Victor Osimhen je izjemno sezono kronal z odločilnim zadetkom za tretji
Victor Osimhen je izjemno sezono kronal z odločilnim zadetkom za tretji "scudetto" Napolija. Foto: EPA

Neapelj je že ves teden na nogah. V nedeljo je slavje preložila Salernitana, ki je presenetljivo iztržila točko pod Vezuvom (1:1).

Na razprodani Dacia Areni je bilo 13.000 navijačev Napolija, ki so po zadnjem pisku Rosaria Abissa preplavili zelenico. Prodali so tudi 50.000 vstopnic za stadion Diega Armanda Maradone v Neaplju, kjer so navijači na velikih zaslonih spremljali svoje ljubljence.

Sandi Lovrić je v 13. minuti poskrbel za vodstvo Udineseja. To je bil njegov peti zadetek v letošnji sezoni v Serie A. Zadel je tudi proti Romi, Spezii, Interju in Monzi. Foto: EPA

Lovrić unovčil podajo Udogieja
V Vidmu je po prvem polčasu kazalo, da bodo Neapeljčani morali na slavje še malo počakati. V 13. minuti je Destiny Udogie z leve strani podal v kazenski prostor, obramba Napolija je pozabila na slovenskega reprezentanta Lovrića, ki je s 13 metrov z desno nogo poslal žogo pod prečko.

Ostrostrelec Osimhen znova na pravem mestu
Gostom je bila za potrditev naslova dovolj že točka. V 52. minuti je po kotu nevarno streljal Hviča Kvarachelija, vratar Marco Silvestri je žogo odbil, a naravnost do Osimhena. Nigerijski napadalec, ki je na seznamu želja številnih evropskih velikanov, je žogo z 12 metrov zabil v mrežo. Z 22 zadetki je najboljši strelec Serie A.

Izjemno vzdušje je bilo tudi na stadionu Diega Armanda Maradone v Neaplju, kjer so navijači spremljali neposredni prenos iz Vidma. Foto: EPA

Lovrić je igral do 78. minute, Jaka Bijol pa je bil na zelenici vso tekmo.

"Ko vidim naše navijače z nasmehom na obrazu, sem najbolj čustven. Oni so nas popeljali do tega uspeha. Zdaj bodo lažje šli čez težke trenutke v življenju. Ta trenutek si bodo zapomnili za vedno. Poslušal sem, da smo šele dve leti skupaj, a bili smo pod pritiskom. Prišel sem z jasnim ciljem. Nisem smel reči, da se želimo izogniti izpadu v drugo ligo. Veliki trenerji so pred menoj vodili Napoli. Rafa Benitez, Carlo Ancelotti, Maurizio Sarri in Gennaro Gattuso, ki je tudi osvojil pokal. Navijači so videli Diega Maradono, ki je osvojil dva naslova. Pričakovanja so bila zares velika," je poudaril 64-letni Luciano Spalletti, ki je postal najstarejši trener z osvojenim "scudettom". 29. maja 2021 je nasledil Gattusa.

Slavje v Neaplju po naslovu prvaka italijanskega nogometnega prvenstva
V Neaplju so navijači preplavili ulice po koncu tekme. Foto: EPA

Empoli premagal Bologno
Empoli je na drugi četrtkovi tekmi odpravil Bologno s 3:1. Petar Stojanović je za gostitelje igral od 78. minute, Lovra Štubljarja pa ni bilo v kadru.

Inter s Handanovićem v vratih gladko odpravil Verono
Že v sredo je Lazio z 2:0 premagal Sassuolo, a ima neulovljivih 16 točk zaostanka za Napolijem. Ima pa rimska zasedba točko več od Juventusa, ki je z 2:1 odpravil Lecce. S 60 točkami je četrti milanski Inter. Črno-modri so kar s 6:0 ugnali Verono. Samir Handanović je branil vso tekmo za Inter.

Navijači Napolija so takoj po zadnjem žvižgu sodnika Rosaria Abissa preplavili zelenico Dacia Arene. Foto: EPA