sicer pomagal z rokami, a je zadetek obveljal. Benfica je bila tako rekoč v izgubljenem položaju, a je vseeno po dobre pol ure igre vrnila udarec. Po hitri akciji in podaji Dioga Goncalvesa je Alissona Beckerja premagal Goncalo Ramos. A v 10. minuti nadaljevanja so rdeči znova povedli, tokrat po veliki napaki gostujoče obrambe. Ta se ni znebila žoge po obetavnem napadu Liverpoola, okroglo usnje je z leve strani na drugo vratnico poslal Diogo Jota, tam pa je Roberto Firmino hladnokrvno podstavil nogo za 2:1. Enako je storil v 65. minuti po predložku Tsimikasa s prostega strela za 3:1.

Benfica je bila najnevarnejša predvsem iz protinapadov oziroma hitro odigranih akcij. Eno izmed njih je v 82. minuti takole za 3:3 dokončal Darwin Nunez, ki se je med strelce vpisal tudi na prvi tekmi v Lizboni. Foto: Reuters

Benfica iz hitrih akcij vrnila udarec
Tako kot prvi je Benfica dosegla tudi drugi zadetek – nepričakovano je po globinski podaji izpadla celotna obramba Liverpoola, iz oči v oči z Alissonom se je znašel rezervist Roman Jaremčuk, ga preigral in zadel za 3:2. Portugalci so svoje priložnosti še naprej iskali iz protinapadov, v 82. minuti je Darwin Nunez prav po dolgi podaji iz lastne obrambe zadel za 3:3, že hip pozneje je imel na nogi žogo za vodstvo s 4:3, a mu je veselje z obrambo ob bližnji vratnici preprečil Alisson. Portugalci so zavohali priložnost. Da bi izsilili podaljšek, so potrebovali še dva zadetka, a so Liverpoolovi nogometaši storili dovolj, da so njihov nalet ustavili in tekmo razmeroma mirno pripeljali do konca.