Olivier Giroud je Foto: Reuters
Gol Rafaela Leaa za Milan. Foto: Reuters

Milan v zadnjih tednih ni bil v pravi formi. A 4. krog je postregel z zanimivo tekmo, po kateri je Milan vknjižil prvo zmago v Ligi prvakov. Milanska ekipa je obenem končala zmagoviti niz francoskega velikana – do današnje tekme je v francoskem prvenstvu in Ligi prvakov nanizal pet zmag.

Tekma na San Siru se je začela razburljivo. Rafael Leao je pri Milanu podal pred vrata, kjer je bil Ruben Loftus-Cheek, ta je žogo poslal malo nad gol. Nato je Kylian Mbappe streljal znotraj kazenskega prostora, branil je milanski vratar. PSG pa je v 9. minuti povedel – po podaji iz kota je Marquinhos podal z glavo na drugo stran, tam pa je Milan Škriniar z glavo meril v spodnji desni kot (0:1). Milan je iskal izenačenje, po nekaj zapravljenih priložnostih je v 12. minuti za to poskrbel Rafael Leao – akcijo je sicer začel Olivier Giroud, Gianluigi Donnarumma je branil, do odbitka pa je prišel Leao, ki je s škarjicami od blizu premagal nekdanjega soigralca (1:1). V 15. minuti je Ousmane Dembele znova s podajo zaposlil Mbappeja, pravočasno pa je posredoval vratar Milana Mike Maignan. V 25. minuti je Mbappe v protinapadu PSG-ja streljal od blizu, toda žoga je šla mimo vrat. Enako se je zgodilo Giroudu v 28. minuti.

Gol Milana Škriniarja za PSG. Foto: Reuters

Olivier Giroud pa je zadel v polno v 50. minuti. Theo Hernandez je poslal predložek v kazenski prostor, Francoz pa je preskočil Škriniarja in z glavo zatresel nasprotno mrežo (2:1).

Theo Hernandez je v 63. minuti izvedel nevaren prosti strel, Donnarumma pa je s parado preprečil povišanje vodstva Milančanov. Noah Okafor je po vstopu v igro takoj zapretil – preigraval je v kazenskem prostoru, prišel je do strela, Donnarumma pa je izjemno branil.

V 88. minuti je imel PSG priložnost, Kang-In Lee je zadel vratnico, domači navijači so si oddahnili. PSG je pritiskal, toda treh točk se je veselil Milan.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Borussia (D) znova premagala Newcastle
Newcastle, ki je pred dvema tednoma izgubil proti dortmundski Borussii z 0:1, je tokrat znova moral priznati premoč nemškemu klubu. Ta je z zmago prehitel Newcastle na lestvici.

Niclas Füllkrug je zadel prvi gol za Borussio Dortmund. Foto: Reuters

Nemci so po silovitem začetku zadeli v 26. minuti. V protinapadu je Marcel Sabitzer z leve poslal žogo pred vrata, kjer jo je dočakal Niclas Füllkrug – ta je zabil pod prečko. To je prvi gol za 30-letnega nemškega reprezentanta v Ligi prvakov.

V 79. minuti je Borussia podvojila vodstvo. Karim Adeyemi je opravil polovico dela, ko je z dolgo podajo zaposlil Juliana Brandta – ta je uspešno prodiral do kazenskega prostora, kjer je natančno meril v levi spodnji kot.

V skupini F postaja vse zanimivejše. Na prvem mestu je Borussia Dortmund s 7 točkami, PSG jih ima 6, Milan 5, Newcastle pa 4.

Šeško začel proti Crveni zvezdi
V skupini G sta si Manchester City in Leipzig že zagotovila napredovanje.

Leipzig je v Beogradu slavil proti Crveni zvezdi z 2:1. Benjamin Šeško je tekmo začel v udarni enajsterici in je igral do 70. minute, v 52. je po protinapadu in strelu od daleč zadel vratnico, Kevin Kampl pa je v igro vstopil v 84.

Za rdeče bike sta zadela Xavi Simons v 8. in Lois Openda v 77. minuti, v 81. pa je avtogol dosegel Benjamin Henrichs.

Manchester City je premagal Young Boys (3:0) in po štirih tekmah ostaja neporažen, od Leipziga ima tri točke več, oba sta si že zagotovila nastop v izločilnih bojih. Za City je bil dvakrat natančen Erling Haaland, zadel je tudi Phil Foden.

Kek o majhni minutaži, ki jo dobi Šeško pri Leipzigu

Šahtar Barceloni zadal prvi poraz
V skupini H je Barcelona doživela prvi poraz. Zadal mu ga je ukrajinski klub Šahtar iz Donecka, njegov junak pa je Danilo Sikan, ki je na Volksparkstadionu v Hamburgu po predložku v kazenski prostor natančno meril z glavo.

Visoka zmaga Atletico Madrida
Atletico je v skupini E s 6:0 odpravil Celtic in je na vrhu skupine E. Za Madridčane sta po dva gola dosegla Antoine Griezmann (6., 60.) in Alvaro Morata (45., 76.), po en gol pa sta prispevala še Samuel Lino in Saul Niguez. Celtic je sicer od 23. minute naprej igral z igralcem manj.